Predátoři (2010)

Trošku jsem se bál, jestli nepůjde o podobnou slátaninu jako vetřelec vs. predátor a příjemné překvápko. Nejde sice o super drahý velkofilm, ale to není na škodu. Já na Predátorovi vyrůstal a dodnes patří spolu s Vetřelcem k nejlepším vesmírným šmejdům :) Alespoň s mého pohledu. Vracíme se zpět do džungle, což se mi náramně líbilo. Je zde cítit snaha navázat na jedničku Predátora a malý závan sentimentu. Celý koncept je dobře poskládán a snímek je nasáklý oldschoolovou atmosférou. Je zde sice pár ale, jako například když snaiperka:) řekne o bahenním maskování Arnolda, tak to nějak tak přejdou bez odezvy a to i přesto, že jsou u vody! (Já bych se tedy okamžitě rochnil v nejbližším bahýnku) Ale to už jsou drobnosti pro štouraly. Já se vrátil do dětských let a vychutnával si lov luxusně vyzbrojených Predátorů, kterým stejně nakonec člověk s "klackem" v ruce nakope prdel :)) Vše podkreslil vynikající soundtrack!!! Nezbývá než si přát, aby si někdo dal práci i s Vetřelcem :)

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Fantasy je můj nejoblíbenější žánr a to jak ve filmovém tak literárním průmyslu. Jsem proto rád za každý nový film, i když občas jde spíš o zklamání, tady se to povedlo. Pratchett má neuvěřitelnou fantazii, autentičnost a smysl pro humor. Myslím, že se právem řadí společně s Gaimanem k nejlepší současné tvorbě. (i když zdravotní stav Terryho už mu moc psát nedovoluje) Převést na filmové plátno kouzlo Pratchettových příběhu, není bezesporu jednoduchý úkol. Navíc, pokud nemáte za zády obrovskou produkci a balík peněz. Moc jsem proto neočekával, ale byl mile překvapen. V rámci možností velice zdařilý počin a jsem rád, že se mi filmotéka rozrostla o tak pěkný kousek. Pěkně jsem si pomlsal:) Knižku jsem zatím nestihl přečíst, a tak mě velmi potěšil závěr. Cekal jsem bláznivý závod kde Rosret nakonec o chloupek vyhraje nějakým bláznivým Pratchettovským způsobem. A to, že si zachoval svou podvodnickou vynalézavost a Pozlátka přechytračil, bylo docela povedené. Vedle Otce prasátek a Barvě kouzel (viděl jsem až po zaslané poště) se těším na další filmovou verzi bláznivého Pratchetta!!!

Sherlock Holmes (2009)

Filmy Guye Ritchieho mají vždy nějaký svůj osobitý nádech a i v tomhle případě tomu není jinak. Toto zpracování Sherlocka Holmese se mi opravdu zamlouvá. Intelektuálních Holmesu již bylo natočeno víc než dost. Jeho intelekt a geniální dedukce vyvážená podivínstvím, alkoholovou bezprostředností a stodolnímy zápasy je véélice příjemné. Pokud toužíte po upraveném anglickém gentlemanovi, jděte za Poarotem :) Pokud vám nebude stačit Watson, který je mnohdy lepší než Holmes. A jak už to tak bývá, protiklady se přitahují, a proto tvoří skvělou dvojici. Nechci hodnotit herecké výkony, děj a závěr snímku. Vždy je co zlepšit, dotáhnout. Důležité je, že mě film nenudil! Obzvláště scény popisující Sherlockovo "turbo myšlení" následované dynamickým provedením mě náramně bavily. Mnohem zajímavější, než zpomalované záběry. Jednodušeji jde říct, že pokud patříte do skupiny, řešící kvalitu scénáře, výpravu, digitální kulisy, propracovanost závěru či meziřádkové vyjádření režiséra, asi nezaplesáte. Pokud si ale chcete sednout a třeba po celodenní práci jednoduše vydechnout nad vtipným, dynamickým a povedeným filmem, nebudete litovat!

Jonah Hex (2010)

I přes nepříliš valné hodnocení, jsem se po zhlédnutí traileru těšil na zajímavý snímek. Bohužel jsem netušil, že více méně všechny zajímavé záběry se do onoho traileru bez problému vešly. Johan Hex měl určitě velký potenciál, i z důvodu, že filmů tohoto žánru nevzniká nějak moc. Natěšení, ale opadlo tak rychle, jak přišlo. Děj se tak nějak převaluje. Brolin je nejdrsnější široko daleko, umí uhnout kulce a pokecat s mrtvolou. Je tady taky prostitutka, na kterou se dá kouknout, ale to je asi vše, i když někdo přece musel Hexovi pomoci se zajetí, nějakým "bravurním" trikem (!) Tenhle snímek by si zasloužil mnohem mnohem víc práce, lepší scénář a mohlo to být fajn koukání. Dodíval jsem se tak nějak ze setrvačnosti a čekal alespoň dobrý závěr. Ani to se nekonalo. A i průměrný film dokáže pozvednout dobrý soundtrack, bohužel, tenhle spíš film ještě víc srazil. Nejzajímavější na celém filmu tedy zůstává pouze trailer, a to je škoda!