Vysoké hry ruské mafie (1999) (seriál)

Dokument na vysoke technicke urovni a byt lehce bulvarni, presto s vysokou verohodnosti. Trosku mi vadilo, ze se snazi navodit dojem, ze Rusku vladla a vladne nejaka velmi tajna organizovana profesionalni struktura, ktera vse peclive ridi a organizuje, pricemz je jasne, ze cely vyvoj dane zeme je jen otazkou pretlacovani nejsilnejsich klik (KGB-FSB, Blatny svet, Nomenklatura...), ale co je na tomto dokumentu nejdulezitejsi je, ze zcela pravdive ukazuje jak moc ma politicky system v zemich byv. Vychodniho bloku vliv na organizovany zlocin a ze bez schvaleni tajnymi sluzbami (rizenymi vladni moci) by zdaleka nebyly kriminalni zivly takto uspesne ani z desetiny. Kuprikladu cifry padajici ohledne rozkradeni armadniho majetku jsou ohromujici. Vrele doporucuji vsem, co chteji otevrit oci a dozvedet se o svete v nemz zijeme a o tom, kdo mu vladne. Tvurci se Vam snazi dat odpoved kterou nemusite prijmout, ale kazdopadne Vas primeji k zamysleni.

Vyvolený (2000)

Nejlepsi film M. Night Shyamalana. Polmalu se odvijejici pribeh, je protkan smutkem hlavni postavy B. Willise a kdyz je mu po ocistujici katarzi dovoleno se usmat, zaplati za to pravdou. Cely film je vlastne o postave Eliaha Samuela Jacksona, ktery pres vsechny handicapy a pres vsechny obeti (vlastni i cizi) dokazal najit svoje misto v zivote a dokazal, ze neni jen prumerny clovek a mrzak. Vse zaramovano smutnou a velice silnou hudebni slozkou.

Vyvrženci pekla (2005)

Takrka undergroundovy snimek Roba Zombieho, kde se misi horor, thriller a road movie a kde hlavnimi hrdiny je rodinka vysinutych masovych vrahu. Reziser se neboji ukazat je pri zabijeni a zcela nepokryte jim fandi. V pripade nekoho, kdo privazuje zneuzite zeny ke dverim s nasazenou kuzi z obliceje jejich manzela, je to velmi buricske a svym zpusobem i odvazne. Kazdopadne moje sympatie snimku zajistila vtipnotost a to zejmena stryce Klauna a Otise.

Vzpomínky (2006)

Dobra kriminalka se sci-fi motivem. Zrucne natocena, zrucne zahrana, trosku nudna.

Wall Street (1987)

Pekna prace Olivera Stona v kombinaci s tehdy neokoukanym Charliem Sheenem, Michaelem Douglasem na vrcholu popularity a na tehdejsi dobu drsnym a provokativnim scenarem. Funguje to i po letech jen to ztratilo hrany.

West Side Story (1961)

Parandne udelany muzikal, plny hezkych pisni a dokonale choreografie, skoda jen, ze prvni pule je o tolik lepsi nez konec.

Willow (1988)

Sympaticky rodinny film, jaky byl v dobe sveho vzniku nevidanym fantasy dobrodruzstvim.

Wimbledon (2004)

Absolutni spicka v ramci romantickych komedii s prichuti tak mileho humoru a presnou porci milostnych scen, ktere jsou dvojici Bettany Dunstova skvele zahrane, vzajemna chemie funguje na jednicku, a pri tom ne zbytecne preslazene. Vrchol zanru.

Wolf Creek (2005)

Nuda, tvarici se jako drsny pribeh na motivy skutecnych udalosti. Postavy jednaji velmi nelogicky a samotny tajemny zabijak pusobi jako cundracky duchodce.