Po stopách krve (1969)

Tak jsem zas po dlouhé době zabrousila do pro mě naprosto neznámého žánru, a sice česká detektivka...a hle..docela to šlo. Řekla bych, že vyšetřovací metody jsou o něco pravděpodobnější a podobnější realitě než jejich americké sestřičky a o napětí nouze taky nebyla..K tomu všemu můj oblíbenec Pan Hušínský, který je nejspíš z jiné planety, protože to, co on dokáže v každém filmu předvést, fakt nepobíram :)

Tři dny ke svobodě (2010)

Konečně film, co je napínavý, nestřílí se tam od úvodní klapky až do konce a je alespoň trochu inteligentní..Russell docela válí a navíc se na něj dost dobře kouká. To jeho zoufalství je naprosto uvěřitelné a jeho počínání, myslím, docela pochopitelné...celkově velká spokojenost..

Velký flám (1966)

Podle mě vrchol Louise de Funése, možná hlavně proto, že tenhle film není postaven pouze na jeho výkonu, ale na spoustě jiných postav. Vtipné, originální, svěží a s inteligentním humorem..U scény, kdy se pidlooký voják snaží sestřelit letadlo, se směju i po desátém zhlédnutí :)

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Ale jako proč ne, Klus je sympaťák, stejně jako jeho filmová partnerka. Trochu až moc natočené podle české politické situace, to mi dojem dost kazilo, protože když koukam na pohádky, nemam chuť koukat na politickou alegorii. Ale ve srovnání s jinými českými novodobými pohádkami, Bambitka neni až tak zlá..sice nenadchne, ale ani neurazí...

Bez dcerky neodejdu (1991)

Přijde mi to celé až moc jednostranně zaměřené. Ze začátku člověk ani nemůže uvěřit, že by se ten hodný pan doktor mohl změnit ve zlého a násilného fanatika. Možná to je ten hlavní problém celého filmu. Ta změna chování pana manžela byla až moc rychlá a nápadná. Jinak klobouk dolů před Sally Field a Sheilou Rosenthal, zahrály to holky výborně (stejně jako Alfred Molina). Celkově musím uznat, že jsem se nenudila a jen dvě hodiny zírala, co se může všechno dít v jiných zemích a kulturách..

Andělé slunce (2006)

I když je námět filmu hodně závažný a opravdu úděsný, způsob, kterým je natočen všechnu tu hrůzu tak nějak potírá. Chabé herecké výkony, které jsou jen těžko uvěřitelné, totálně špatná kamera, o hudbě nemluvě a chvílemi až zarážející scénář mi celý dojem z filmu totálně zkazil. Připadalo mi to celé jako špatná telenovela. Abych jen nehanila, musím uznat, že opakující se scény, které měly zdůraznit bezvýchodnost celé situace, byly povedené a splnily svůj účel. Závěr se mi taky docela líbil, protože happyend není vždy to nejlepší zakončení filmu. Celkově jsem byla hodně zklamaná, ale věřim, že kdyby se stejný příběh dostal do rukou nějakému zkušenějšímu a kvalitnějšími týmu filmařů, mohli by být Andělé slunce opravdu zdrcujícím filmem, který nenechá jedno oko suché.

Pozemšťan (2007)

Mam ráda filmy, které, i přes očividně nízký rozpočet, dokáží ohromit. Pozemšťan je o to vyjímečnější, protože se jedná o sc-fi, kde různé efekty bývají mnohdy velmi důležité. Obzvláště se mi líbil vývoj jednotlivých postav. Od počátečního odmítání, přes pozdější pochyby až k závěrečnému zklamání z odhalení "pravdy". Možná bych uplně vynechala finální rozuzlení a ponechala na divákovi, jestli chce nebo nechce věřit, ale to je tak vše, co můžu Pozemšťanovi vytktnout...

Chuť znovu žít (2012)

Příjemný film na večer, žádné velké drama a na druhou stranu není snímek bezduchý. Morgan Freeman ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Moc se mi líbil jeho vztah se svou malou sousedkou. Možná mě více než hlavní zápletka zaujal příběh retardovaného souseda, který mi nějak víc utkvěl..Celkově příjemné překvapení, ale nemyslím ,že bych měla někdy potřebu vidět film znovu nebo že bych ho někomu doporučila..

Čas zabíjet (1996)

Pěknej film, pěkně zahraný, výborný M. McConahghey a především K. Spacey a D. Sutherland..Problém mam trochu se samotnou zápletkou, prototže si nemyslím, že braní spravedlnosti do vlastních rukou je ta nejlepší cesta. Existence poroty mi přijde poněkud nesmyslná, protože záleží na sympatiích, kvalitách právníků a ostatně i na barvě pleti (zřejmě). A skutečnost, že závěrečná řeč dokáže, kvůli přílivu soucitu, zvrátit poměrně logické rozhodnutí, mě celkem zaráží...Takže celkově nemám nic proti filmu (ten je bezesporu kvalitní), ale spíše proti americkému soudnictví..

Super Size Me (2004)

Je hezké, že chtěl tenhle pán ukázat celému světu, že nás fast foody krmí srač*ma...to se mu asi podařilo, nicméně na úkor vlastního zdraví, a to mi nepřijde zrovna ideální...Spíš než ukázka kvality a závadnosti jídla mi Super Size Me poskytl nahlédnutí mezi obyčejné Američany a to bylo docela zajímavé...Zajímavé v tom smyslu, že jsem si potvrdila názor, že Američané nejsou tak dokonalí, jak si o sobě očividně myslí..