Absolvent (1967)

První polovina filmu byla naprosto skvělá, kdy jsem sledoval vynikající herecké výkony, skvělou režii a dobře napsaný scénář, ale od druhé poloviny celý film sklouzl do něčeho nepopsatelného, jakoby režisér nevěděl, co má točit. Postavy se začaly chovat iracionálně a celý film ztratil totálně na tempu. Hudební doprovod byl dobrý, ale slyšet jednu píseň třikrát dokola mě fakt nebavilo. Postupně si postava Dustina Hoffmana získala ke konci filmu mé antipatie, stejně jako zbytek postav. 75%

Alois Nebel (2011)

I když se jedná o snímek s trochu pomalejším tempem, není to zrovna na škodu. Celkově je příběh trochu slabší, ale vše vynahradí vizuální a technická stránka, která je na české poměry brilantní a směle může konkurovat evropské ne-li světové kinematografii. Velmi se mi líbilo obsazení, kde i ta sebemenší role je perfektně obsazena skvělými českými herci, ať už dostanou větší či menší prostor. Takových filmů více, ale příště bych se zaměřil na samotný příběh, který postrádal dynamiku. Vše vynahradí bezkonkurenční atmosféra. Celkově jsem velmi spokojen. 80%

Americký sniper (2014)

I přes vysoký potenciál je toho k vidění poměrně málo. Eastwood natáčet skutečně umí, ale se slabým a málo propracovaným příběhem nepohne ani on. Cooper je skutečně skvělý a toho snipera jsem mu opravdu věřil. Celý snímek působí ploše, bez dynamiky a nějakého budoucího odkazu. Celkově se mi film líbil, ale znovu by mě asi ničím neohromil. Akční pasáže jsou dobře a syrově zachyceny, ale zbytek je malá sonda do psychologie hlavní postavy. Myslím, že by to celé vyznělo lépe jako kvalitní krátkometrážní dokument o jednom slavném sniperovi. 75%

Americký zločin (2007)

Skvěle podařený filmařský kousek zobrazující týrání dětí dětmi pod dohledem rodiče. Celkově je film řemeslně dobře natočený, ale chybí tomu emoce a vyšší přesah pro zapamatování si některých důležitých momentů. Určitě jako diváka vás to naštve, budete kroutit hlavou nad vším tím svinstvem, ale po skončení se vám to vykouří z hlavy. Doporučuji pro svou filmovou čistotu a jednoduchost . 85%

Amityville 2: Posedlost (1982)

Návazovat na kvalitní horor je téměř vždy špatný nápad, neboť vše je většinou řečeno v prvním díle a ostatní díly jsou už jenom nastavovaná kaše, která čerpá z úspěchu jedničky. To samé jsem očekával u druhého dílu této série, ale dočkal jsem se velikého překvapení, kdy se příběh vrátil k jeho počátkům. Tvůrci nám servírují verzi toho, jak to bylo s onou rodinou, kterou našli zastřelenou klukem, který tvrdil, že mu to přikazovaly hlasy v domě. Tato část je zvládnutá na výbornou. Vše má patřičnou hororovou atmosféru a odpovídající příběh. I přesto, že pokud jste viděli předchozí díl, víte jak to asi dopadne, nejste si v některých okamžicích zcela jisti. Jednička mi přišla místy zdlouhavá a dvojka byla v některých ohledech příliš zbrklá, ale jak se říká...člověk není nikdy spokojen k naprosté dokonalosti. Nemohu hodnotit jinak než předchozí díl, protože si jsou velmi podobné a velmi dobré. 80%

Anděl Páně 2 (2016)

Pokročilo několik let a my tu máme znovu pohádku s andělem a čertem, kteří zase něco zpackají. Věřím slovům Jiřího Stracha, když řekl, že dělat druhý díl pohádky je nebezpečné, zbytečné atd. a neustále to odkládal. Na filmu to je vidět na každém kroku. Scénář je neuvěřitelně propracovaný, každá věta, každá hláška má svoje místo. Postavy fungují opět skvěle, obsazení je výborné (Bolek Polívka byl úžasný a věrohodný ve své lakomé a despotické roli). Není moc co vytknout, jedině snad celkový příběh mohl být zajímavější. Opravdu by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby si do toho jablka někdo kousl. Pokud by měl vzniknout další díl, tak ať ho Jirka s Markem opět píšou s obrovským strachem a pokorou, protože jenom tak může vzniknout důstojné pokračování s neměnnou vysokou kvalitou. Velmi dobře jsem se bavil u české pohádky...řadu let jsem nemohl takovou větu napsat. Zaplať pán Bůh za to. 85%

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Slavné dílo Isaaca Asimova řadím mezi to nejlepší, co kdy napsal (kromě Nadace, tu řadím na samotný vrchol jeho tvorby). Byl jsem hodně zvědav, co s tím udělají filmoví tvůrci. Doufal jsem, že se toho chopí někdo zajímavější a upřímně jsem se bál, co z toho Columbus vytvoří. Naštěstí se nestalo nic tak hrozného. Naopak jsem byl mile překvapen. Děj plyne skoro stejně jako v knize až na to, že se tvůrci vyhnuli zcela právnickým otázkám, soudům a dalším medializováním některých problémů, který Andy ve svém životě řeší. Velmi mě nadchnul výkon Robina Williamse, který se na tu roli přesně hodí. Ještě bych vyzdvihl efekty, které nebyly přepálené a přesto oddávaly nádech budoucnosti. Největším problém je ovšem ve zkratkovitosti příběhu a jeho délce. Začátek plyne skvěle a přirozeně, ale od druhé půlky se vše zrychlí a na žádné morální poselství a lidské otázky nezbude tolik času, kolik by bylo potřeba. Tady si myslím,že úroveň filmu jde značně dolů. Celkově jsem ale spokojen a rozhodně bych ho doporučoval. 85%

Animatrix (2003)

Filmové zpracování světa Matrixu mám mnohem raději. Tento experiment s povídkovým schématem, různými režiséry a formou příběhu je sice užasný a některé povídky jsou doslova umělecké dílo, ale jako celek to příliš dobře nedrží po hromadě. Některé povídky se ani nestačily dostatečně rozjet a už skončily. Škoda. Možná více je méně. Dva celovečerní filmy a bylo by to super. Jednotlivé povídky ohodnotím zvlášť. Celkový dojem 85%