Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Ben asi hodně moc chtěl Oscara a proto nám předhodil líbivou, podmanivou, ale bezobsažnou podívanou. Asi je tu něco, co mi na Walteru Mittym uniklo. Film nás chce vytrhnout ze zažité rutiny, ale nakonec nám tvrdí, že esencí života je každodení práce obyčejných lidí. Co se dá vyzdvihnout jsou skvělé lokace jako Island, Himaláje či hubda. Např. scéna s Seanem Pennem a focení sněžného Leoparda či následný fotbálek jsou skvělé, pohodové, radostné, ale ze zbytku filmu takový pocit nemám. Ben Stiller se sice snaží co může, aby se dostal ze své role věčného 'trouby', ale i zde to chvílemi nejde. Co hůř, není to trouba ala Forrest, nýbrž trouba úplně obyčejný.

Zmizení (2013)

Jeden z nejlepších snímků roku. Vynikající scénář s bravůrní režií, a hlavně kamerou, kterou musím zvlášť vyzdvihnout, vytvářejí skvělý psychologický thriller. Atmosféra i napětí prakticky graduje exponenciálně celý film a opadne až se zobrazením závěrečných titulků. Herecké výkony Jackmana a Gyllenhaala jen dotváří silný dojem, který ve mně film zanechal.

12 let v řetězech (2013)

Soucítím s životním osudem hlavního hrdiny a jemu podobných, ale upřímně 12 Years a Slave vyhrál Oscara jenom kvůli tomu, že je to pravdivý příběh o otroctví. Amíci si asi chtějí aspoň nějak vykompenzovat ta zvěrstva, co se děla na jejich půdě. A Oscar pro Lupitu Nyong'o je snad vtip. To musí být jeden z nejslabších výkonů na Oscara, asi je to za tu scénu u kůlu. Celkově velké zklamání. Jediným cílem tohoto filmu je vytěžit co nejvíce z ožehavého tématu a soudě podle Oscarů se to povedlo na jedničku.

Argo (2012)

Šlo to natočit lépe? Těžko. Ben Affleck opět dokázal, že jako s režisérem s ním musíme počítat. Famózní začátek trumfne už jen konec, kdy je atmosféra opravdu hustá. Tady by ani krájení nepomohlo. Jinak k Benovi v hlavní roli... ne, že bych měl výhrady, zahrál to dobře, ale pro příště bych zkusil nechat Bena vyloženě na režisérském křesle. Maximálně mu dát nějakou tu bokovku ala Tarantino. Chtěl bych vidět jak by to dopadlo.

Diktátor (2012)

Cohen je geniální. Já chápu, že někomu to může připadat místy trapné, ale přesnost s jakou se strefuje do celosvětových problémů a jak poukazuje na pokrytectví jednotlivých režimů je absolutně geniální. Cohen si absolutně nebere servítky s nikým a do všech (i do vlastních) řad pálí ostrými. Závěrečný proslov o demokracii a diktatuře je velká trefa do černého.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Stále ta stejná doba ledová, držící se toho samého stébla. A ono to překvapivě i na počtvrté funguje. O vtipné momenty není nouze a je to krásná oddychovka na dlouhé nedělní odpoledne. Nejlepší byla Sidova babička!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pokud mě jednička nenadchla tolik, tak tady musím dát plnou sazbu. Neskutečné! 80. léta se vším všudy, avšak žádná sebe-vykrádačka. Podle očekávání je snímek nadupaný akcí, akcí a akcí. Hned v pvních minutách nasadí obrovské tempo, které už nepustí. Jeden z nejlepších akčňáků po roce 2000, což je samozřejmě dáno tím neskutečným obsazením, ale co z Ex2 dělá něco vyjímečného je to, jak jsou tyto hvězdy, příběh a humor jako puzzle poskládány do sebe a prostě a jednoduše pasují. Ten počet vynikajících sebeironických hlášek a scén odkazující na filmy a dobovou 'rivalitu' všech hlavních hrdinů je uctyhodný, dlouho jsem se tak nepobavil. Famózní. "- You've been back enough. I'll be back!" "- Yippie-kai-yey"

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Nechápu, že se někteří dobří divadelní herci upíšou k takový sračce. Tohle je vrchol stupidity. Opravdu, to nejde jinak říct... o nic tam nejde, jako ve všech nekonečných seriálech, ale ty dialogy, ten rádoby zpěv... jak to může někdo sledovat? Čecháčci však sedí u "TV" Nova a sledují další proudy průjmů valící se na ně z obrazovky. "Don't ask, consume." Hnus.

Helena (2012) (seriál) odpad!

Já vážně nevím jestli to TV Hovna myslí vážně nebo ne... seriály, které mají jediný úkol -> vymýt mozky divákům. Jak se tohle vůbec může dostat na obrazovky? Pak to tady má nějak vypadat, když v TV dávají tohle. Po dlouhé době jsem zapnul TV a opět se ujistil, proč jsem na ni zanevřel. Právě proto. Kvůli ohavnostem jako je tohle.

Hitchcock (2012)

Film, který sleduje pouze jednu z mnoha (ale také tu nejslavnější) kapitol života Alfreda Hitchcocka. Ikdyž je Anthony Hopkins ve své roli výborný, tak film jako takový moc nenabízí, pouze převypráví jak se točil Hitchcockův nejslavnější film, Psycho. Šlo z toho vytřískat mnohem víc, je to takové studené a nenabízí hlubší pohled do života Mistra napětí.