• Pohádka

Bohemian Rhapsody (2018)

Nejlepší film letošního roku, jak ukazuje i jeho rychlé vystoupání v žebříčku na 3. nejlepší film v databázi. Nejde jen o oslavu Freddieho, ale neskutečně citlivé zachycení intenzivního životního příběhu, kdy máte pocit, jako by ožil a ztotožníte se s ním na pár krásných chvil. V kině s ATMOS jsem si parádně užila zvuk jak z koncertu.

Pošťák vždy zvoní dvakrát (1981)

Kulturní šok a ještě k tomu jsem viděla jinou verzi než jsem chtěla, protože nalákal pan herec Nicholson. Nikdo nemůže upřít herecké výkony, ale nic děsivějšího dlouho vidět nemusím.

Avengers: Infinity War (2018)

Kromě našich oblíbenců byly i dialogy obzvláště funny a vydařené, ale ten konec to mi nedá spát.

Kacafírek (1966) (TV film)

Výborný pan Tříska. Ani se nedivím, že se tak politická pohádka nesměla promítat a že se vůbec mohla natočit.. Všeobecně platné poměry a pravdy dodnes.

Kokuhaku (2010)

Za hranou všeho a velmi expresivně podané. Drsná lekce jak naložit se šikanou a nesmysly rodícími se v hlavě puboše, který o smrti a životě ví tak málo a přece si s tím chce zahrávat.

Sněhulák (2017)

Kniha lepší než film samozřejmě. Harry Hole je jiný sekáč než tenhle vyšeptaný a nevýrazný. I oblíbená hudba Harryho mi tam chyběla.

Svět podle Daliborka (2017)

Sociální sonda s permanentním šokem, což se dá od podobného dokumentu čekat. Jediné odlehčení scéna v řepkovém poli, z toho jsme s Harrym nemohli.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Trošku se zpožděním jsem zaznamenala tuhle luxusní zábavu (díky SteveVe), po delší době pořádný film. Dobré obsazení, hudba, bondovský náboj a celkový dojem fantastický!

Selský rozum (2017)

Škoda, že to Česká televize nemůže nebo nechce odvysílat před volbami, i když oni kobliháři by se na to asi stejně nedívali:( Není reakce samotného AB, ale za to si může sám, výzvu dostal. K online shlédnutí https://vimeo.com/233497783