Kult hákového kříže (1998)

Když jsem tenhle film shlédla podruhé, po letech, zůstala mi po něm dost nepříjemná pachuť v ústech. Ne, že bych Derekovi tu proměnu z nácka v morálně probuzeného člověka přímo nevěřila (Edo, Nortone, Tobě se dá uvěřit ledacos...), ale nedokážu vstřebat tak nízký trest za vraždu a hlavně svévolný tlak na to, aby divák Dereka vnímal jako od minulosti očištěného vizionáře, bezmála mučedníka. Pardon, jen mě to cituplné pojetí nějak rozčílilo. Ale řada scén je nezapomenutelných, skvěle zahraných, s dialogy, z nichž mrazí. Skoro všechny se odehrávají kolem rodinného stolu. Za pár let, až budu smířlivěji naladěná, možná zase vrátím tu čtvrtou hvězdičku. Update: Tak jo, napotřetí ji dávám zase zpátky.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Už jsem úplně zapomněla... Tenhle film by stál za to i jen na poslech, coby báječný soundtrack k 90-tkám. :) PS: Jéžiš, a za bárem je Sting!

Sex ve městě (1998) (seriál)

"Pokud to, co dostaneš, nepálí, pak je všechno v pořádku..." Výstižné, vtipné, chvílemi rozkošně svěží, chvílemi slepicoidní a dosti návykové.

Do naha! (1997)

Tragikomedie, která z příběhů pár zoufalců živořících v britské obdobě severočeské hnědouhelné, Sheffieldu, a z jednoho nedůstojného nápadu, jak přijít k pár librám, dokázala vykřesat skvost. Moje srdcovka, asi díky Carlylovi a Addymu, s nezapomenutelným ansámblem, Koněm, chozením po zdi a hitem "You Sexy Thing". Aneb nikdo si z hrozné situace nezaměstnaných a dělnické třídy neumí dělat srandu tak jako Angláni ;).

Knoflíkáři (1997)

Až teď, po letech, mě smrtící humor Zelenkova úchylně kouzelného podání naší existence skutečně dostal.

Lepší už to nebude (1997)

Neromantická komedie s dokonale vyváženou porcí jímavosti a sžíravého humoru. Jó, Jacku, jsi fakt ale fakt hnusnej, ale prostě tě žeru. Aneb: "Jak vy to děláte, že nám ženám tak rozumíte?"

Mandragora (1997)

Kolik je ti? - Patnáct. - A co děláš? - Co si zaplatíš... Brutální výlet do devadesátek za pány ze dna jezera, k trochu jinému hotelu, než před kterým tenkrát šlapali Keanu s Riverem v Mém soukromém Idahu. Tenhle krutý film mě kdysi dost vyděsil - a to i přes řadu temně komických momentů, třeba kolem toho, jak se v Krysím doupěti mezi gulášovkou a bičíky točí kovbojky...

Muži v černém (1997)

"Edgare, visí na tobě kůže"... "No jo.... je to lepší?" XDDD Tohle je prostě ta nejlepší emzácká komedie, co znám.

Na ostří nože (1997)

Mohlo by se to jmenovat: "Nikdy, opakuji, nikdy nepodceňuj seniory, frajírku libovej".