• Pohádka

Paní Piperová zasahuje (1999) (TV film)

V detektivní komedii Jacka Popplewella je to přesně tak, jak říká šéf inspektor Harry Baxter: Jsou osoby, na které nelze zapomenout. Jasně mluvím o pitoreskní uklízečce Lily Piperové, kterou geniálně ztvárnila Jiřina Bohdalová a plně vynikla . Objeví zavražděné a hned je z ní “slečna Márplová“, která motá, plete se i pomáhá vyšetřování. Všichni si myslí, že je potrhlá, slečna Selbyová : Snad jedině ta Piperová, to je naše taková firemní rarita, slovo je u ní rychlejší než myšlenka.. Nedá mi to, abych necitoval, jak byla vyšetřována Harrym : Von pan Marshal dal Fredovi výpověď před týdnem. Ale jděte, a proč ? Tak že prej ne-nemá to správný chování na správce budov jo, no já se mu ale nedivím, protože von dost často Fred byl zabranej do tý svý zájmový činnosti takže … zapomínal topit A copak dělal tak důležitýho ? Ale, chlastal jako duha no von von je taková nešťastná nátura, von prostě neumí dělat dvě věci najednou, von buď pije anebo topí no … Bohdalka naprosto maximální !

Jana Eyrová (2011)

Příběh Jany Eyrové je smutný, ale romantický

Panství Downton (2010) (seriál)

Děj seriálu se se odvíjí zajímavě, kostýmy jsou skvělé a postavy jsou dobře vykreslené. Nejlepší postavou je Anna Smith (Joanne Frogatt) *** Vzít si mořskou příšeru ... (Mary o Matthewovi) *** Anna a Ethel budou podávat večeři u stolu. Akorát takhle se podává večeře u diplomovaného účetního ***

Vlk (1994)

Jack Nicholson je každým coulem Vlk a Michelle Pfeiffer je každým coulem kočka. Užasný rozhovor při jejich společném obědě : Co děláte ? Co je Vám po tom ? Nic. Jen se snažím o zdvořilou konverzaci. Mno. Radši bych o tom nemluvila. Tento film úplně žeru, ta hudba … . Zrovna tito 2 herci se mi nevešli do oblíbených.

Hříšný tanec (1987)

Kdo je odpovědný za to děvče ? ... Setři si z obličeje to svinstvo, než tě uvidí máma.: Jerry Orbach. Lisa (Jane Brucker) je rozhodně nejlepší zpěvačka! Stejně bych chtěl vědět, jak se tancuje "Pačanka", nebo jak se to jmenuje, ovšem ta hudba hmmmm. Baby nebude sedět v koutě, pojď.

Případ Pelikán (1993)

Můj bratr mi přivezl ze služební cesty v USA Washington D.C. pět knih skvělé volby , z nichž bezpečně vím, že byly vytvořeny minimálně tři filmy : The World According to Garp,The Timeline a The Pelican Brief. Tudíž The Pelican Brief je jeden z filmů, kde jsem nejdříve četl předlohu, a poté viděl fim, bohužel hodně poté takže nemohu srovnávat. Angličtina zastřela napěěětíí. Dal jsem dvě kafe a popocházel po pokoji a nemohl sedět, takže napínavé až běda! Julia Roberts hraje Darby Shaw dokonale a Denzel Washington novinář Gray Grantham jí říká : Chci, abyste se dožila narozenin ! Spolu unikají najatým zabijákům, vystupňované napětí v garážích, uniknou ? Podívejte se, doporučuju

Nevěrně tvá (1984)

Dost velká legranda :-). Žárlivost je v této podobě legrační, když ze sebe lidi dělají pitomce

Po čem ženy touží (2000)

Nick (Mel GIbson) a Darcy (Helen Hunt) byli tak silní soupeři, až je to naprosto sblížilo. Asi by vhodným motem bylo : Važme si svých nepřátel ! Výborný námět s dokonalým zpracováním. Lola : Myslíš, žes byl uvnitř mojí hlavy. Pomalej rozjezd, ale pak to byl geniální … Nick Marshall. Ano tento film lze vidět mockrát !!! Asi bych, ale nechtěl takto naslouchat myšlenkám žen ...

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Víš co, viď !! *** Fando ! Vodník a říká mi Fando ! *** Poskytneme záchranu náčelníkovi Horské služby ( B.Poloczek a L.Sobota si to užili) *** Děda by sám nenašel ani východ z nádraží *** Budeme mít miminko ! My dva ? My tři ! *** Ty bys chtěl bratříčka ? Holku bych za bráchu nechtěl !