Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Po Yes Man a I Love You Phillip Morris přichází něco slabšího z dílny Jima Carreyho, ale za to namířeno více na dětské publikum jako v jeho dřívějších komediích. Já jsem se ale bavil, byla to příjemná oddychovka, kterou si můžete pustit třeba o Vánocích. Navíc ty tučňáci byli výborní.

Partička (2011) (pořad)

Není to Whose Line Is It Anyway, ani nemůže být, to je jedinečný pořad. Ale česká verze mi protivná nepřišla, naopak. Některé scénky jsou skvěle povedené, některé hodně slabší, ale celkový dojem je dobrý. Bavím se. Nejlepší ze čtveřice je Ondra Sokol.

Pařba v Bangkoku (2011)

Pařba ve Vegas... totiž v Bangkoku. Prakticky zrecyklovaná jednička, ale já jsem se furt bavil. Méně než u prvního dílu, ale stále to mělo ten šmrnc. Je pravda, že Zach to táhne mnohem víc než v jedničce - tam byl sice taky nejlepší, ale ve dvojce je ta propast ještě větší. Uvidíme jak si Todd Phillips poradí s třetím dílem, tam už bude muset vymyslet něco víc.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Po překombinované trojce a změně vedlejších postav jsem byl zvědavý, co mi noví Piráti nabídnou. Ničeho jsem se nedočkal. Herecké umění Johnnyho Deppa nijak nechci zpochybňovat, ale co je moc, to už je příliš. Stále stejné grimasy, poprvé i podruhé jsem se tomu zasmál, ve trojce už jsem to bral jako jeho součást, ale ve čtyřce už jsem na to začínal být alergický. Příběh je kapitola sama o sobě, která by mohla být tak na pár stránek... nuda a zklamání.

Princ a pruďas (2011)

Já nevím, já jsem se bavíl náramně. Zvrácený vtipy a scény, kdy jedním z nejslušnějíšch slov je fuck. Danny McBride byl boží a James Franco pro mě v netypické roli také stál za to. Natalia je krásná ať jí z úst lítají sebehorší slova.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jednoznačně nejlepší díl série. Famózní jízda. Celý film jsem se skvěle bavil a tomuhle pokračování F&F nejde vytknout vůbec nic.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Tak tohle už bylo špatný. Ty zpomalený efekty a výbuchy a různý další akční vymoženosti v roce 1891... já chápu, že to pro diváky musí být akční, zvlášť když je to poměrně velkej snímek, americkej a má za úkol vydělat peníze. Ale tohle prostě není něco pro mě. Ten příběh sám o sobě nebyl špatný, ale zkazili mi to ty efekty a modernismy. Možná po dalším uvážení přidám hvězdičku, ale okamžitě po shlédnutí jsem z toho zklamaný. PS: aspoň vtipy jsou povedené!

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Taková sci-fi komedie s hláškujícím mimozemšťanem, který vás do zajista rozesměje, ale často film tak nějak pokulhává. Pár nerdů a jejich fórů je geniálních, ale celkově velký průměr.

Tintinova dobrodružství (2011)

Krásná pohádka v absolutně úžasném zpracování. Příběh byl sice slabší, ale stejně u Avataru šlo spíše o vizuální zážitek.

Transformers 3 (2011)

Tak po zajímavé neokoukané jedničce, po strašné dvojce jsem čekal co mi Bay nadělí... moje obavy, že se bude opakovat případ dvojky se nenaplnily. Bay nám přichystal absolutní apokalypsu, která mě však po celou dobu bavila. Celkový příběh byl něco, co mi z druhého dílu udělalo film, co již nechci nikdy vidět. Naopak trojka stojí na Transformery na docela kvalitním příběhu. Na chybějcí Megan Fox jsem si ani nevzpomněl a upřímně z Rosie Huntington-Whiteley jsem nemohl spustit oči. Ani nemusím připomínat výtečné efekty, které jsou Bayovou doménou. Jen on dokáže zničit celé Chigaco.