• Western

Muž, který poznal nekonečno (2015)

Priznám sa, že meno tohto indického matematického génia som počul prvý krát v živote. To však neznamená, že nemôže mať svoj vlastný film. Ale prečo musel byť natočený tak príšerne nudne?

Spása (2014)

Je to síce len western, ktorý kopíruje už toľko krát obohranú klasickú šablónu, ale mne to vôbec nevadí. Možno aj preto, že tento žáner som mal ako dieťa veľmi rád môžem aj s trochou nostalgie povedať, že sa tvorcom podaril.

42 (2013)

Celkom vydarený film aj napriek tomu, že športová tematika nie je moja šálka kávy a na viac ani neovládam pravidlá baseballu.

Plán útěku (2013)

Je to celé také hlúpučké až to človeku príde milé. Preto by bolo chybou sa vtom ďalej vŕtať, veď obsadenie dvoch hlavných hercov je veľavravným gestom.

Kronika (2012)

A na scénu zase prichádza ďalší blbec s ručnou kamerou, ktorý točí a točí. Neviem k čomu je dobré takéto nešťastné spracovanie, veď nebiť toho jednalo by sa o celkom zaujímavý film. Takto mi to opäť vychádza len na šedý priemer s opakujúcim sa vtipom.

Hněv Titánů (2012)

Totálny výsmech a zároveň veľký pľuvanec do tváre gréckej mytológie. Stupídny dej na úrovni TV filmu, slabučký scenár, zle vybratí herci a bolo by toho oveľa viac, ale škoda si zbytočne vylievať srdce. Celkový dojem ako tak zachraňuje hudba a digitálne efekty. Inak nestráviteľné sústo ani po vypití fľaše dobrého vína.

Super 8 (2011)

Nenáročná sci-fi dráma na dobrú noc pri, ktorej som sa nemusel príliš zaoberať dejom s obavou, že mi ujde nejaká jeho dôležitá časť. Na to, aby však vo mne zanechala hlbšie pocity má ďaleko, veď filmy s podobnou tematikou tu už boli aj pred tím a v ďaleko lepšom prevedení. Za pozitívne môžem označiť scénu z vykoľajením vlaku a herecké výkony detských hrdinov.

V řetězech (2006)

Černošský blues ako liek na chorú dušu? Prečo nie, ak je namiešaný v správnom pomere a na viac rozumne interpretovaný hlavným predstaviteľom. Pochváliť však treba aj Christinu Ricci, ktorá sa svoj role tiež zhostila bravúrne. Obaja herci sú ťahúňmi celého filmu a len podčiarkujú emocionálne nabitú atmosféru južanského prostredia.