• Pohádka

Quantum of Solace (2008)

32 mrtvých, z toho 2 ženy. U ženy-divačky a žokeje není jisté jsou-li mrtví

Rain Man (1988)

Výkon Dustina Hoffmana si budu muset zase brzy zopakovat, exceluje. Sblížení bratrů Charliho a Raymonda během cesty je hodně dojemné Hlavní člověk !

Rebelové (2001)

"San Francisco (Be Sure to Wear Flowers in Your Hair)" is a song, written by John Phillips of The Mamas & the Papas, and sung by Scott McKenzie. It was written and released in June 1967 to promote the Monterey Pop Festival. https://www.youtube.com/watch?v=bch1_Ep5M1s

Rio Lobo (1970)

Umíte jezdit ? (na koni ) *** Ze které strany se nasedá ? *** Z levé… a jiné hlášky hodné dobrého westernu. Hlavní postavy podle toho co řekly nebo o nich řekli : Uklidňující (plukovník Cord McNally / John Wayne) Pořád mi řikáte Frankie, jsem napůl Mexičan ! (kapitán Pierre Cordona aka Frechy / Jorge Rivero) anebo A která půlka klečela a která líbala ruku ? Potápěč ( seržant Tuscarona Phillips / Christopher Mitchum) Asi jsem taky blázen (Phillips Puerco čili prase (Ketcham / Victor French) Zahřejete chlapa líp než horká cihla. Takový nohy a umí střílet. (Shasta Delaney / Jennifer O´Neill) a další Maria Carmen / Susana Dosamantes a Amelita / Sherry Lansing jsou obě kočky, na šerifa kašlu

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

V první fázi honby za Gauchem (A.Delon) odpovídá Kuroda (K) Linkovi téměř jako Chuck Norris . “Taky občas musíš spát!“ K:“Už jsem se vyspal!“ “Vážně a kdy ?“ K:“Při chůzi.“ Odejmout škrtící smyčku z krku Cristiny (U.Andress) je rozhodně bezpečnější odstřelit koltem než uříznout nožem, to musí každý pochopit hned . Drsný závěr v boji s Komanči. Rudé slunce je možná symbolickým spojením divokého západu a dálného východu (Japonsko má rudé slunce na vlajce). Western nebo Eastern(nebo jak?), dá se vidět .

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Viděl jsem několik Robinů Hoodů, ale tenhle je teda nejlepší, dvojka Kevin Costner a Morgan Freeman (například se modlí a Robin Hood mezitím bojuje) báječné a navíc Bryan Adams ňam,ňam :-)

Rodinné sídlo (1992)

Scénář: Ruth Prawer Jhabvala *** Citové vazby k rodnému domu bývají často velmi silné, tomu rozumím. Chuck Norris se narodil v dřevěném srubu, který si sám postavil. Příběhy tří vzájemně propojených rodin byly dost silné, Myslím ovšem, že film byl docela rozvláčný, nevím, možná měl evokovat méně uspěchanou dobu, možná. ale místy jsem se bohužel nudil. :-(

Román pro ženy (2004)

Je vtipné, když se pes reklamního kreativce jmenuje Billboard. Jana (S.Stašová) : Přece si nevezmu někoho, kdo volil Bushe. Jan Svěrák v roli číšníka !