Království zvěrstev (2010)

Použití civilní kamery se ukázalo jako nejlepší cesta k vyobrazení jakoby reálného života jedné prohnilé rodinky. Mírné tempo, které nepotřebuje zběsilé prostřihy s cákanci krve a slušně může stavět pouze na dialozích a silných charakterech. Přepychové herecké výkony všech zúčastněných. Pro mě velmi nečekaný silný zážitek z ČT art. Děkuji!

Zátah: Vykoupení (2011)

Naprostá žánrová špička. Základní, dostačující linie příběhu protknutá nepřetržitou akcí. Bojové scény by vystačily na několik akčních filmů jak precizním zvládnutím, tak originatilou. Přesně zasazená hudební složka. Velká paráda.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Dostala jsem přesně v co jsem doufala. Nádherná, ve správné míře nostalgická "pohádka" o úžasných dobrodružstvích malého úředníčka, který je zdánlivě schopný prožívat svoje poutavé zážitky pouze v mysli. Po tomto zážitku je moje dušička naprosto ukolébána ke spokojenosti z života, z přírody, z krásy a ze všeho co se může naskytnout k radosti. "Walter Mitty a jeho tajný život" se dá přirovnat k "Útěku do divočiny", jen je mnohem veselejší a srdnatější. Určitě si film pořídím na Blu Rayi (budu se modlit, aby vyšel) a Bena Stillera, s přihlédnutím na jeho dřívější tvorbu, řadím bez dlouhého rozmýšlení mezi oblíbené režiséry.

Miranda (2009) (seriál)

Po shlédnutí prvních dílů třetí série musím změnit hodnocení z 4 hvězdiček na 5. Každý díl zaručeně obrečím (smíchy). V člověku sice tiká pocit, že je to trapné a že se hlavní hrdinka chová iracionálně, ale o tom to vlastně je, a když to přijmete budete se královsky bavit. Miranda je prostě bomba.

Sinister (2012)

Musim rict, ze jsem dostala vic, nez jsem ocekavala. A to v dobrem. Rozhodne ale musim co nejdrive videt nejakou poradnou komedii. Nekoncici vsude pritomne napeti vas nuti bojovat sam se sebou a resit zda vydrzet koukat, ci utect na cerstvy vzduch a rozdychat to. Vse podtrhuje perfektni a presne zasazena hudba. Nevzpominam kdy naposled jsem videla takhle presvedcivy horor.

Příběhy ze záhrobí (1989) (seriál)

Zábavný seriál. Snad v každém díle nějaká známá osobnost. Kvanta černého, ale opravdu černého humoru. Takovej večerníček pro dospělé.

30 dní dlouhá noc (2007)

Opravdu děsivej upírskej film. Kdo napsal tenhle komiks, měl geniální nápad poslat upíry tam, kde den 30 dní vůbec nemají. Co se tam tak asi může odehrát....?! Dávám body za opravdu upírské bestie. Z toho by fanoušci Stmívání asi konečně pochopili, že upír nerovná se romantika.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Neuvěřitelné dávky ironie, sarkasmu a Británie. Jak tohle můžou vymyslet lidé s takovým vzděláním.... Bravo!

Sherlock (2010) (seriál)

Geniální seriál, není možný, aby se tohle někomu nelíbilo. Prosím prosím, další díly.

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Ne, že bych zrovna vyhledávala zpívání ve filmech, natož v seriálu. Ale s písničkami jako "Too many dicks on the dancefloor" nebo "Epileptic dog" si mě okamžitě získali.