Land of Bad (2024)

Mě se to líbilo. Pokud je film dobře natočenej, nepotřebuje bejt mega trhákem a dokáže zaujmout. A to je příklad tohohle kousku. Je to akční, je to rychlý a je to fajn. Za mě 4* a DOPORUČUJU

Aquaman a ztracené království (2023)

Já bohužel nadšenej ani spokojenej nejsem. To kouzlo jedničky je to tam a teď se jen rejžuje na CGI a naštěstí na humoru. Ten zachraňuje všechno, co je jinak ztracený. Je to přeplácaný, až moc fantas magoristický a v celku zbytečný. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU

Blue Beetle (2023)

Já můžu říct, že se mi to líbilo. Je to svým způsobem fajn, ikdyž to neni žádnej mega průlomovej biák. Má to svý kouzlo a líbilo se mi to i víc, než jiný komiksový filmy poslední doby. Na nic moc si to nehraje a tak člověk nemá přemrštěný očekávání a to je dobře. Funguje to, jede to, baví to. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU

Creed III (2023)

No, nevím k čemu tenhle film byl. Zkoušet znova ukázat něco, co už bylo v Rockym. Je to celý holt podle dnešní doby. Když už máme černýho spider-mana, tak proč ne černej film o "Rockym", že? Opravdu to nepřineslo nic novýho a jen to vykrádá původní myšlenku tohohle příběhu. Ještě že se nenechal ukecat Stallone. Váhal jsem, jestli do toho jít, když tam "srejda Rocky" neni a potvrdilo se mi, že jsem se na to koukat neměl. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU

Démon ve mně (2023)

Tady to mělo toooooolik potenciálu, ale využilo ho to fakt lehce nad polovic. Bylo fajn, že zlo bylo většinu času neviditelný, tak to bylo dost na fantazii diváka. Je to správně temný, je super, že to má základ na novým směru a to je indická mythologie. Celej film se táhne tak nějak, jakoby utahaně a ikdyž má hodně fajn nadějný chvíle, tak se z tý mlhy nevyhrabe. A vrchol, co všechno shodí dolu, je to, když odhalí monstrum v celý kráse. Všechna fantazie je ta tam a už to nemá grády. Škoda konce. Jinak za mě slušně silný 3* a DOPORUČUJU

Den díkůvzdání (2023)

Tak je to klasická vyvražďovačka. Ale je to fajn. Člověk pořád dumá, kdo by to mohl bejt a to je to super. Já měl tucha asi v polovině, ale jistej jsem si nebyl. Dobře promyšlený. Mordy fajn, napětí ujde. Nic, co by trhalo rekordy v novinkách, ale ani nic, co by se mělo řadit mezi béčkový filmy nebo podprůměr. Krvák, ale fajn. Za mě 3* a DOPORUČUJU

Dům běsů (2023)

Zajímavý a nejvíc lákvý je na tom to, že je to podle skutečných událostí a tak to dodává jistou svojí dávku atmosféry. Neni to marný, ale neni to nic, co by se uže nevidělo a nenatočilo, jen je to svým způsobem opět jiný a to právě díky tomu, že se to stalo. Samozřejmě je potřeba brát to s jistou dávkou nadsázky, protože asiati maji tu tendenci přehrávat a přehánět a to lekomu může pokazit požitek z filmu. Ale jinak dost fajn film. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Parádní film, plnej těch správně vychytaných vtípků, tý správně vyvážený akce a celý je to zabalený do tý správný úrovně fantasy. Já se prostě bavil od začátku do konce. Tvůrci skvěle využili toho, že tam, kde by jinde byl normální drak, bude prostě nenormální parchant apod. Skládán poklonu. Za mě skálopevných 5*, ROZHODNĚ DOPORUČUJU a zlatý trezor spešl filmů čeká

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Denzel opět exceloval. Někomu se nelíbí, že film je málo masakrální, ale já se na to dívám naopak tak, že postava Roberta jednoduše nemládne a tak je logický, že nezvládne takovou nadupanou adrenalinovou nálož. Naopak, když už někoho sejme, je to s grácií a vynalézavostí. Film je v krásným prostředí Itálie a to je další velký +. Já jsem se bavil. Za mě pevný 4* a DOPORUČUJU

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

No Ty vole, co tohle bylo??? Tady nefungovalo absolutně nic z původních Expendables... Tohle už jen tahá jméno značky, za cecíky a doufá to, že ukápne alespoň nějakej zisk. Jason funguje asi jako jedinej, jinak je to slabota bídná. Fox by se do rádoby akčních postav, vůbec neměla pouštět a ten kdo jí obsadil by si měl nafackovat. Už v Rogue jsem psal, že bambitku drží jako lopatu a scénářově je to tupý. "Velitelka" jednotky(opět) Fox, jde do boje v kožených kaťatech a topíku, zmalovaná, jak holka někde u Dolňáku na E55 a celá stará skvadra jí respektuje a poslouchá. Přestřelky jsou jen na vyplnění času a kolikrát je tak stupidní, že v tom dešti kulek, nechytne Jason ani jednu a takových chvil bez hlavy a paty, je tam většina.  Jednoduše to je prostě zbytečnej film... Za mě 1* a NEDOPORUČUJU