Šílený (2008)

Ak sa na tento film dívame ako na životopisnú drámu, tak mu nič nechýba. Film ocenený za najlepšiu réžiu, hudbu a scenár. U mňa to prekonalo aj Walk the Line, teda hlavne po hudobnej stránke. Príbeh dojímavý a fascinujúci, Ali Larter opäť na vrchole svojich hereckých síl, bohužiaľ opäť nie v príliš známom filme.

Nezvratný osud 3 (2006)

Bohužiaľ už to nieje ani z ďaleka ten vynikajúci Nezvratný osud, na aký sme boli zvyknutí. Možno z dôvodu, že to už vôbec nenadvezuje na predchádzajúci diel, ako tomu bolo u skvelej dvojky. Film už akoby nemal čo ponúknuť a bol zameraný viac na prepracovanejšie úmrtia, než na dej, ktorý by mohol byť zaujímavejší.

Nezvratný osud (2000)

Jediný film, v ktorom sa mi páči koniec a zároveň aj alternatívny koniec. K oficiálnemu koncu: Ešte nikdy som nevidel tak zaujímavý koniec, a taký prechod z pokojného záveru na napätie, ktoré sa dá krájať. Najviac sa mi páčilo, že koniec je najnapínavejší z celého filmu a je to jeden z filmov, po ktorom pár sekúnd ostanete na zadku. K alternatívnemu koncu (ktorý nájdete v mojom profile): Po tak skvelom oficiálnom konci sa asi mnohým takýto koniec pozdávať nebude, ale ak aj vy patríte k fanúšikom Alexa a Clear tak by sa vám mohol páčiť. Je to síce horor a tie by sa Happy-Endom končiť nemali, no je zaujímavé, akým spôsobom si tvorcovia nechali otvorené zadné vrátka. Zhrnutie: Perfektný námet a scenár, skvelí herci, obrovské napätie a jeden z najlepších koncov.

Marigold (2007)

Nedocenený film, ktorý asi nemal veľkú kampaň a tak o ňom veľa ľudí nevie. Film by sa nelíšil od ostatných filmov s týmto žánrom a príbehom, keby film nebol v tak zaujímavom prostredí ako je India. Film si navyše zaslúži o hviezdičku viac, za skvelé výkony Ali Larter a Salmana Khana. Pokiaľ divák nieje zarytý kritik a nevadia mu romantické filmy, potom je Marigold jasná voľba.

Kostka (1997)

Výborná filmová záležitosť. Úžasný námet a scenár, neviem kto sa pri tomto filme môže nudiť, ja som sa nenudil ani sekundu. Škoda že ďalšie 2 voľné pokračovania už neboli tak dobré. Tvorcom neodpustím len koniec. Takto by filmy končiť nemali, ale i tak má odo mňa film plný počet bodov.

Misery nechce zemřít (1990)

Úžasné herecké výkony, skvelý príbeh, výborný koniec a veľké napätie - to je Misery. Môj obľúbený film, ktorý ma donútil prečítať si aj knižnú verziu. Opäť jeden z filmov, ktorý sa dá sledovať znova a znova.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Skvelá akčná bláznivá naháňačka s Jasonom Stathamom. Na filme sa mi okrem tempa páči aj to, že hlavný hrdina aj cez to všetko nestráca humor a ironickými poznámkami nešetrí na spoluobčanoch. Je až neuveriteľné čo všetko zdvihne adrenalín - niektoré veci by ma ani nenapadli, no mať za partnerku Amy Smart tak myslím, že v jednej veci by som sa s Chevom stotožnil.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Až je škoda, že je film taký krátky. Veľa dobrých, možno aj najlepších hlášok je práve vo filme. Ešte šťastie, že nie som jeden z tých, ktorí boli na tom v kine. Pekne ich Homer na začiatku zosmiešnil. Kto si nepozrie tento film, nieje fanúšik Simpsonovcov.

Pianista (2002)

Vynikajúco zahraná postava žida v podaní Adriena Brodyho. Film len pripomenie, ako hrozne sa žilo v tejto dobre všade na svete a to človek ani nemusel byť vo vojne. Páčila sa mi kladná postava nemeckého kapitána (Thomasa Kretschmanna). To zase pripomenulo, že aj Nemci boli ľudia.

Trosečník (2000)

Keby mi niekto pred týmto filmom povedal, že mi niekedy bude ľúto za neživou postavou, lepšie povedané za nejakým predmetom vo filme, tak by som sa asi neprestal smiať. Film, v ktorom skoro aj pol hodinu nepadne ani slovo, je jeden z najlepších filmov, v ktorých Tom Hanks hral. Rešpekt režisérovi, rešpekt Tomovi a rešpekt Wilsonovi.