• Pohádka

Metoda (2005)

Jsem si myslela, že o personalistice něco vím, ale tuhle metodu výběru neznala. Celkem zajímavé, co může odkrýt, ale o firmě, která ji používá také vypovídá..

Lucy (2014)

Scifi psycho, Morgan Freeman to nezachránil, ale výrazně vylepšil svým charizmatem, které dodává trošku patos jinak ulítlým hypotézám zaobírajících se využitím kapacity mozku.

Zbraně pro San Sebastian (1968)

Asi třetí western, který vezmu na milost:) Hudba od Morriconeho a i scénář stojí za to, není plytké, jak někdy western bývá. Takhle mladého Anthonyho jsem neznala a role mu krásně sedla.

Počítání oveček (1981) (TV film)

A zase ta Lucie, ale tak jak jsem ji neznala: smutná, nemocná, bojující o místo na světě.

Bídníci (2012)

Bídníci byli úžasní a ještě nějaký čas si budu na připomínku pouštět mojí milovanou I dreamed a dream. Jediné lepší by snad mohlo být v krásné francouzštině. Muzikál pro mě obsahuje všechno podstatné z revoluční Francie a (ne)opětované lásky.

Interstellar (2014)

Naprosté nadšení, mnohem větší než z Gravitace. Zážitek z 2D v IMAXu neopakovatelný a brýle vám opravdu chybět nebudou! Akční scény mi nepřišly samoúčelné, jak tady někdo píše.. Zkuste si zpochybňovat logické přesmyčky, ale originalitu filmu a jeho zpracování neupřete;-)

Cesta do fantazie (2001)

To prostě nevymyslíš:o) Fantastická Miyazakiho fantazie člověka pohltí a nechce se z ní vrátit zpět!

Naušika z Větrného údolí (1984)

Kdyby šlo, tak dám víc hvězd:) Úžasná fantazie a s citem laděné varování, jak by to všechno mohlo dopadnout. Nejsou zde samozřejmě klasická evropská či americká "zelená klišé".

Dogani (2011)

Potvrzuje mi postřeh z jiných zdrojů, že co se násilí týká, tak Jižní Korea se se severní sousedkou dá srovnávat, bohužel. Tento film se svým reálným základem mi ukázal, že i když si myslím, že už jsem viděla nejkrutější dokumenty o lidských právech (Zemřít ukamenováním, Hlad, Vražedná pole na Srí Lance atd), tak ještě může být pravda hrůzostrašnější. Nebyla jsem s to to dát celé najednou.. Většina lidí je uplatitelná a tady se korupce, násilí na dětěch, deviace ukazuje nejobnaženěji, jak si jen dokážu představit. Až se vzpamatuju ze šoku, tak bych přidala poslední hvězdu.

Úder 3 (2013)

Bollywood opět nezklamal, od indické akční romantiky jsem očekávání neměla a tak jsem byla mile překvapena. Byla akce jedna za druhou, podtržená rockovou hudbou (film z Indie, neskutečné?!), na klasické zpomalené záběry jsme sice už zvyklí, ale tady byly fakt vtipné.