Dokonalý trik (2006)

Přiznávám, je trošku těžké tady najít tu kladnou a zápornou postavu, protože někdy je to ten a někdy zase ten druhý :) Ale to mě na tom právě tak bavilo. Skvělá podívaná na dva perfektní kouzelníky, kteří se navzájem předbíhávají, kdo udělá lepší trik. A konec perfektní!

Falco (2008)

Tak tahle si představuji životopisný, hudební film. Aby i člověk, který nemá o Falcovi ani páru po shlédnutí věděl o koho jde a bavilo ho na to koukat. To se mě sice netýká, protože Falco mě fascinoval už dříve - před filmem. Ale na tohle jsem prostě do kina jít musela. A nelituji. Skvělý hudební zážitek a dramatická podívaná.

Sid a Nancy (1986)

Pokud vás zajímají Sex Pistols a hlavně jste-li fascinování Sidem, tak vás to bude bavit. Je to hlavně o Sidovi a o Nancy, která mi doslova pila krev. Čekala jsem, že tam bude více hudby a více okolního světa. Je to spíše o tom, jak se tento pár závislý na drogách postupně ničí a ničí až se úplně zničí.

Hačikó - příběh psa (2009)

Opravdový příběh o upřímné lásce mezi psem a člověkem. Moc pěkný film. Velice dojemný. Po shlédnutí jsem si přála, aby můj pes byl stejně věrný :)

Marley a já (2008)

Když jsem už podruhé přečetla knížku Marley a já, říkala jsem si, že by to mohl být pěkný film. A pak jsem zjistila, že už se na něm pracuje. Je těžké natočit film dle předlohy, s tím jsem samozřejmě počítala. Marley a já mě mile překvapil a koukla jsem se na něj hned několikrát, abych si všímala detailů, které jsem si už před filmem vytvořila v hlavě při čtení knížky. V obou případech mi ukáplo hned několik slz - až taková síla to je :)

Útěk do divočiny (2007)

Na Útěk do divočiny jsem se koukla úplně náhodou. Ale těchto náhod se prostě nelituje. Dobrodružství se meze nekladou... A že ho tu je požehnaně. Zkrátka u tohoto filmu se prostě zamyslí snad každý. Nádherná příroda se zajímavým dějem a velmi sympatickou hlavní postavou, která se naprosto vyjímá všem ostatním. Ten čin - útěk do přírody od všedního života, mě uchvátil nejvíc. Konec si vyloží každý sám, tak jak to cítí. Jedno shlédnutí nestačí.

Rolling Stones (2008) (koncert)

Skvělý koncert, ale to slovo dokumentární bych možná úplně vypustila. Spíše jen hudební. Mohlo být klidně více ukázek z minulosti, které mě prostě bavili. Jack White, jako zvláštní host, mě potěšil :)

Roger Waters: In the Flesh Live (2000) (koncert)

Jestli chcete zažít opravdovou euforii, tak právě tenhle koncert je správnou volbou. Waters je prostě takový puntičkář, že divákům zajistí neuvěřitelný zážitek. Vždy a všude :)

Remember That Night (2007) (koncert)

Opravdu skvělý výběr skladeb a Gilmour s Wrightem v hlavní roli :) Jelikož oba jsou pro mě nepřekonatelné hvězdy, jako všichni z Pink Floyd, tak je hodnocení jasné. Kvalita koncertu je ale opravdu dostatečná až nadpřirozená :) A David Bowie? Ten mi na koncertě vůbec nevadí. Arnold Layne v jeho podání se mi líbí.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Když jsem poprvé viděla The Wall, bylo mi hodně málo a vůbec jsem to nepochopila a rozhodně ani nedokoukala. To jsem však neměla o samotných Pink Floyd ani páru. A o válce, které se to také týká ani nemluvím. Postupem času jsem jsem si však začala říkat, že na tom asi něco bude, když je to pro tak širokou populaci lidí, kteří to prostě milují. A já se taky zamilovala. Tak jak do The Wall, tak do samotných Pink Floyd. The Wall je prostě neuvěřitelně emotivní a nezapomenutelná. Roger Waters prostě věděl, co dělá. Nejlepší na tom je, že on to ví vždycky.