• Rodinný

Dexter - Série 5 (2010) (série)

V minulých sériích se musel Dexter opravdu hodně otáčet, tato působí tak trochu oddechovým dojmem. O to větším uměním je, že tvůrci opět dokázali udržet poutavost celého příběhu na stoprocentní výši. Dexter se trochu víc zabýval sám sebou, bylo tam možná trochu více vnitřních emocí, než by mělo být, ale opět jsem byl celou sérií zaujat a těšil se na každý nový díl.

Dexter - Utlumení vztahů (2010) (epizoda)

Příliš mnoho starostí s mrtvolami a polomrtvolami. Ještěže se Masuka tak vyzná v úchylkách a případ se může uzavřít.

Dexter - Prakticky dokonalá (2010) (epizoda)

Hned v úvodu dobrý vtípek při konkurzu. Sběrač mrtvých zvířat, jenž disponuje neobvyklý postřehem a důvtipem, byl rovněž výborný, takže mi bylo líto, že se ještě nezdrží aspoň na další díl. Na oddělení, jak se zdá, po dlouhé době opět někdo ukáže, že v hlavě může být i mozek. Takže Quinne, do toho.

Dexter - Nazdárek, bandito (2010) (epizoda)

Tak si to oddělení vražd trochu zrekapitulujeme. V první sérii si policajtka užívala vztah se sériovým vrahem, v druhé sérii se šlo po vrahovi, který pracuje přímo na oddělení, ve třetí sérii se do vražd pustil i státní návladní, se kterým se pro změnu kdysi pelešila poručík LaGuertová a ve čtvrté sérii si to Quinn rozdával s dcerou masového vraha. Ale vypadá to, že právě poslední jmenovaný, tedy Quinn, bude v této sérii reprezentovat to, že aspoň někdo na oddělení má mozek.

Dexter - Pardon (2010) (epizoda)

Takový divný díl, který neví, zda s Dexterem pracovat jako s někým bez emocí (což by měl být jeden z hlavních rysů, tak nám byl i představen) nebo jako s uzlíkem nervů, což nám trochu narušuje plynulé vnímání seriálu. Každopádně depresivnost dílu je narušena několika vskutku vtipnými momenty, jako je velmi exaktní nahlášení vraždy nebo "vedlejšák" při prvním rande s Ritou. Tu bohužel ve flashbacku nedabuje Lucka Vondráčková a z té postavy se tím zcela vytratily emoce a život.

Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta (2024) (divadelní záznam) odpad!

To je takový problém opatřit kostýmy a postavit na pódiu něco, co nějak (aspoň vzdáleně) připomíná vesnici? Anebo když už se kostýmy nestihly ušít ani vypůjčit a na kulisy den před představením shořely, tak aspoň nevymýšlet hovadiny a udělat to z nouze třeba jako takovou civilní koncertní verzi?

Dexter - Série 4 (2009) (série)

Asi po zásluze nejoceňovanější série. Sériový vrah skutečně výstavní, k tomu spousta nádherných zápletek, neočekávaných reakcí a řádně vypointovaný závěr.

Dexter - Už je po všem (2009) (epizoda)

Trinity přímo u Dextera v práci mi připomněl známou fotku slepice procházející kolem KFC. Při konečném zúčtování pak Trinity zapomněl Dexterovi něco říci, i když se něco jemně naznačit snažil. Rozloučili jsme se s Ritou, tedy postavou, která s výborným dabingem Lucky Vondráčkové vždy dokázala Dexterovi připomenout, že existují mnohem akutnější problémy k řešení, než je uklízení mrtvol, zachraňování se před elektrickým křeslem či utíkáním před mafiány a sériovými vrahy.

Dexter - Dobrý den, Dextere Morgane (2009) (epizoda)

Tady už mají plné ruce práce všichni. A jak se nám pomalu začíná utahovat smyčka kolem vyšetřování, starostí všech zúčastněných oproti tomu přibývá.

Dexter - Ztracení chlapci (2009) (epizoda)

Těžko říci, jakou má Dexter bilanci u karmy, ale jestliže poslední vražda byla poněkud problematická, nebude od věci zkusit zachránit unesené dítě, aneb výlet do dalších komor Trinityho pošahanosti.