Květ pouště (2009)

Dávám pět hvězdiček a to z důvodu, že když jsem přečetla knihu, která byla naprosto dokonalá, bála jsem se, že film bude propadák, nebo alespoň ani ne z poloviny tak dobrý. To se ale naštěstí nestalo a film mě velmi mile překvapil. Samozřejmě, že se 130 min nedá narvat celá knížka, ale to podstatné tam bylo. Liya Kebede se okamžitě po shlédnutí stala mou oblíbenou herečkou, protože hlavně díky ní mám tak kladný názor na film a dávám plný počet. Kdyby všechny filmy se tahle řídily knižní předlohou, bylo by to super :)

Zkrocená hora (2005)

Musím říct, že tenhle film jsem si opravdu zamilovala. Snad je to krásnou přírodou, skvělou hudbou, ale hlavně zamotaným příběhem, který překvapí, šokuje ale hlavně upoutá. Ještě k tomu všemu si přidejte úchvatné herecké výkony. Jake Gyllenhaal a Heath Ledger tu opravdu zabodovali. Jeden z těch filmů, na který prostě můžu koukat pořád dokola a jednoznačně patří mezi ty NEJ!

Lidice (2011)

Tak na Lidice jsem se hodně těšila a můžu říct, že mě opravdu nezklamaly. Byl to skvělý zážitek a bavilo mě to sledovat. Některé záběry byly opravdu pěkně natočeny. Snad jen možná trochu jiný výběr hudby by vůbec neuškodil - přece jen je to film z 2. světové války. Jsem ráda, že právě Lidice jsou českým filmem. Nikoho se to totiž netýká víc, jak samotných Čechů. Karel Roden opět zazářil :)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Bravo! Konečně zase seriál, u kterého se nemůžu dočkat, než vyjde další díl, protože se těším, až se zase od srdce zasměji! :) Na tuto netradiční partu "bláznů" mě prostě baví koukat. Nejvíc mě na tom baví to, že tady není jedna postava, která by se postarala o hlášky, ale každý má prostě hlášky. Vtipné, originální a nezapomenutelné hlášky. Oni mě prostě baví jako celek a je tak snadné si je všechny zamilovat... :)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tohle je prostě takový seriál, u kterého si člověk opravdu odpočine a hlavně se nasměje. Hlavní postavy jsou skvělý a během celého seriálu se zde vystřídá několik zajímavých herců a hereček. U HIMYM také bylo snadné si získat určitou závislost a těžko se od seriálu odtrhnout. Hlavně první série byly super. Posledním dílům už však něco chybí a závislost, ale i natěšenost bohužel postupně opadá...

Šmoulové (2011)

Beru to spíše z hlediska, že jsem na to šla s mým tříletým bratrem, který šel poprvé do kina. Bála jsem se, že na to nevydrží koukat a ještě ke všemu mít 3D brýle. Šmoulové mě ale mile překvapily. Například některé hlášky rozesmály celé kino a vůbec nezáleželo na věku diváka. Zpracování bylo moc pěkný a to, že i tříleté díte dokázalo zařezaně sedět v sedačce a sledovat šmoulíky a vtipného Gargamela s jeho kocourem, svědčí o tom, že se baví jak děti, tak dospělí :-)

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Skvěle zpracovaný seriál o vzniku a následně o různých odvětví rocku. První díly se mi líbili nejvíce, protože jsem příznivec především "původního" rocku, který si podmanil neuvěřitelné masy diváků a vybojoval cestu na výsluní. Každý díl je ale zajímavý. Pro mě nejzajímavější druhý o Pink Floyd. Pro příznivce rocku skvělý zážitek :)

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Seriál, který jsem viděla tolikrát, že už bych to asi ani nespočítala. Když na něj koukám dnes, tak už se směji předem, protože vím, co bude následovat. A to svědčí o kvalitě tohoto seriálu a hlavně o kvalitě tohoto britského humoru :) Nespočet dokonalých a nezapomenutelných hlášek. Hlavní postavy jsou tak originální, že z nich nemůžete spustit oči a v případě Rimmera se prostě někdy nestačíte divit. Momentálně se snažím co nejvíce zapomenout, abych jednoho dne si Červeného trpaslíka znovu pustila a nevěděla, co bude následovat. Na ten den se těším, i když si myslím, že je nereálné na něco takového, jako je Červený trpaslík, zapomenout.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Nevšední seriál zpracovaný na všední téma :-) Six Feet Under je opravdu zvláštním seriálem, který vás dostane. Občas jsem některý díl musela stopnout a dělat něco jiného a pak se znova vrátit a dokoukat to. Některé momenty jsou totiž tak emotivní, že se vám prostě dostanou pod kůži. Hlavní postavy jsou tak skvěle vybraný, že jeden díl určitou postavu milujete a další díl ji nesnášíte. A tahle to jde pořád dokola, až si nakonec na všechny zvyknete a svým způsobem je máte rádi všechny. Velice zvláštní rodina, kterou mě baví sledovat až do konce, který je naprosto skvělý. Ještě k tomu vás po celou dobu seriálu doprovází skvělá hudba...

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Po několikátém shlédnutí tohoto seriálu mi stačí už jen slyšet úvodní znělku a mám husí kůži. Jelikož mě baví filmy na téma 2. světová válka, tak pro mě Bratrstvo neohrožených byla jasná volba. První díly jsou spíše o výcviku parašutistů a celkových vztazích mezi nimi. Už v těchto dílech si můžete najít postavy, které vám jsou sympatické a naopak... Později se seriál přemítne do samotných bojů na druhé frontě. Tyto díly jsou všechny naprosto strhující. Každý je zpracován na trochu jiné téma a je zde hodně pohledů jednotlivých postav na válku. Poslední díly jsou o hrůzostrašných věcech, které válka způsobila a na závěr také o tom, jak se jednotliví váleční hrdinové s válkou (pro Easy Company vyhranou) vyrovnají. Perfektní je také vyprávění samotných hrdinů z války, které samozřejmě přidá na autentičnosti.. Tento skvělý seriál je prostě těžké komentovat, to se prostě musí vidět. A ne jednou! :-)