Sicario: Nájemný vrah (2015)

Něco málo napínavého tam bylo, ale jinak nuda. Osudy postav mi byly více či měné ukradané a mnohé situace předvídatelné.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Až na pár chvil stále velmi akční, originální. Ty dvě hodiny poměrně rychle uběhnou. Jednu hvězdu dolu za to, že poslední půlhodinu už mně ty akční scény přišly jedna jako druhá.

Věčně mladá (2015) odpad!

Pseudovědecké kydy vypravěče, hlavní postava chovající se jako kráva a do toho neustálé flashbacky. A sešlý Ford. Těžko najít něco pozitivního.

Equalizer (2014)

Nebylo by to špatné, kdyby ty akční scény udělali aspoň trochu uvěřitelné. Ale to jaké hloupé věci se v nich odehrávaly mi film úplně zkazilo.

Hvězdy nám nepřály (2014)

O umírání, smrti, o různých pohledech na tyto události. Pěkné detaily třeba v tom, jak umírající vidí rodinu trpící jeho nemocí, zatímco rodina se už za jeho zády připravuje na život bez umírajícího.

LEGO® příběh (2014)

Pěkná vzpomínka na dětství. Krásně vymodelovaný svět a do detailu propracované postavičky. Humor dobrý. Rušivé byly některé rychlejší sekvence v „trhaném“ podání. Všechno je tu božííí.

Pojedeme k moři (2014)

Pěkný nápad se stylem kamery. Příběh relativně tuctový a finále bylo trochu odfláknuté, takový rychlý dojič emocí. Ale víc koukatelný než kdeco zahraničního.

Nevědomí (2013)

Předpokládám, že Nevědomí je ten stav, v kterém divák musí být při sledování takového filmu. Po prvních dvaceti minutách pomalého úvodu přijde půlminutka napětí následovaná hodinou a půl nudy. Jednoduchý příběh s jasným koncem a drobnými, nicméně nepodstatnými zvraty. Morgan Freeman ani slušné efekty už nic nezachrání.

Velký Gatsby (2013)

Nádherná kamera, spousta digitálních efektů navozující zajímavou atmosféru. První hodina byla nadmíru poutavá a připravovala zázemí pro nějakou bombu, která přijde v další hodině. Bohužel druhá polovina filmu už byla nudnější a „příběh lásky“ měl víc prostoru, než očekávaná kritika společnosti. Závěr filmu vše napravil. Škoda, že melodie píseň Lany Del Rey nebyla použita ve větší míře, v některých scénách jsem se na ní těšil a nepřišla.

Nebezpečná metoda (2011)

Mám pocit, že Keira Knightley se mi snažila ten film zkazit. Její přehrávání bych pochopil, kdyby se jednalo o záznam divadelního představení, ale ve filmu se mi to zdá zbytečné. Film stál na dialozích a ty byly naštěstí zajímavé. Oceňuji závěrečné titulky s informací o tom, jak která z hlavních postav v reálném světě žila, resp. dožila.