Válka policajtů (1979)

Film za 3 a jedna za mou filmovou lásku Marlène Jobert = 5*

Bakaláři - Světlonoš (1985) (epizoda)

Kdo dal víc než jednu hvězdu, měl by to zdůvodnit :-) protože já tomuhle paskvilu tu jednu dal jen díky Janě Janěkové, která vždycky stála za hřích, viď Charváte (Smrt stopařek) :-)

Lovec hlav (1976)

Michel Colombier do toho soundtracku teda třískal. Chápu, že někoho to ruší a vadí, ale já jsem si to třískání doslova užíval... Aspoň snad nikdo z vás neusnul :-)

Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)

K 5* mne sváděl bonus v podobě hudby Dana Landy (muzikál Tajemství), nádherná Lenka Vlasáková, to že je to dle skutečných událostí a výkon Jana Dolanského. Jestli bude chuť shlédnout snímek znovu a já věřím, že aspoň z uvedených důvodů bude, popřemýšlím nad 5*. Ale přeci jen musím být spravedlivý a jsou díla na 5* automaticky a bez diskuzí.

Dívka a kouzelník (2009) (TV film)

Jeden z posledních hudebních doprovodu pana Hapky. Za ten mu posílám nahoru jednu hvězdu navíc... Chování kouzelníkovy dívky mi přišlo docela riskantní na tu dobu a situaci, ale vzhledem k jejímu věku... no možná ano.

Zpívá celá rodina (1975) (pořad)

Zajímavý pohled na dědečka Doremi a Carusošou. Nejraději bych si to pustil na staré čb televizi, až nějakou dám ve své sbírce do provozu.

Uzly a pomeranče (2019)

Nemám rád promarněný čas. Po pár minutách jsem usoudil, že by to mohlo tak být. Nedokoukáno, nehodnoceno.

Florenc 13,30 (1957)

No já nevím, bavilo mne to jen pro záběry na stará místa, domy, tramvaje, auta (rád se dívám na historii a porovnávám s dneškem) ... a samozřejmě na nádherný a nepřekonaný autobus RTO (hvězda navíc) i s prosklenou střechou. Pak ještě Josef Bek a jeho láska, co voní benzínem. Jinak je to takové dobově soudružské. Tak za 3,5*.

Sametoví vrazi (2005)

Tady se opět projevilo to, že hodnocení kolikrát upravím podle toho zda a příp. kolikrát jsem si dílo zopakoval. Po několika skouknutí jsem uznal, že nemám příliš co vytknout a zvýšil z původních 4-4,5* na 5*. Skvělé výkony Dolanského, Michala Dlouhého. Výborná hudba z níž jde chlad s jakým byly činy páchány a chlad vody kde oběti končily.

Šťastný nový rok (1973)

Mám slabost pro francouzské filmy, francouzskou hudbu (Francis Lai a ještě k tomu Mireille Mathieu a nádherný song La Bonne Annee) a samozřejmě Lina Venturu, který ani nemusí mluvit, protože ty jeho všeříkající pohledy stačí... V roce 1987 byl natočen remake s Peterem Falkem, který není špatný, ale originál má ode mne za výše uvedené plný počet hvězd.