Kaena: Proroctví

Stromová země Axis na planetě Astria je ohrožena. Ve stromech vysychá míza a modlitby lidí k bohům zůstávají nevyslyšeny. Mladá vesničanka Kaena má zvláštní vidění a je přesvědčena, že Axis ji volá na pomoc. Dívka s rebelskou duší se postaví zákonům kmene i autoritě Velekněze. Na cestě za záchranou země jí pomáhají záhadná stvoření. Kaena stále silněji začíná věřit, že za hranicemi Axis, kdesi za mraky, existuje ještě jiný svět (Magic Box)

B!shop

Tohle je proste divnej film. Zhruba do poloviny filmu jsem dost tapal, ale pak se spousta veci vyjasnila, i kdyz to porad bylo dost zmatene. Animace je celkem slusna, ale chtelo by to vetsi tempo a trochu sviznejsi hudbu. Navic misty je pribeh strasne utahanej a naopak misty je vse moc rychle, az se clovek ztraci a cele to je misty divne sestrihane. Ale napad to je slusnej a tvurci se stydet rozhodne nemusi. ()

Anderton

Keď som uveril Final Fantasy a jej dej nepovažoval za slaboduchý, tak je prirodzené, že ani Kaena ma nemohla v žiadnom smere sklamať. V tej dobe sa mi podobné filmy veľmi páčili, nová technológia mi pripadala revolučná, avšak hranú tvorbu (ani sci-fi) nič nenahradí. Už je to dávno, ale viem, že ma tento film svojho času bavil. Tie tržby vzhľadom na úsilie tvorcov sú smutné. ()

Jeoffrey

Ať už to má jakékoli mouchy (scénář, animace některých pohybů...) tak jedno se tomu upřít nedá, je to zajímavé. Na rozdíl od některých ostatních já se nenudil a většina nápadů (o lidech ve stromovém světě mezi dvěma světy, bozích z mízy, mimozemšťanech a všech těch věcech, které se dohromady dají skloubit jen těžko) mi přišla prostě zajímavá. Navíc se mi i docela líbila hlavní hrdinka, což je také krůčkem k úspěchu. Takže i když to má své chyby, možná i spoustu chyb, tak na ně tentokrát kašlu a prostě jenom prohlásím, že to bylo zajímavé. 7/10 ()

iXtr3m3

Zvláštny film, totálne zmätený príbeh (jednoznačná scenáristická nedoladenosť/nedokončenosť) a totálne lákavý vizuál. Čo z toho vyplýva v závere? Buď silnejšie dve hviezdy alebo slabšie tri hviezdy. Volím slabšie tri hviezdy, pretože aj po druhom zhliadnutí s odstupom 6 rokov od prvého, ma film celkom zaujal, ale zmätenosť ostala, takže nič nové som z filmu nedostal ani lepšie nepochopil... ()

tron

„Dievčatko moje zlaté, čoskoro zistíš, že som rozvinutejší, ako ty.“ – „Ale ja ťa môžem zjesť.“ Vizuálne podmanivá koprodukcia (na snímke sa podieľala aj Sekcia 8 - firma, patriaca Georgeovi clooneymu a jeho parťákovi a kamošovi Soderbergovi) so zmyslom pre akciu a humor, ktorá sa odohráva v originálnom „stromovom“ svete s vlastnými pravidlami. Atraktívna hrdinka, viac holá ako oblečená, „dospelý“ scenár, potvorky od výmyslu sveta a mystická atmosféra. ()

• Film bol venovaný pamiatke Richarda Harrisa. (matt6)
  • Film bol vytvorený rovnakou technológiou, aká sa používa vo filmových sekvenciách videohier. (matt6)
  • Prvý francúzsky CGI film. (matt6)