Rod Draka - Regent (2024) (epizoda)

Po bitvě musí následovat politika a řešení dopadů. Skáče se z místa na místo, ale má to své kouzlo. Herci jsou stále výborní, kostýmy a vizuál též. Pouze Harrenhal je otravný. Takže ve výsledku spokojenost.

Banda - Člověk uvnitř (2024) (epizoda)

Štve mě, že neustále dostaneme nějakou bitku, která absolutně nic nevyřeší. Když už nechce někoho zabít, tak je aspoň pořádně zdecimujte. Takhle se opět nikam neposuneme. I přes pěkný konec, jsem se docela nudil kvůli polovičatému přístupu. Všechno se jen natahuje pro další epizody a tím, že příště máme finále, mě to irituje ještě více.

Babylon Berlín - Série 4 (2022) (série)

Po klopýtnutí v minulé sezóně přichází rázná a kvalitní odpověď. Spletitý děj, který mám možná až příliš různorodých linek, se snaží přiblížit Berlín 31 roku v celé maximální šíři. A tentokrát se daří. Příběh zaujal, dokázal se dávkovat v zběsilém tempu a nedošlo na takové natahování a ředění jako minule. A možná se dokonce jedná o nejsilnější počin seriálu. I když ta první se hrdě dere do popředí. Jsem spokojený a velice se těším na závěrečnou, pátou řadu.

Babylon Berlín - Epizoda 12 (2022) (epizoda)

Většina velkých věcí nyní došla k nějakému ukončujícímu bodu, to ale neznamená ukončení jejich linek. Naprostý závěr mě spíše nakrkl. Ta linka s doktorem mi prostě do seriálu nesedí a vadí mi. Každopádně těším se na pátou, závěrečnou řadu.

Babylon Berlín - Epizoda 11 (2022) (epizoda)

Epizoda utekla hrozně rychle a ukázala věci, které se nestihnou v příštím závěru pořádně ukončit. Což je dobře i špatně zároveň. Atmosféra mě však stále baví a tvůrci toho mají dostatek v rukávu, což jsem po nevydařené třetí řadě nevěřil. Tak svět finále.

Babylon Berlín - Epizoda 10 (2022) (epizoda)

Opět napěchované událostmi. Skoro nevíte, na co se dřív zaměřit. Každopádně děj se pěkně posouvá vpřed. Některé postavy mají jednoznačně vyřešené své linky a další na sebe nenechají dlouho čekat.

Babylon Berlín - Epizoda 9 (2022) (epizoda)

Opět hromada linek. Možná už toho bylo na jednu epizodu až příliš. Ale líbí se mi ukázka "věrnosti" komunistů. Jsou to tak věrní soudruzi a své kolegy nikdy nepodrazí. Děj okolo vězení vygradoval dostatečně a pořád je hromada prostoru pro další věci. Oproti minulé sezóně se nedá říct, že by děj byl skoupý na události.

Babylon Berlín - Epizoda 8 (2022) (epizoda)

Taková epizoda příprav na nadcházející události. Mnoho vedlejších postav dostalo dost prostoru. Pár scén bylo výborných (padělání dokumentů, jódlování) ale celkově tempo se spíše zadrhlo. Nevadí, i tak nešlo o nic strašného.

Babylon Berlín - Epizoda 7 (2022) (epizoda)

Dvě věci, které mi epizodu zásadně zkazily. Doktor Schmidt. Jeho linka mi do seriálu prostě nesedí. Zbytečně odvádí pozornost a nepřidává celkovému ději nic podstatného. To mystično se sem nehodí. Není to Taboo. A pak návrat někoho, koho se tvůrci rozhodli odpravit. Tohle mi dokáže pokazit tolik různých projektů. Když už se rozhodneš jako tvůrce někoho oddělat nebo prostě odstranit z příběhu, nevracej ho zpátky pro nějaký wow efekt. Je to laciné a hloupé. Hlavní děj se naštěstí stále posouvá, ale celkové pojetí epizody mi vůbec nesedlo.

Babylon Berlín - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Čtvrtá sezóna mi děla neskutečnou radost. Děj je spletitý a krásně podaný. Jednotlivé linky se vzájemně doplňují a vytváří obraz ohromného celku. Mnoho témat, různých povah, uvěřitelný postav. Zde mě potěšilo velké zaměření na samotnou vyšetřovací práci hlavního dua. Jsem očarovaný a spokojený, kam se děj posouvá. Nepotřebujete ani šokující odhalení. Pouť je totiž zajímavá. Poslední rozhodnutí mě ale osobně mrzí a nechtěl jsem, aby k tomu došlo. No, nedá se nic dělat. Cesta pokračuje.