Hotel Herbich (1999) (seriál)

Tak určitě to není nějaké veledílo, ale na odpad to také nevidím. Mínusy tu už napsali jiní. Napíši tedy proč jsem si ho celkem rád zopakoval já. Tedy plusy, zajímavosti... pro mne. Nemá to moc dílů, to jedno plus z mého pohledu, protože nesnáším kraviny navíc roztažené a zahuštěné omáčkou, z které je mi špatně a i z toho počtu dílů, které musím sníst (a to ikdyby to byla prvotřídní svíčková :-) - prostě nemám rád xxx dílné... Za další se to odehrává v době, kdy jsem začal podnikat, měl jsem podobné ideály, plány, chutě... Tak ikdyž to má spoustu nepřesností a musím to brát s rezervou, zavzpomínal jsem rád, jak to tehdy bylo, co jsem já v podnikání udělal špatně, co dobře atd. Ale byl jsem tehdy přes mnoho problémů, práce atd. šťastný, že můžu podnikat a plnit své sny. To mi seriál připomíná... Některé herecké výkony a postavy se mi docela dost líbily. Donutil, Bydžovská a hlavně paní Bohdanová a její role neústupné, tvrdohlavé dámy, která prostě pro záchranu hotelu udělá všechno. A postava Karla, kterou velmi dobře stvárnil Donutil, to je kapitola sama pro sebe. Ten jeho "charakter" to je prostě něco. Člověk neví, jestli mu ho má být líto nebo se smát, prostě guma, zbabělec, někdy jsem si řekl, "to není možný, to je komik!"... to se nedá povídat, to se musí vidět. A Donutil ho moc pěkně podal. Fandové Porsche 911, jako já :-) ocení pár setkání s touto legendou a chlapským snem ve verzi/generaci G model a SPZ asi už v Německu tehdy na přání, když je na ní "náhodou" 911 (NLZ 911), se kterým Tomáš (Hartl) jezdí z Němec... Líbila se mi i hudba a záverečná píseň, kterou nazpíval Donutil... Tak to je asi zatím vše z těch (pro mne) kladů nebo důvodů ke znovushlédnutí po letech... Něco třeba připíšu po posledním díle... A když tento seriál srovnám s ještě novějšími "veledíly" (a nebo naopak staršími soudružskými, kde "čest práci" je nejsrozumitelnější z té jejich soudružské mluvy), tak to opravdu na odpad není.

Bakaláři - Ponožky (1981) (epizoda)

Líbí se mi tady komentář (krátce, vtipně, výstižně): "Hoře Řehoře". Doplním ... co byl bez nejen nahoře :-) O fous či dva lepší než ostatní bakaláři a hlavně nevyzněl trapně přesto, že si hlavní hrdina trapně jistě nejednou připadal.

Ikarie XB 1 (1963)

V dnešní době se tohle špatně hodnotí, protože zub času už provedl své a některé věci a scény působí směšně (robot...). Ale s ohledem na dobu vzniku a na to, že bez toho filmu by třeba nevznikl můj (a nejen můj) neoblíbenější Polákův seriál "Návštěvníci" a také jako poctu Zdeňkovi Liškovi a jeho vesmírné "kakofonii" dávám za 4*. Myslím, že je to v poměru se zmíněnými Návštěvníky a dalšími filmy, spravedlivé.

Občan se bouří (1974)

Nenapíšu komentář, protože bych zcela opsal ten kolegův pod nickem "dobytek", s kterým souhlasím na 100% vč. hodnocení.

Bakaláři 1997 - Ukradený automobil (1997) (epizoda)

Já nevím, ale také jsem zapoměl doklady a stačilo nahlásit jméno a dat. narození. Tak možná, že tehdy ještě neměli policajti tak dobrý databáze. Ale i u mne už je to nějaký pátek. Nebo že bych byl tak známá firma? :-) ... Jinak Ten název "Nejlepší bakaláři" bych doplnil ... z těch trapných. Mám pocit, že v honbě za zvláštností příběhu a vtipu se z toho většinou stane trapná fraška. Tady to opravdu bylo ještě celkem snesitelné za 2,5*.

Samé štěstí (1991)

To je utrpení koukat na ty remaky. Málem jsem to nedokoukal a musel jsem si dát přestávku. Každopádně jsem si musel hned zpravit chuť originálem, kterému jsem dal za 5* a to u mne nastává jen zaslouženě a film musí mít všech pět P a jedno H (hudbu). Tohle je propadák ve všem. A tu jednu hvězdu jsem dal za to, že ve mě probudil velkou chuť si dát originál.

Štěstí (2005)

Nemám to štěstí být z tohoto filmu tak nadšený jako jiní. Sorry.

Bakaláři - Prkno (1974) (epizoda)

Trochu moc prkenné, jako většina bakalářů.

V tomhle zámku straší, šéfe! (1989) (TV film)

"Bastionové fortifikace? ... To Jára neřekne" :-) .... "tam budou otisky prstů... to se nám ten den kazí" :-) ... No horší ten díl je, ale Petr Nárožný se snaží. Mám ho moc rád. Je dobře že zběhnul ke kumštu... Dal bych tak 2,5*. Pro optiku odlišení hodnocení od předchozích dílů zaokrouhluji dolů.

Časové pásmo bylo změněno