• Rodinný

Nepříjemná pravda (2006)

Dokonalá komedie, nevím, jestli tomu dát pět hvězdiček nebo odpad, takže se nakonec zdržím. Od té doby jsme urazili dalekou cestu. Zaprvé jsme nějak přečkali těch 10 let, za kterých měl nastat konec. zadruhé nás místo škrobeného politika začala o klimatu poučovat hysterická teenagerka :-)

Krok za krokem - Výchovná lekce (1997) (epizoda)

Slabší díl s poněkud nefér Carolino vítězstvím v sázce (ale naštěstí si těch 50 dolarů nevzala).

První dáma country music (1980)

Hodnocení tohoto filmu je pro mě trochu oříšek. Jako muzikant jsem ocenil zobrazení toho postupného stoupání od domácího zpívání přes zazpívání v baru a ručního zasílání desek do rádií až po vystupování v prestižních pořadech a na největších pódiích. Americká country patří k žánrům, co si z nich vždycky rád kousek poslechnu, i když sám od sebe bych si ji asi nepustil. Ve filmu se nedostaneme k nějakému rozhodujícímu konfliktu, je vlastně přirozeně plynoucím příběhem manželů, kteří se kromě vzájemné podpory topí též ve vzájemných konfliktech a divák je oba vidí i se všemi chybami. Ač chvíle strávené s filmem byly příjemné, přesto mi ve filmu chybělo něco, co by z něj udělalo zážitek, jenž by nějakou dobu utkvěl v paměti.

Krok za krokem - Nájemníci (1997) (epizoda)

Rčení "Opakovaný vtip není vtipem" se na sitcomy obvykle nevztahuje (ba bývá to přímo naopak), ale tento díl znovu řešící výchovné metody ohledně bydlení uplatňované na 20letého syna je výjimkou. Ta hvězdička je snad jenom za Danu nemohoucí se dívat na utrpení J.T.ho a Ritche.

Krok za krokem - Jak s odpadem (1997) (epizoda)

Povedený díl. Richův nápad na recyklaci je skutečně geniální (jako by ho vymyslela Kelly z Ženatého se závazky) a J.T.ho hláškování při Carolino rozbalování dárků přímo majestátní.

Krok za krokem - Správný chlap (1997) (epizoda)

Tento díl nám dá další lekci z feminismu. Jako někdo, kdo v dětství přečetl Děti z Bullerbynu, dokáži podobná díla trávit bez zvedání obočí, ale nesmí to překročit hranice natolik, jako se to povedlo zde.

Krok za krokem - Dámská jízda (1997) (epizoda)

Pokud se dokážete přenést přes výchovné specifikum tohoto seriálu a to, že dvacetiletý J.T. má večerku a zákaz vodit si do pokoje holky, pak vás výchovné metody Franka pobaví (jak píše i spoludiskutující), podobně jako Carolin vychytralý plán ušitý na míru každé z dcer.

Krok za krokem - Láska je láska (1997) (epizoda)

Vtipné dilema, povolání kterého ze dvou účastníků kempování přiznat... A Rich ukáže (v poučné i vtipné části), proč je zastydle pubertální trouba lepší než škrobený panák.

Krok za krokem - Nic se nestalo (1997) (epizoda)

Tak nám zase Karen ukáže, jaká je to vlastně ve skutečnosti správňačka. Musím ale uznat, že Kyle měl ten zlepšovák v autě vyřešený hezky.