Pathrose

Petr Hecht

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 10.1.2020  23:50

O chlup lepší než The Last Jedi, zvláště proto, že tam není tolik cringe parodických momentů. Možná je taky problém v tom, že u VIII jsem nečekal, jak strašně SW Universe, Luka, Leiu a vlastně všechno poserou... tady jsem to čekal a protože jsem pro jistotu četl leaks scénáře, abych věděl jestli mám jít do kina nebo si dát kinorip ja za starejch dobrjech časů, tak jsem se stihl vynadávat a vysmát všem nesmyslům měsíc dopředu. Celé trilogii chybí jakákoliv koncepce, hlavní dějová linka, jeden režisér neguje druhého a naopak, vytáhne se Palpatine protože jsme Snokea zabili a co teď, že? Rey je nejsilnější Jedi v historii, přestože ji skoro nikdo netrénoval, ale vždycky když potřeba, tak všechno dokáže. Nesmyslnej Force Heal (co by za to dal Anakin, když mu v náručí umírala Shmii), bojování proti sobě, když je každý úplně jinde, teleportování věcí z místa na místo, z Kyla celou trilogii dělají jenom nuzáka, přitom to chudák celý táhne aspoň zajímavostí postavy, všichni ostatní - Rey, Poe, Finn naprosto plochý charaktery, kdy mi vlastně bylo úplně jedno, co s nima bude. TFA jako soft reboot ok, ale vše potom naprostá tragédie a utrpení. Pokud se Disney od teď vydá cestou Mandalorian, bude to jen dobře. Za filmový Canon považuji Ep. I - VI, VII-IX beru jako nějakou nepovedenou alternativní budoucnost.

• 16.12.2019  22:16
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Moc jsem se bál... vůbec nebylo třeba, absolutně skvostný kus umění. Lindelof, you son of a bitch, you did it!

• 28.8.2019  21:07

Člověk nesmí přemýšlet, proč se věci dějí, tak jak se dějí a akceptovat to, jinak se to celé rozpadá. O dvě třídy horší než Infinity War.

• 24.4.2019  13:27

Ultimate Cut je vše v co mohl fanoušek Batmana a Supermana doufat. Nebudu tady rozebírat 'proč je Batman tak brutální', 'Martha moment', 'Injustice Vision v poušti', 'magor Lex' atd, protože to stejně nemá smysl. 'Obyčejný divák' nad tím stejné mávne rukou a to je moment, kde Zack Snyder naráží u masového publika a Marvel nikoliv. Bohužel pro Warner Bros. a jejich tržby to není infantilně vtipné, sebeparodující, a příběhově ploché (zvláště přičteme-li děj MoS). Jo, kdyby nechali Zacka dotočit i Justice League I & II, mohli jsme mít nejlepší komiksovou ságu, ikdyž možná ne pro masového diváka. Děkuji za nic, páni z WB.

• 24.4.2019  13:17

I WANT MY SNYDER CUT WARNER BROS!!!

• 27.9.2018  21:57

Absolutně jsem nepochopil důvod tohohle filmu. Zásadní background k postavě Hana Sola jsme nedostali (nikdo o něj taky ani nežádal) a nevím, jak tvůrci si sami tvůrci vysvětlují změnu charakteru mezi mladým a víceméně kladným bojovníkem za vyšší dobro se na arogantního pašeráka, kterého si všichni zamilovali v původních Star Wars. O 'charismatu' Aldena Ehrenreicha nemá cenu ani mluvit. Na druhou stranu po totálním průseru jménem Last Jedi musím dát za 3, i když na ten film do dvou dnů zapomenu, protože mě nenaštval a vyloženě nezničil nic, co bylo vytvořeno před ním.

• 6.6.2018  15:59
    Trailer Park Boys (TV seriál) (2001)

Kult! 5*

• 15.12.2017  13:22

Mě byl asi promítán jiný film. Začal bych asi u toho nejdůležitějšího, u děje. Veškeré dějové linky osmého dílu celou dobu někam spějí, jen aby se na jejich konci stal přesný opak. A přitom se vlastně za 150 minut skoro vůbec nikam od konce sedmičky neposune, což je opravdu podivuhodný počin. Zatímco hlavní dějová linka First Order vs. Resistance by se dala vyřešit za 5 minut, z děje jasně plyne, že létat umí jen Tie Fightery a X-Wingy, nikoliv velké křižníky. Postavy mizí a objevují se bez jakéhokoliv vysvětlení a mezitím ještě stíhají popírat veškeré zákony SW univerza předchozích šesti (sedmi) filmů. Namátkou uvedu 18hodinový štít lodě, která v předchozích filmech vybuchuje po třech zásazích, nesmrtelná teta Women of Steel Leia teď-už-určitě-bez-jakýhokoliv Organa, duch Yody ovlivňující realitu jelikož si to děj vyžaduje a to i přesto, že svým činem popírá svou předchozí existenci a odkaz, Martin Luther Finn, kterého před naplněním osudu absolutně zbytečné oběti černého hrdiny sejme japonská kamikaze Yoko Ono, protože John Lennon ji vždy tvrdil, že peace & love vždy nakonec vyhraje. Yoko sice dosud zametala podlahy, ale se stíhačkou umí lítat, protože dějová linie se musí posunout z místa nula na místo nula. Nejlepší pilot galaxie Anakin Skyw... eh, Edgar Alan Poe dokáže ve svém X-Wingu zničit celý First Order. Teda dokázal by to, kdyby ho v tý stíhačce nechali sedět a neposlali ho do gender války o vedení Rebelů. Vše završuje Emo Mark Hamill, kterej se podle mě půl filmu snaží všechny ze štábu přesvědčit, že v tomhle debilním pokračování opravdu hrát nechtěl. Nakonec se poddá jelikož scénář a taky mu Yoda zkazil bydlení na vejminku. Vzhledem k tomu, že celých X let ve vyhnanství poslouchal Jay Zho, stihne nejtrapnější scénu v historii SW (a to počítám i Jar Jara), jelikož Jay Z přece říkal ‘nigga get that dirt off your shoulder’. A to vše jen kvůli tomu, aby ukázal rebelům cestu ven a naplnil svůj Emo osud, přestože jede celou dobu na trenažeru. Vzhledem k tomu, že všechny coiny z trenažeru beztak spolknul BB-8, rozhodne se Luke odejít na zasloužený odpočinek, aniž by vystrčil paty z předsíně. BB-8 posilněn dávkou železa se najednou vyskytuje na všech místech, a to hlavně když je třeba. To na jednu stranu chápu, protože když už jste do BB-8 lootboxu naházeli tolik peněz, tak s ním prostě budete hrát v kampani za každou cenu, i když na to chudák nemá dost vysokej level. Phasma přichází a odchází jak se píše ve scénáři a navazuje tak na svou roli ze sedmičky. V devítce tedy čekám podobně laděný výstup. Všichni tvorové buď ječí nebo se tváří roztomile na kopačku a je jich všude tolik, že už to ani Chewie nežere. Ten mimochodem načerpal všechny schopnosti mrtvýho Hana, který jediný věděl, kdy natáhnout bačkory. Jeho Millenium Falcon záhadně nepotká ani jedna závada, protože na to prostě není čas. A tak se nakonec Kylo Ren a Rey schází díky všemocnému Supreme Leader Snokeovi, který sice umí číst myšlenky a všechny by během chvíle rozdrtil, ale bývá často nepozorný. Kylo a Rey si ale nakonec nesednou, jelikož největším odhalením je, že žádná čistá rása neexistuje a Jedi může být i normální nuzák. Dokonce ani na těch zkurvených midichlorianech již nezáleží. Jednoznačně nejhorší Star Wars ze všech. Nikdy se mi nestalo, že by mi u nějakého filmu bylo tolikrát trapně. Zlatý I don’t like sand a Meesa representative Binks. Bezmoc. Frustrace. Tragédie. Takhle umírá největší filmová sága v dějinách, za bouřlivého potlesku.

• 7.3.2017  16:58

Jednoznačně nejlepší Marvel na míle daleko. Přesně tímhle směrem by se měl vydat Marvel i ve svých dalších filmech, aby už konečně nebyly všechny Marvel filmy naskriptovaný podle stejný šablony. X-Meni však byly vždycky výjimka v rámci Marvelu...ale doufat může každý.

• 5.3.2017  19:39

To jako vážně má tenhle film 78 %? Chtěl jsem dát 2*, ale už jen kvůli tomu hodnocení tady je to jedna. Neuvěřitelný. Frontální lobotomie by byla větší zábava a výsledek by měl větší smysl...a takový skvělý obsazení. To jsem si po nejlepším Marvelu na míle daleko (Logan) zas zkazil chuť. omg.

• 31.8.2016  19:45

Tak jako nechápu hodnocení u Batman v Superman, nechápu hodnocení ani u třetího Kapitána. Captain America je moje nejoblíbenější série od Marvelu, protože se vymykala typický Marvel šabloně. Teda až do Civil War. Nechápu, co mi to s Kapitánem provedli, ale tohle byli Avengers 2.1. Za mě velký zklamání. Třeba to bude po druhém shlédnutí lepší, ale na první dva díly to rozhodně nemá. Potěšil aspoň Spider-Man.

• 16.1.2016  17:04

Loňský Birdman mě vůbec neoslovil, takže jsem byl hodně zvědavý na spojení Iñárritu - DiCaprio. A zadařilo se. Revenant je výborný survival drama se skvělými výkony herců (DiCaprio, Hardy), skvělou režií a lokacemi. Příběh je však přeci jen upozaděn spíše uměleckému přednesu a syrovému zobrazení přežití v drsných podmínkách a nic jiného než přežití a pomstu nenabízí. Druhou věc, ke které bych měl výtku je stopáž, která je, podle mého názoru, tak o 10/15 minut delší než by bylo zapotřebí. Celkově však oproti loňskému Birdmanovi o dva levely lepší a myslím, že Iñárritu opět mířil filmem hlavně na Akademii. Dočká se DiCaprio konečně vytouženého Oscara? Letos si kvůli tomu zimě a v koňském lůžku vytrpěl až dost...

• 20.11.2015  13:02
    Spectre (2015)

Opravdu se mi líbilo, že byly všechny předchozí filmy spojeny jednou linkou. Přeci jen postava Mr. White procházela s Craigem od Casina Royale a celkově SPECTRE (do)vysvětlil prázdnější místa (Vesper). Zatímco všichni vyčítají Spectre jeho délku a ne moc akce, já měl problém spíš s tím, že děj často přeskakuje z místa na místo bez pořádného navázání. Nepřišlo mi, že to jako celek funguje. Co musím vyzdvihnout je úvod a závěr. O úvodu toho bylo napsáno hodně, ale až na nezničitelnou helikoptéru byl opravdu úchvatný. Závěr v bývalé budově MI6 byl také více než skvělý, ale mám pocit, že se tam z toho dalo vytřískat více emocí (možná Mendese už tlačil čas a nechtěl se dostat na 160 minut). Co mě naopak nepotěšilo byla scéna v Maroku. Vynikající scéna, která vysvětlovala Blofeldovy pohnutky přišla téměř vniveč až absurdně snadným útěkem Bonda a Madeleine. Celkově patří Spectre třetí místo v Craigových Bondech. O první místo se stále děli Skyfall s Casinem Royale. Naštěstí to není tak hrozné jako Quantum of Solace, ale přeci jen... asi jsem také čekal od Mendese víc. Zvláště po Skyfall.

• 11.10.2015  19:36

Počkat, tohle nebyl ten mega hypovaný blockbuster od del Tora za mega balík peněz? Byl?! Cože? Aha. Mno, tak dobře no...

• 11.10.2015  19:06
    Malcolm X (1992)

Jako středoevropanovi se mi tenhle film hodnotí těžko. On se hodnotí těžko asi i mnohým američanům, ale i afroameričanům. Sama historická postava Malcolma je v amerických dějinách z velké části založena na tom, jak jí vykládáte, interpretujete a vnímáte. Rasista/bojovník za rovnost. Muž víry/fanatik. Vůdce/následovník. Výtečný řečník/demagog. Těch rozporů je mnoho a výčet může zahrnovat i pojmy jako pokrytectví nebo mysogin. Stejně jako byl rozporuplný Malcolm, je rozporuplný i film. Už jen délka 202 minut je podle mého příliš. Denzel Washington je však v roli Malcolma téměř identický. Každopádně si myslím, že film stojí za to shlédnout.

• 11.10.2015  18:55

Tak moc jsem se toho bál, až nakonec nevím proč... je jasný, že 'nový' příběh se tu vymyslet nedá, takže je nutnost se spokojit se starým dobrým 'utekl nám dinosaurus', v tomto případě však uměle modifikovaný z DNA 'všech' ostatních druhů. Celkově jde o vtipný, nostalgický blockbuster, který se s jedničkou srovnávat nedá, ale v době remaků/pokračování klasik a podobně jasný nadprůměr. A podle toho také hodnotím.

• 25.9.2015  17:14

Damn, that shit was dope!

• 24.9.2015  14:49
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Po první řadě zatím 4*, protože se to skoro nedá hodnotit a musím počkat na pokračování. Vlastně ani nevím, jestli jsem na to koukal. Každopádně mám pocit, že po mně někdo jde...

• 20.9.2015  22:43
    Fargo (TV seriál) (2014)

Po filmu přichází i seriálové zpracování Farga s jinými postavami, ale přesto se příběh trochu proplete i s původním filmem bratrů Coenových. Seriálu však absolutně kraluje Billy Bob Thornton a to se přiznám, že až do Farga jsem mu nikdy příliš na chuť nepřišel. Vše je zapomenuto, ztvárnění Lornea Malvo je bez jediné chybičky. Hrozivě mrazivý, přesto přitažlivý. Výborný scénář, režie a hudba. Osobně jsem si seriál užil více, než jeho filmového předchůdce.

• 3.8.2015  10:21
    Méďa 2 (2015)

Pro mě je dvojka Teda ještě lepší než jednička. MacFarlene se dokázal zbavit všech neduhů prvního dílu, jakými byly nevtipné dialogy a scénky snažící se za každou cenu diváka rozesmát. Oproti prvnímu dílu jsou také již mnohem více s citem pro okamžik využívaná sprostá slova. Ne, opravdu. Je jich tam sice požehnaně, ale fungují mnohem lépe než v jedničce, kdy byly v některých scénách přímo vynucený. Nechápejte mě špatně, jedničku jsem si užil a považuju jí za povedenou komedii, ale dvojka to dotáhla k dokonalosti.

• 3.8.2015  10:12
    Lincoln (2012)

Oscar Danielu Day-Lewisovi oprávněný o tom není jediný pochyb. Kamera a režie precizní až dokonalá, tak jak bychom od mistra čekali, ale co naplat, když není šance jak 150minutovou stopáž nějak kloudně vyplnit. A to mám politické snímky velmi v oblibě a nějaké delší tlachání mi také nevadí. Abraham Lincoln je bezesporu jednou z nejvýznamějších postav americké historie a chápu nutnost zpracovat jeho nejslavnější 'vítězství' jako velkofilm, zvláště přihlédnu k současné situaci v USA. Bohužel se to Spielbergovi povedlo napůl. Zajímavé a strhující (jak sněmovna jen může dovolit) scény střídá šeď a nuda. Škoda.

• 3.8.2015  10:02

Tom v jedné ze svých nejslavnějších rolí opět nezklamal. Mission Impossible s každým novým dílem zraje a vyvíjí se do nových směrů, zároveň však nepřestává překvapovat. Po trochu klidnějším začátku (nepočítaje scénu před opening credits) se rozehrála 'klasická Mission' a od vynikající scény v opěře to byla jedna nepřetržitá jízda až do konce. Pane, Hunte, těším se na další díl. Tento vzkaz se automaticky zničí za 5 vteřin.

• 29.7.2015  18:19

Toma mám rád, ale k tomuhle filmu jsem se dlouhou dobu nemohl dokopat... a pak jsem byl příjemně překvapen. Jack Reacher je sice takovej Jack Bauer autista, ale ten old-school nádech dodal filmu něco víc, než je vidět v současných akčních flimech. Tady se nehraje na co největší počet výbuchů a CGI efektů. A i proto to byla příjemná změna. Pár wtf momentů lze proto prominout.

• 17.7.2015  21:46

For Paul. Sedmička se musela vyrovnat se ztrátou jednoho z dvou hlavních představitelů F&F a nakonec to Wan dokázal s bravurou. CGI je už na takové úrovni, že scény, které natáčeli Paulovo bratři (pokud nevíte, které to byly) jen těžko poznáte. Celkově je sedmička znovu o kus více přehnaná, ale na to jsme si už u F&F zvykli a svým způsobem to vyžadujeme. Statham byl také dobrá volba pro záporáka. Způsob, jakým film končí a jak důstojného rozloučení se Paulovi dostalo nemá snad ve filmu obdoby. Slzy se mi draly do očí.

• 17.7.2015  21:37

Kdybych si vedl žebříček nejlepších dílů F&F, tak pro mě bude čtyřka asi úplně nejslabší díl celé série F&F. Nevím, ale i 2 Fast a Tokyo Drift mě bavili trochu více... ale možná se mi to jen zdá. Každopádně znovushledání se starými známými bylo nostalgické a celkově povedené.

• 17.7.2015  21:33

Velmi kritizované pokračování série F&F bez všech hlavních postav minulých dílů. Je pravda, že duo Diesel & Walker je úplně někde jinde, ale jediné co Tokyo Drift můžu vytknout je právě pouze Lucas Black. Je to prostě prkno. Ale celkově Tokyo Drift rozvinulo svět Rychle a zběsile a oživení jiným prostředím podle mého názoru sérii prospělo. Pozdější interakce v dalších dílech (Han, Furious 7) byly vítaným zpestřením.

• 17.7.2015  21:27

Film, který dal za vznik značce a dalo by se říct, že v mnohých ohledech jde o kultovní blockbuster, přihlédneme-li k vývoji značky F&F. Na jedničku nedám dopustit, má vše co od tohoto žánru divák může chtít.

• 17.7.2015  21:24

Oproti jedničce je to sice pokles v kvalitě směrem dolů a Vin Diesel filmu velmi chybí, ale já se u 2 Fast 2 Furious bavil i tak. Paul Walker a Tyrese Gibson tvoří skvělou dvojku a s odstupem let po dalších shlédnutích si můžu stěžovat jen na pár věcí...

• 17.4.2015  12:42

Pro mě jeden z nejlepších filmů ze soudní síně. Asi ne úplně výjimečný příběh, ale Cruise a Nicholson jsou fenomenální, ale Bacon, Sutherland i Demi Moore jim zdárně sekundují... herecké výkony dělají z tohoto filmu jedinečný snímek.

• 13.3.2015  18:01
    České století (TV seriál) (2013)

Je těžké hodnotit seriál celkově, když každý je díl kvalitativně na jiné úrovni. Celkově však jde na naše poměry o velmi dobře zpracované dílo, prakticky ojedinělé a ikdyž historicky občas něco úplně nesedí nebo jsou některé události až příliš idealizovány, tak si určitě zaslouží naši pozornost. Líbí se mi hlavně styl jakým je seriál zpracován.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13