Šógun (2024) (seriál)

Popravde nerozumiem celkom k čomu je táto verzia Shoguna, ktorá je prakticky zhodná s pôvodným seriálom s Chamberlainom. Nie je to natočené zle, ale je to podľa mňa zbytočný počin. Sanada sa role Toronagu zhostil výborne, podobne ako v pôvodnom seriáli  Mifune. Podobne je to u role Mariko. Jarvis však Chamberlainovi konkurovať nedokáže. Pre mňa je absolútne v tej úlohe nevýrazný.

Noční obloha (2022) (seriál)

Za mňa super. Pre niekoho nuda, ale za mňa super. Skvele zahrané role starších manželov, ktorí prišli o syna a po jeho smrti objavili zariadenie, ktoré je schopné prenášania na iné miesta. Po celý čas človek čaká vysvetlenie existencie tohto zariadenia a cudzinca, ktorý skrz neho prišiel, ale to je akoby len dejová linka v pozadí, ktorá prerazí do popredia v závere. Záver seriálu otvoril ďalšie otázky. Dúfam, že bude pokračovanie.

Predátor: Kořist (2022)

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Pri sledovaní filmu som sa bavil. Taká jednorázová oddychovka. Krásne scény, zaujímavá kamera, dobrá hudba, neopozeraní a dobre vybraní herci. Predátor bol zraniteľný a poraziteľný a to bolo dobre.

The Gray Man (2022)

Super akčný film. Jasne, že sú v ňom veľmi prehnané scény, ale tie k takému typu filmu proste patria. Film mi pripadal ako iná verzia Mission Impossible. Goslingovi postava sedela. Evans v úlohe záporáka príjemne prekvapil. Škoda toho záveru, ktorý mal možno naznačiť pokračovanie filmu.

Na zdraví (1982) (seriál)

Kto má rad sitcomy a zvlášť sitcom Frasier, tak Cheers je povinná jazda. Úžasné krčmové reči podané neuveriteľne inteligentne. S nástupom postavy Frasiera a neskorším odchodom Diany začína ten najzábavnejší Cheers. Videl som to už celé trikrát, ale stále ma to baví. Podobne ako neskorší spinoff Frasier, ktorý je ešte o level vyššie.

Alf (1986) (seriál)

Dabing so Stanom Dančiakom bol perfektný. Po rokoch som seriál opäť vzhliadol na HBO Max. K originálnemu zneniu som pristupoval dosť s dešpektom, ale rýchlo som mu prišiel na chuť a je to snáď lepšie ako dabing. Alf proste bavil, baví a určite bude baviť.

Dvojka na zabití (2021) (seriál)

Taká vykrádačka (Martin Rykl - Martin Riggs). Strašne slabé a naivné. Herecké výkony či už hlavných postáv alebo vedľajších postáv sú dosť biedne. Jedna hviezda za Sáru.

Válka zítřka (2021) odpad!

Vykrádačka iných filmov. Tento film je úplne zbytočný. Škoda stráveného času.  A to scifi filmy milujem.

K zemi hleď! (2021)

Ten film je tak blbý až je výborný. Podstatu deja je možné namontovať na akúkoľvek dnešnú tému. Spoločnosť je šialená a je tvorená šialencami, teda aspoň sa mnohým tak javí.  Samozrejme film podobu spoločnosti riadne zveličil, ale cielil aj na tých, čo sa menej zamýšľajú. Brontoroc ma pobavil.

Sedm statečných (2016)

Film ma celkom bavil. Nie je to pôvodný western a ani úplne pôvodný japonský film, ale to mi najako nevadilo. Inšpiracia pôvodným filmo a jeho remakom je patrná. Na film som sa dival bez predsudkov a preto nemal som potrebu hejtovať rasovú korektnosť alebo liberalnú ideologiu, ako to mnohí tu recenzujúci robili. Fajn western.