Profesor Sherman Klump je geniální, ale také nemotorný a obézní muž. Ve snaze získat srdce své milované kolegyně Denise vytvořil své druhé já, užvaněného samolibého elegána Buddyho, který je jeho pravým opakem. A protože se ho Buddy snaží ovládat, rozhodl se pro jeho likvidaci. Když Sherman dokončí další ze svých vynálezů, pozve Denise do restaurace, kde jeho svérázná a stejně obézní rodina oslavuje otcův odchod do důchodu. Přes veškerou snahu zamilovaný profesor nedokáže jasně vyjádřit své city, a když se o to pokusí, jeho snahu zmaří Buddy. Sherman toho má dost a chce se Buddyho zbavit jednou provždy. Mezitím v laboratoři pes Buster rozbije lahvičku a z rozlité tekutiny vysublimuje Buddy. Ten brzy zjistí, že Sherman dostal výhodnou nabídku na svůj vynález omlazovacího elixíru, chce po něm finanční podíl a také udělá vše, aby získal Denise. Jenže do tekutiny, ze které vysublimoval, spadl psí chlup, a proto má nutkání chovat se občas jako pes. A to jeho budoucí plány dost komplikuje. (TV Nova)

Zagros odpad!

Druhý díl Zamilovaného profesora má smysl vidět snad jen pokud se chcete mrknout, jak moc se umí Eddie Murphy pitvořit, prdět a grgat... Jde o stupidní příběh v ještě stupidnějším balení. Stejně jako jedničku, i tohle jsem viděl ve svých pubertálních letech a pamatuji si, že už tehdy jsem se moc nezasmál. Odpad je vcelku na místě. ()

ScreamJay odpad!

Seru na to a du domu!!! No má tohle cenu? Samý špeky, prdy, kozy, ejakuláty. Vysvětlete už někdo Murphymu, že z primitivního originálu dobrou dvojku neudělá i kdyby na sebe natáhnul trojitý latexový panděro. A scénář? Račte nahlédnout: prd středně dlouhý........otočka.......krknutí taříkajíc od podlahy........prd dlouhý, modelovaný..........sliny, moře slin.............zuby, spousta protéz............finální prd. Musim dát odpad jinak bych tuhle flatulaci nerozdejchal! ()

Dimo odpad!

Neskutečná demence u které je trapně za veškeré články týmu, který tento počin vytvořil. Postavit film na jednom herci v osmi různých rolích je úplně zbytečné, samoúčelné a zde i zvrhlé, protože přidanou hodnotou snímku má být přehlídka bezduchých rozhovorů, respektive hádek a skákání si do řeči. Rozhovory, které nemají nápad, náboj, vtip a hlavně smysl. Plno fekálních doplňků, které prý měly být vtipné jsou jen smutným hřebíčkem do rakve. Úžasný příklad bohaté americké kinematografie, která si může v pohodě chrlit sračky. Ono se to snad průměrným konzumním američanům (dětem) i líbí. NULA procent. ()

genetique

Tvorcovia nám nepredstavili ani len náznak toho, že by trošku popracovali na scenári, či na nejakých nových gagoch, ktoré sú úplne úbohe a doslova debilné. Preprdená scéna bola naozaj ako-tak vtipná len raz a naozaj by som tú hodinu a pol radšej niekde presral. Toto bolo moc aj na mňa. Aj na Eddieho. 15%. ()

AndrewNewman odpad!

Toto je zrejme naozaj ten najtrápnejší film, v ktorom som Murphyho videl! Pri prvom diely sme ešte ako tak tolerovali to prdenie, grganie a to, že Eddie opäť hral viacero úloh. A to všetko len preto, lebo prvý diel mal aký taký dej a Norman pôsobil sympaticky. Toto je však už úplná strata času a skutočne nepochopím človeka, ktorého by toto úprimne pobavilo. Skrátka p*čovina na druhú! ()

• Natáčelo se od 5. října 1999 do 15. února 2000 v Kalifornii. (Varan)
  • Režisér Peter Segal se ve filmu objevil jako prodavač popkornu v kině. (HappySmile)
  • Kathleen Freeman, která hraje hlučnou sousedku, se objevila i v původním filmu Zamilovaný profesor z roku 1963, kde hrála Millie Lemmonovou. (HappySmile)