Zrcadla (2008)

Po dlouhé době jsem shlédl dobrý horor. Kiefer to táhne velmi slušně, scénář je pravda trochu slabší, ale samotný námět je velmi dobrý.

96 hodin (2008)

Žánrová klasika, která je zde sedřena na to nejpodstatnější. Samotnou akci. Žádná zbytečná zdlouhavá omáčka, ale jen pořádně nadupaná akce. A vidíte, 93 minut bohatě stačí. Největší devízou oproti ostatním filmům je právě spád filmu, který vás za hodinu a půl nemůže v žádné části nudit. A to u takového "ohraného" scénáře je jen a jen dobře. Liama bych nechtěl nikdy naštvat...

Bourneovo ultimátum (2007)

Místy se mi to zdálo na Bournea až moc překombinované, ale zřejmě se musím podívat znovu. Ač mě dvojka bavila opravdu hodně, tak tohle je asi ještě o kousíček lepší. Opět vynikající režie, které nejde snad nic vytknout. Matt Damon už je v roli Bourne ostřílený a jedná se rozhodně o největší díl z celé trilogie.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Což o to Al Pacino byl skvělej a trojka Parťáků je určitě lepší než dvojka, ale s jedničkou se to vůbec nemůže rovnat. Každopádně opět se vrátila ta grácie a vtip, která dvojce trošku scházela.

Goalissimo (2007) (pořad)

Sestřihy fotbalových zápasů ze zahraničních lig. Mrzí jen absence licence Premier League.

Gympl (2007)

Vzhledem k tomu, že jsem donedávna podobný ústav navštěvoval tak si polovinu scén si dokážu živě představit. Druhá polovina mi zase přišla kompletně mimo mísu. Úroveň vtipů a hlášek také kolísá, ale občas jsou fakt boží. Nejlepší je zřejmě Holubová a Schmitzer, naopak Vorel ml. mi v určitých chvílích připadal neskutečně prkenný. Stejně jako jeho slečna, některé dialogy mezi nimi (hlavně jak se z chlapů stanou úchylové) byly vyloženě trapný. Celkový dojem ale poměrně dobrý, zasmál jsem se, takže to účel splnilo.

Já, legenda (2007)

Úvodních 45 minut je bezpochyby na 5 hvězdiček. Výborná atmosféra prázdného New Yorku, osamocený hláškující Will se psem a hlavně nejistota a nevědomost. Nechci spoilerovat, ale po jisté události se film zvrhne. A nepěkně. Konec mě zprvu normálně naštval. Po dalších shlédnutí už jsem trochu vychladl, ale ty 4 hvězdičky jsou hlavně za začátek filmu. Ten konec... ach ten konec.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Moc a moc jsem se obával co přinese 4ka Smrtonosné pasti. Přinesla samozřejmě digitální éru na bedra staršího policisty Johna McClanea. I když musím uznat, že konec se stíhačkou už byl trochu moc, tak já si oživení legendy užil náramně.