Love, Death & Robots - Vysoká tráva (2021) (epizoda)

Zvědavost zabila kočku. Potká stejný osud i hlavního protagonistu? Jednoduchá premisa, kde se asi nedalo nic pokazit. V porovnání s předešlým dílem ale působí dost chabě. Osobitá a krásná animace.

Love, Death & Robots - Sníh na poušti (2021) (epizoda)

Epizodu můžeme brát jako prequel k té minulé. Vyprahlá planeta, kde nejdůležitější komoditou je voda. Hromada mimozemského života. Trochu westernová atmosféra a poustevník, po kterém jdou všechny kriminální živly z okolí, neboť má něco, co by chtěla většina získat pro sebe. Něco, po čem touží téměř každý. Přál bych si, aby stejně úchvatně vypadaly hry na Unreal Enginu 5. Za epizodou stojí studio Unit Image, které má na kontě hromadu výborných videí pro Ubisoft, Activision a další.

Love, Death & Robots - Zakázané ovoce (2021) (epizoda)

Blur Studio opět nezklamalo. Lidstvo dosáhlo vytouženého. Objevilo formulku na nesmrtelnost. To však přináší zásadní problém. Naše planeta není nafukovací a suroviny nejsou nekonečně. Musí přijít řešení, jak zastavit nárůst populace, když je smrt již hlasem minulosti. A to je v pravdě elegantní. Zakáže se jakýkoliv nový přírůstek. Dokáže se člověk poprat s tím, že daň za nesmrtelnost je věčný život bez potomstva? Epizoda má krásnou noir atmosféru, trochu Equilibrium vibe, hlasy v podobě videoherních dabérských hvězd jako Nolan North či Jennifer Hale a myšlenku, která k vám promluví. Jedná z těch epizod, kde si přejete, aby vznikla samostatná série.

Love, Death & Robots - Led (2021) (epizoda)

Od první minuty mi přišla vizuální stránka něčím povědomá, a taky že ano. Za epizodou stojí Passion Animation Studios, které nám minulé přineslo bravurní Zima Blue. Tenkrát nečekejte filozoficko existenciální krasojízdu, ale jednoduchou, přímočarou jednohubku. Náctiletí se nudí a vymýšlí ptákoviny. Hecují se a vymýšlí zbytečně nebezpeční kratochvíle, aby se zabavili a měli o čem u dalšího flámu pokecat. Kromě krásné animace toho epizoda moc nenabídne.

Love, Death & Robots - Automatická hlasová služba (2021) (epizoda)

Efektní start nového ročníku. Hlavní zápletka se s každou minutou stupňuje a přeroste v nečekaný boj. Podivuhodný mix Wall-Eho a Terminátora. Bravurní animace. Když se nad tím ale jen trošičku pozastavíte, jde o hodně směšnou premisu. Ano, je tady již stále častější varování před technologiemi a jejích ovládnutím našeho každodenního života i pokus o poukázání na naší provázanost, závislost i omezení svobody kvůli neustálému dohledu. Je to podané spíš naivně a uspěchaně, což k nabízené délce dokážu celkem pochopit. Na ty nejlepší epizody se to nechytá. Technická stránka je úžasná.

Neporazitelný - Mé pravé já (2021) (epizoda)

Souboj tak nelítostný, krvavý, po všech stránkách brutální a nervy drásající, že i velká produkce anime musí smeknout a vzdát hold. A jak to zakončíte? Tím, že přinese záblesk všech pohrom, co na postavy čekají v druhé sezóně a tu největší necháte jen tak poletovat v povzdálí. Kirkman znovu dokázal ohromit a nabídl nás sérii, která má možnost udržet se v éteru po dlouhou dobu.

Neporazitelný - Musíme si promluvit (2021) (epizoda)

Vybavte si souboj Rick a prezidenta ze závěru třetí sezóny. Bylo to krásně přehnané. Vytahovaly se stále větší a nečekanější vychytávky a vše působilo epicky. Tak si to vynásobte do celoplanetárního měřítka a dostanete rozměr této epizody. I přes enormní akci, brutalitu a asi i přehnanost se stále vyskytují důležité momenty, kde postavy reagují a vy je dokážete pochopit. Je tady obsažena lidskost. Postavy nejsou dvourozměrné. Mají své motivy, své pohnutky.

Neporazitelný - Vypadáš mrtvý (2021) (epizoda)

Začátek se snaží uchlácholit pomalým tempem. Funguje to jako kontrast oproti finále minulé epizody. Pak se ale připletou další linky, všechno chytne vážnější tón a vy čekáte, kdy přijde průšvih abnormálních rozměrů.

Neporazitelný - To bolelo (2021) (epizoda)

Epizoda začne klasickým problémem superhrdinů se kterým se třeba Spider-man potýká již dekády. Uspořádat normální a superhrdinský život je komplikované a časově náročné. Zvlášť v okamžiku, kdy se snažíte vést i nějaký romantický vztah a přitom tajit vaši identitu. Pak přijde na řadu linka s vymahačem, který se snaží o změnu. Závěrečné vyvrcholení přineslo vše potřebné. Akční náhul, citové zapojení a tvrdé vyústění se správně podanými morálními následky.

Neporazitelný - Trhni si, Neile Armstrongu (2021) (epizoda)

Mise na Mars byla zbytečně zkratkovitá. Linka okolo Hellboye ale vše nahrazuje. Polovina postav má nějakou agendu a skoro nic není černobílé. Baví mě, že se dá očekávat, jak se to na konci pekelně zvrtne, ale nevíte z jaké strany přijde první rána a jak mocná bude.