Azumanga daió: The Animation (2002) (seriál)

26-ti dilny serial vznikly podle mangy a posleze "slepenim" kratkych filmecku, ktere vychazely zadarmo na internetu. Vesele prihody prastenych spoluzacek na japonske stredni skole. No, reknete si... na co to ten ZIASystems kouka... ale tohle vazne nema chybu :D

Wolf's Rain (2003) (seriál)

I přes několik nudnějších pasáží jeden z nejúžasnějších anime seriálu co jsem kdy viděl. Nádherně ztvárněný nepřívětivý postapokalyptický svět, ve kterém skupinka vlků hledá bránu do ráje, neboť se neúprosně blíží konec světa... Seriál má celkem 30 dílů, které doprovází skvělá hudba skladatelky Yoko Kanno.

Mugen no Ryvius (1999) (seriál)

26ti dílná sci-fi anime verze Pána much. Několik stovek děti se octne bez pomoci na vesmírne lodi jménem Ryvius, kde se musí bránit nejen před záhadnými útočníky z vesmíru, ale i sami před sebou, protože strach ze smrti dokáže člověka změnit k nepoznání.

Kaena: Proroctví (2003)

Když už nic, tak to bylo vizuálně hyperzajímavé :P

Sob Robbie a legenda o ztraceném kmenu (2002) (TV film)

Robbie the Reindeer - Legend of the Lost Tribe. Už v pořadí druhý krátký film s postavičkou připitomělého soba Robbieho trochu trpí tím, ze se v mnohych scénkách na svého předchůdce odkazuje, ale i tak je obsahuje mimořádnou dávku britského humoru. Tento díl u nás běžel v televizi o Vánocích 2003 a u těch co ho viděli se setkal většinou s úspěchem. Pro ty kdo mají možnost, doporučuji sehnat starší Hooves of Fire. Snímek vytvořilo studio Aardman známé například postavičkami Wallace & Gromita

Souboj Titánů (1981)

Joj, kolikrát to já jen viděl, jako malý. Raději zůstanu jen u vzpomínek, abych si je moc nekazil, protože tenhle film si z dětství pamatuju skoro lépe než všelijaké Vinnetouy a podobné :) Mimochodem, nepřípomíná vám ta mechanická sovička (jak chováním tak pípáním) nehorázně R2D2 z Hvězdných válek? :)

Nevěsta monstra (1955)

Jelikož filmy Eda Wooda Plan 9 from Outer Space a Glen or Glenda , ačkolvěk si jistě zasloužily hodnocení z nejnižších, obdržely ode mne celých pět bodů (měřeno podle toho jak jsem se zasmál), musím tento film hodnotit s podobnou filosofií. Jenže, jak už zde pravil kolega Douglas, tenhle film byl sice hodně špatný, ale ne až zas tak hrozný, což vysvětluje proč jsem mu nedal plný počet... Tenhle film může člověka potěšit jedině za předpokladu, že už o Edu Woodovi něco ví - nejlépe z Burtonova filmu o tomto nešťastném (i když kdo ví, možná byl šťastný) režisérovi. A divák se pak raduje z káždé očekáváné scény, napoř. kdy se Béla Lugosi bije chapadlem gumového hlavonožce do prsou, předstíraje tak konec šíleného profesora Vornoffa, jenž si chtěl hrát na Boha a stvořít plémě atomových supermánů s jejichž pomocí by ovládl svět. Inu. Budiž mu chobotnice lehká.

Americký ninja (1985)

Ale notak, vzdyť se u toho človek nasměje :P

Sob Robbie a Velké sobí závody (1999) (TV film)

Robbie the Reindeer: Hooves of Fire je asi to nejvtipnější od Aardmanů co jsem kdy viděl. Konec komentáře, píchá mne z toho v boku, jdu si lehnout...

Mirai šónen Conan (1978) (seriál)

Tento 26ti dílný před-ghibliovský anime seriál Future Boy Conan je prakticky o tom, o čem vypráví většina pozdějších Miyazakiho filmů - o válce a míru, o vztahu lidí k přírodě a o přátelství. V seriálu najdeme obsaženou jak jeho pozdější Nausicaa of the Valley of the Wind tak i Laputa: Castle in the Sky. Příběh vypráví o dobrodružstvích chlapce jménem Conan v postapokalyptickém světě, ve kterém přežila jen hrstka lidí. I mezi nimi se však najdou tací, kteří se z války, která málem zničila celé lidstvo, vůbec nepoučili a Conan a jeho přátelé se musí pokusit je zastavit. Tato směsice dobrodružného příběhu, dramatu, komedie i sci-fi je velice zábavná a všem které okouzlila Miyazakiho tvorba mohu vřele doporučit.