V nepřátelských vodách (1997) (TV film)

Pekne natoceny thriller. Na sovetske strane at uz ponorce, nebo na generalite velmi sympaticke postavy a napinavy dej, bohuzel na strane americke je to pravy opak, pusobici vetsinou az parodickym dojmem. Na stabu sami krveziznivi pitomci a v ponorce spravni americti drsnaci. Shazuje to jinak dobry film.

Vrtěti psem (1997)

Zjednoduseny pohled do zakulisnich machinaci s masami ovladanymi medii a kupodivu s prihlednutim na roku vzniku, cim dal aktualnejsi. Herecke vykony i humor dobry nadprumer, znepokojiva satira spickova.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Povedeny serial z prostredi povalecnych Krusnych hor. Dejdaruv Madera je ze zacatku az neprijemne romanova postava a casem ziskava na realisticnosti. Jiri Schmitzer je velmi sympaticky a jeho scenky s Marketou Hrubesovou typu, chcete ji znasilnit, tady mate pres hubu, nebo postrelili jste mi mileho, ja postrilim vas, nemaji chybu. Zbytek obsazeni jenom doplnuje ustredni postavy, vcetne rodokapsovych kovboju.

Život je krásný (1997)

Je to sice Benigniho nejlepsi film, ale to nic neznamena, ze. Cele me to prislo jeste vypocitanejsi na efekt nez Kolja. Z toho filmu doslova caka krecovita snaha divaka dojmout a vytlacit z nej slzu.

Fargo (1996)

Pekne. Nejlepsi je zivotni role Petera Stormara a asi i zivotni role drticky dreva.

Glimmer Man (1996)

Celkem vydarena kriminalka s dobre fungujici ustredni dvojici a spatne fungujici ruskou mafii. Seagal je sice uz v prerodu z akcniho bijce v zenoveho mistra, ale jeste si z toho umi udelat legraci a ma nadhled. Wayansova rodina cela vznikla kvuli hlaskam a narazkam na cernochy a i K. Ivorymu to jde obstojne. Bitky jsou na celkem vysoke urovni (jenom se z aikida preslo na neco jako wing tsun). Jedina, ale zato podstatna vytka je, ze jsem film videl uz predabovany alespon trikrat a stale se stejne spatnym(=absentujicim) zvukovym backgroundem k dialogum, takze vzdycky, kdyz se mluvi neni slyset zadne jine zvuky a to je treba u zminenych bitek dost skoda.

Mars útočí! (1996)

Genialne obsazeny film. Retro sci-fi cerna komedie, plna hvezd i hvezdicek a skodolibych zelenych mozkounu. Cela "Prichazime v miru" scena, je naprosto nesmrtelna.

Past (1996)

Vsechny tri hvezdy jdou na vsechny tri herce a na tu krasnou postelovou scenu.

Poslední zůstává (1996)

Zapraseny gangstersky western, s klasickym Willisem, nadprumernym padouchem Walkenem a reziserem ve vyborne forme. Tenhle film stoji za to dokoukat, uz jenom kvuli predzaverecne prestrelce hrdina vs. asi osumnact padouchu provedene v realtimu.

Trainspotting (1996)

Skvely film, ktery muze byt socialnim dramatem, parodii, cernou komedii, nebo thrillerem a zalezi jen na vas kolik toho mate nakoukano, nebo nafetovano.