Záskok (1997) (divadelní záznam)

Tleskám! "Víte, co je zajímavý? Tady vlevo si vždycky sedaj blbci!"

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Prostě úžasné! "Leda, že by ani Klempera nevěděl! .. Co Klempera? .. Nevíte? Klempera tady prostě sedí a permanentně neví!"

Příšerná tchyně (2005)

Film celkově je hlavně odpočinkový. Většinu vtipů zachraňuje postava Jane Fonda, bez které by byl úplným propadákem! Přesto jsem se u něj zasmál.

Hledá se Nemo (2003)

K tomuto výbornému animáku nemám co dodat! Také výborný skvělý dabing.

RRRrrrr !!! (2004)

Ač se to někomu může zdát zvláštní, tohle je má nejoblíbenější komedie! Už zápletka filmu je pozoruhodná, pro některé až nepochopitelná. Mám radost z toho, že ve filmu vystupují francouzští herci jako Gérard Depardieu, Jean-Paul Rouve (kterého asi většina zná spíše jako policistu z Julie Lescautové) či Alain Chabat (ten je sice Alžířan, ale i to se počítá) . Snímek okořenil do té doby pro mě neznámý Maurice Barthélémy v roli náčelníka (a přidal pozoruhodné scéně v Careffouru). "Něco Vás napadlo? - Ne, stojíte mi na vlasech!"

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Pokračování Jistě, pane ministře ve velkém stylu. Úžasné dialogy Paula Edingtona a Nigela Hawthorna jsou bizardně doplňovány komentáři postavy Bernarda Woolleyho v podání Dereka Fowldse. Nezapomenutelné hlášky a situace (mě například dodnes rozesměje vzpomínka na kumránské komunikační centrum). "To se časuje takto: Já mám svobodnou mysl, ty jsi excentrik, on je padlej na hlavu."

Grand restaurant pana Septima (1966)

Podle mě role přímo pro Louise de Funése. Scény z tohoto filmu si každý vryje do paměti. První část je dějově o trochu více zajímavější než ta druhá, ale nakonec se navzájem vyvažují. Celý film provází skvělý scénář, postavy a úžasní herci, jako jsou Pierre Tornade (jeden z mých oblíbených - to kvůli Sedmé rotě) nebo Paul Préboist. Prostě dokonalý film se vším všudy. "Dnes večer třikrát opíšete menu!"