Pád Třetí říše (2004)

Film o tom, ze Nemecko nebylo narodem vrahu, ale narodem, ktery proste prohral valku. Velmi ocenuji, ze se Oliveru Hirschbiegelovi podarilo natocit a uvest takto kontroverzni film a ze se nebal narceni ze sympatizantstvi k nacismu. V teto dobe, kdy se veskere snimky z obdobi Treti rise schovavaji za lacine odsuzovani teto ideologie a za kazdou cenu se snazi ukazat jeji zrudnost, nam reziser nedovoli divat se na problem takto zplostele. Nejsilnejsi scena je samozrejme otraveni deti matkou Goebbelsovou.

Pacho, hybský zbojník (1975)

Pekna parodie na janosika a vubec vsechny zbojnicke pribehy. Genialne a velmi vtipne napsane dialogy pani Satinskeho a Lasicy. Sto a jedna hlaska.

Pancéřová holka (1995) odpad!

Naprosta obludnost. Film proti kteremu je Stallonova verze Soudce Dredda, chirurgicky presnou literarni adaptaci. Jak mohla radoby fanynka komiksove predlohy nechat takhle zprznit a vykastrovat takovehle dilo. Jesteze si to s ni autori Tank Girl Martin a Hewlett vyridili alespon na strankach komiksu.

Panic je nanic (2006)

Z ustredni trojice je obcas sympaticky pouze jeden, z ctverice devcat jsou dve osklive, dve hloupe a vsechny k nesneseni. Vtipy jsou trapne a situace nerealne. Zatim nejhorsi z ceskych teenagerskych komedii.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Velmi nudne. Snahu o ponurost a bezvychodnost atmosfery kvituji, ale bitka s vrrky daleko prevysuje, jak v kvalite provedeni, tak v zabavnosti zaverecnou bitvu, ktera je pouhou parodii na bitvy jake nam Jackson slibil uvodem Spolecenstva prstenu, s nekolika tak do oci bijicimi nelogicnostmi, ze jsem si jich vsimnul uz pri prvnim sledovani v kine (cela taktika boje Elfu). A ten Legolasuv surfing???

Pánská jízda (2004)

Tenhle film naprosto postrada smysl. Herci ze sebe delaji karikatury, jakoze to tak staci, reziser ma citu pro nacasovani vtipu asi tolik, jako smyslu pro humor.

Past (1996)

Vsechny tri hvezdy jdou na vsechny tri herce a na tu krasnou postelovou scenu.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Trosku mi to pripada jako reziserova Labuti pisen, s niz opousti svet pravych muzu, kteri si stoji za svym a jdou klidne i proti vsem. Stejne jako ustredni pisen filmu ma cele toto dilo atmosferu rozlouceni. Hrdeho, bez litosti, ale definitivniho.