300: Vzestup říše (2014)

Celkový filmový dojem bol super. Niektoré nelogické veci trochu krívali ale to bolo pár detailov. Keď sa nad tým človek nezamyslel tak to bola mega klatička plná krvy a ultimátnych usmrtení, o ktoré naozaj nebola núdza. V poslendej dobe sme s kamošmi zaviedli pitie piva v kine a musím povedať, že sa tým zintenzívni celý filmový zážitok. Pravidlá pitia piva boli, že sa pije za každý krát keď niekto povie: Leonidas, Sparta, Sloboda, niekoho zabijú ultimátnym sposobom, zabijú bossa(dobrého/zlého), motivačné kecy pred bitkou, keď uvidíš kozy. To boli pravidlá, ktoré vystačili približne na 1,5l flašku piva a stálo to vážne za to, Doporučujem vyskúšať a určite v kombinácií s týmto filmom to bol vynikajúci zážitok. Česť!

Carrie (2013)

Pri prvom zhliadnutí traileru som sa na tento film tešil. Pri prvom postery, ktorý som videl na zastávke som sa tešil ešte viac. Čakal som krvavú sem tam primitívnu "řezbu", ktorá nemá konca. Tento film ani trochu nesplnil moje očakávania a poster vôbec nevystihuje podstatu filmu. Trailer ukázal všetky drsné scény, ktoré v tomto filme nastanú a tie zvyšné pripomínajú dievča v štádiu puberty, ktoré sa teší na svoj maturitný ples. Film je totálna katastrofa a ľutujem 4€, ktoré zaplatil môj kamoš a keby ich chcel spať tak mu ich nedám, lebo tento film, ktorý mi doporučil stál za úplné hovno. Jediný svetlý okamih bol, keď dievčatá boli na začiatku filmu v plavkách a boli vidieť zadky a niektorým z dievčat dokonca stáli bradavky a bolo to vidieť cez plavky. Inak samotný film je dosť slabý.

Lincoln (2012)

Bla bla bla demokracia..., bla bla bla zrušíme otroctvo..., bla bla bla politické keci..., bla bla bla musíme presvedčiť toho a toho..., bla bla bla odhlasované..., bla bla bla amerika oslavuje... Myslím, že to je dokonalý opis filmu tak, ako som ho vnímal ja. Lewis ma strašne iritoval, keď som ho videl a hlavne to ako rozprával. Možno taký Lincoln naozaj bol. Neviem a ani ma to nikdy nezaujímalo a pravdepodobne väčšinu z nás. A to je aj dôvod, prečo je hodnotenie na IMDd 80% a tu 66%. Lebo nám sú americké dejiny u prdele. Vieme, že nejaký Lincoln bol zrušil otroctvo a tým to hasne. U nás to nie je žiadny hrdina a tento film pre nás nič neznamená. Amerika je iste potešená ale tu je to naozaj priemerný film. Nech Spielberg radšej robí sci-fi o mimozemšťanoch, alebo dobrodružné filmy tipu Vojna svetov, ET alebo Indiana Jones.

Divoši (2012)

jednoduché, zaujimavé, pútavé, a zároveň otrepané, ale aj tak sa na to dobre pozeralo. Určite film ktorý stoji za to si pozrieť. Milá jednohubka, ktorú si pozriem možno až ked bude opať v telke

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nech si Kubrick narežíroval čokoľvek, toto buď človeka unudí alebo ho to nadchne. Mna to nudilo. Prepínal som zdĺhavé pasáže s nekonečnými vesmírnymi zábermi. Jediné, čo som túžil vedieť bolo iba to, čo je ten monolit. Čo to asi bolo si žial môžem len domyslieť. Niektoré veci nemali ani hlavu ani patu a to monolit bola práve tá, ktorá ma trápila najviac. Mal som veľa otázok a málo odpovedí. Celková dejová línia bola ako tak fajn no celá trvá možno tak pol hodinu.

Bílá stuha (2009)

Ako tento film mohol zozbierať toľko ocenení? Od tohoto snímku som veľa nečakal, ale niekde v dialke som dúfal, že by mohol prekvapiť. Žiaľ nestalo sa tak!!! Bolo to od začiatku nepútavé presne tak, ako to nemám rád. Celý film bol postavený na nejakom "hľadaní" vinníka všetkých tých udalostí. Film bol doslova nudným blábolením o tom, kto to spravil a prečo. To, že tam bolo zatiahnutých tak veľa postáv sa musí režisérovi vyčítať. Poslúžilo to akurát pre natiahnutie času. Keby tie postavy aspoň nejakým spôsobom poslúžili na to, aby bol zapletený dej, ale bolo tu iba ukázané, akým spôsobom žijú obyvatelia dedinky. Svetielkom v tme mohol byť záver, ktorý mohol ešte ukázať nejaky prekvapivé ukončenie filmu. Čakal som, že sa dozviem, kto to vsetko spôsobil a prečo, ale to že film skončí trápnou teóriou o tom, prečo doktor a pôrobná bába zmizli z dediny som fakt nečakal, co prispelo k tomu, aby to znížilo moje celkové hodnotenie filmu do tej doby!

Čarodějův učeň (2010)

Na začiatku som mal pocit, že to bude naozaj stáť za to. Výborná zápletka z, ktorej sa dalo vela čerpať. Cage mal vynikajúci výraz tvráre, ale keď som ten istý "drsný" výraz videl už po stý krát začal mi liezť pekne na nervy. Trochu som nechápal jednej veci. Ak mali pravidlo, že ludia sa nesmú dozvedeť o kúzlach, tak prečo tej sprostej ženskej len tak povedal že je čarodejník. Čo jej proste nemohol vymazať pamať alebo čo? Také kúzlo neexistuje? Obmedzenosť kúziel bola uplne katastrofická! Celkový dojem filmu bol nezaujimavý. Dávam *** kvoli dobrým efektom a reálne vysvetlenej fyzike. (a ešte také malé plus tam pridal aj Cage)

Mládí v hajzlu (2009)

Tak tento film za to teda určite nestál. Možno to bolo podla knižky, ale čo z toho keď režisér tomu nevedel dať grády. Celý film sa akokeby vôbec nevyvýjal dopredu a iba stál na jednom mieste. Myšlienka fajn aj uletenosť mala niečo do seba, ale vôbec to vo mne nič nevyvolalo. Určite by malo ale možno ten nudný štýl, akým bol ten film podávaný to celé pokazil.

Opravdová kuráž (2010)

Tešil som sa až tento film uvidím ale som mierne sklamaný z toho, čo som videl. Pre mňa to bol film na jedno pozretie. Druhý krát by ma to asi už nebavilo. Vývoj celého filmu bol fajn až do tej doby, keď našli a zastrelili chlapa, ktorom išli celú dobu. Musím povedať, že som čakal niečo živšie, drsnejšie a nie miestami dosť nudný príbeh o tom ako nekajá stará panna hovorí svoj príbeh o tom ako pomstila svojho otca. Musím ale povedať, že tohtoročné Oscary mali dve tutovky medzi ktorými sa rozhodovalo a tento film medzi ne určite nepatril. Herecké výkony boli vyníkajúce a Bridges sa v tomto filme podla mňa ukázal ako pán herec. Krpatá holka ma vôbec nepresvedčila o tom, že by tam mala hrať jednu z hlavných postáv. Nebola mi sympatická od začiatku hlavne tým jej nechutne výrazným obočím. Damon sa nijako špeciálne neznemožnil a ani neblisol. Odohral si čo mal. Nektorí ľudia hovoria o Coenovcoch, že sú skvelí, iní ich nemajú moc radi a iní na nich názor nemajú. Mne osobne tieto mená moc sympatické nie su a možno aj to je ma nakoniec vo výslednom hodnotení presvedčilo, aby som dal ***.

Goemon (2009)

Z historického hladiska to nebolo moc presné, keďže v tej dobe ešte strelné zbrane neboli, ale na námete to podla mna vôber neuškodilo. Dodalo to tomu svižnosť a efektnosť. Je pravda, že počítačové scéný boli trochu odfláknuté ale myslím, že skoro v každej scéne bolo použité niečo z počitačovej grafiky, či už to bolo poznať v niektorých scénach viac a v iných menej. Výsledný filmový efekt podľa mňa vyšiel dobre. Mám rád takýto typ filmov, kde je humor, dobrá zápletka( čo už nie je až tak často pri nových filmoch), láska, pomsta, jeden alebo viac hrdinov, čo sú uplní machri v bojoch. Pre mňa to bol výborný filmársky zažitok zo všetkých strán.