Bruno (2009)

Tak tohle od Cohena nebylo tak silné jako Borat. Ano, také občas padne něco geniálního, ale už ne tolik. Spíš je až s podivem, že Cohen se svým vzděláním dokáže zajít až takhle daleko. Občas už to bylo hodně za mezí korekntosti a nechutnosti, ale Cohen si z toho určitě hlavu nedělá. Slabší, ale také jsem se pobavil.

Ctihodný občan (2009)

Začátek se rozjede velmi slušně, ale bohužel si svou kvalitu neudrží. V závěru celkem tuctový thriller o osobní pomstě.

District 9 (2009)

Tak tohle bylo velké překvapení. Čekal jsem od toho úplně něco jiného a velmi mě to překvapilo a hlavně příjemně. Je to přeci jen něco co tu ještě nebylo, výborně zpracované. Chvílema jsem tomu i věřil, že by to takhle mohlo vypadat, kdyby tu mimozemšťani ztroskotali.

Hanebný pancharti (2009)

Quentin Tarantino je muž činu. Vynikající film převracejíc naruby druhou světovou válku. Není tu tolik akce jak by se zprvu čekalo, ale vynikající dialogy spolu s geniálním Christophem Waltzem vás nenechají v klidu. Výborný je i Brad Pitt se svým "vybroušeným" přízvukem.

I Love You Phillip Morris (2009)

Já přemýšlím jestli se ještě někdy budu moct v klidu podívat na Star Wars I-III, protože já už nevěřím, že Ewan McGregor není gay. Carrey hraje taky výborně, ale to co předvedl Ewan to není možný. Ten jeho kulíškovej úsměv když viděl Jima...takhle jsem si v životě nemyslel, že ho uvidím se smát. Absolutně cukrouškovej úsměv a já se bojím aby se mi nevybavil vždy až s ním uvidím další filmy.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Zajímavý barevný film od Gilliama, který to má stále v ruce. Samozřejmě z jeho tvorby se jedná o slabší snímek, ale mě překvapil. A to velmi. Heath je ve své, bohužel, poslední roli opět výborný. Stejně tak Jude Law. Trošku mi nesedl Colin Farrell, ale ani Johnny Depp, nevím proč. Jinak se jedná o pozoruhodný zážitek, kdy nakoukneme do Gilliamovy představivosti.

Lítám v tom (2009)

Hodně příjemná... no ani nevím jestli to jde nazvat komedií jak je uvedeno, ale zase úplné drama to není. Rozhodně ale pro mě velké překvapení, George je charismatický jako obvykle a Anna Kendrick zatím ve své životní roli. Propracované postavy a poutavý, leč možná tak trochu ohraný, příběh, který mě však mile překvapil.

Pařba ve Vegas (2009)

Tak tohle bylo velké překvapení. U tohohle filmu jsem se velmi bavil, a jelikož jsem od něj nic moc nečekal, byl jsem velmi příjemně překvapen. To je prostě parádní komedie, která tu dlouho nebyla. Dlouho jsem z kina neodcházel s tak dobrou náladou. "Haha, classic."

Rychlí a zběsilí (2009)

Kdybych si vedl žebříček nejlepších dílů F&F, tak pro mě bude čtyřka asi úplně nejslabší díl celé série F&F. Nevím, ale i 2 Fast a Tokyo Drift mě bavili trochu více... ale možná se mi to jen zdá. Každopádně znovushledání se starými známými bylo nostalgické a celkově povedené.

Sherlock Holmes (2009)

Vypadá to hezky (kulisy, ne vizuální efekty), výkony skvělý, vtipy dobrý, příběh by taky obstál, ale ten moderní styl jakým je Sherlock prezentován v 19. století je něco, co mi kazí zážitek a odvádí mou pozornost od toho, abych si film dokázal užít.