• Rodinný

Dexter - Do hloubky (2012) (epizoda)

Čím dál větší lahůdka. Po Dexterovi jde velmi efektivně LaGuertová (i když to ona sama ani neví), ukrajinský gang, na pokoji ho nenechá Hannah, smažit v pavučině vlastních lží ho nechává Debra (ale sama s smaží ještě více) a ještě přichází na scénu investigativní spisovatel připomínající svou nekompromisní honbou za fakty nebožtíka Lundyho. A to je na tom stále lépe než Debra, která tyto průšvihy musí sdílet s ním, aniž by o to stála, a nemůže dělat absolutně nic. Nemůže Dextera zavřít, nemůže mu pomáhat, nemůže se na všechno vykašlat a zdrhnout, protože by to byl její konec. Může jen zahlazovat stopy a snažit se oddalovat chvíli, kdy bude v totálním průšvihu. V centru dění 7. série je vlastně ona.

Dexter - Systému navzdory (2012) (epizoda)

Dexter už měl všemožné typy protivníků, ten ze sedmé série očividně neztrácí čas a patří k těm, co se příliš nezakecají a svou (zlo)vůli vykonávají přímočaře a bez odkladu. Mrzelo mě brzké ukončení linie s nerdem, čekal jsem, že se z toho ještě vyklube něco zajímavého. Debra povoluje Dexterovi uzdu, zřejmě smířená s tím, že až to jednou praskne... ...tak to prostě praskne.

Dexter - Ty jsi...? (2012) (epizoda)

Vypadá to, že sedmá série bude takovým nadopovaným návratem k sérii číslo dvě. Dexterovi bude i přes jeho emoční skoroprázdnotu pěkně horko. Až je skoro škoda, že nám skoro na počátku zmizí postava, od které jsem si sliboval, že by mohla Dextera také pěkně prohnat.

Dexter - Konec světa (2011) (epizoda)

Obvykle bývají poslední epizody každé série tohoto seriálu takové dojezdové, zde nám závěrečné sekundy přinesly jedno překvapení. Překvapující na něm nebylo to, že by bylo neočekávané, ale to, jak znenadání přišlo.

Kolja (1996)

Jan Svěrák natočil dva filmy, kde si nenechávám ujít příležitost ke shlédnutí reprízy, kdykoli je příležitost. A to jsou Obecná škola a asi ještě lepší, do posledního dialogu a scény vypilované Vratné lahve. Kolja navzdory svému prestižnímu ocenění stojí výrazně níže. Dozajista jde o pěkný námět a i v tomto filmu se objevují skvělé scény, ale nějak to kulhá.

Dexter - Výlet do Nebrasky (2011) (epizoda)

Toto výletnické odbočení se mi moc líbilo. Tvůrci sice v první sérii poněkud neuváženě zabili Dexterova bratra, jelikož zřejmě nemohli tušit, do kolika dalších sérií se pustí, naštěstí má seriál prostředky, kterak životní moudra tohoto sympaťáka (odmyslíme-li si, že je to sadistický sériový vrah) aspoň trochu vrátit do hry a připomenout nám jeho bratrskou starostlivost.

Dexter - Temné sbohem (2011) (epizoda)

Což o to, i tohle byl pěkný díl. Ale nevím, jestli je dobrý tvůrčí nápad udělat ze vždy poněkud rozporuplného Quinna debila a zda použít jako motor Dexterovy pomsty vztek (anebo prostě vůbec emoce).

Dexter - Jezdci apokalypsy (2011) (epizoda)

Spoludiskutující mají pravdu, jde o trochu výplňový díl, navíc se mi moc nelíbí ukazovat Dextera jakožto emočně poněkud přecitlivělého.

Dexter - Polda a bandita (2011) (epizoda)

Zoubková víla je vlastně vzteklý žlučovitý důchodce na plenách. Ani Dexter se tak nevyvaruje jistého podcenění. Zábavné je sledovat proměnu Debry v dámu vystoupující před médii.

Dexter - Velká ryba (2010) (epizoda)

Jednu myšlenku mohu napsat k jedenáctému i dvanáctému dílu. Dexterovi hoří koudel na několika místech najednou, takže stanovení priorit není úplně nejlehčí. Nechat mrtvolu se jen tak někde povalovat? Uklidit po sobě hned nebo až potom? Vystavit někoho nebezpečí? Přiklusat okamžitě na oddělení a nebudit podezření? Zkrátka klasický dexterovský mix. Na konci nás čeká jedno trochu prapodivné rozhodnutí, které dá Dexterovi ještě nějaký čas, aby nebylo poznáno, co je zač.