Kletba z temnot (2012)

Takto si ja predstavujem dobrý horor. Zaujalo ma to a vydesilo. Miestami to bolo síce nechcene komické, ale účel to splnilo.

Nepřítomnost (2011)

Som myslel, že chcípnem nudou. Včera som videl Oculus, skoro som mu dal 5 hviezd..dnes som videl Absentiu, nechýbalo veľa k odpadu. zaujimavá kontroverzia tvorby jedného režiséra, jeden jeho film som si od nadšenia pozrel dvakrát za jeden deň, ďalší jeho film ma kvalitne uspal.

Oculus (2013)

Neostáva mi nič iné len zatlieskať pánovi Mikovi Flanaganovi, že to dokázal. Som šťastný, že som videl tento dokonalý horor a škoda že to má tak hrozne málo minút. Skutočne by som dokázal sledovať túto talentovanú réžiu aj viac ako tri hodiny. Po spŕške nezaujímavých hororov som začal pochybovať, či ma tento žáner vôbec baví a či si to len nenahováram, ale teraz som sa utvrdil v tom, že ma baví a dostal som obrovskú chuť na ďalšie a ďalšie! ... Sympatické postavy sú kľúčom v všetkému, najviac ma ohúrila Karen Gilian. Soundtrack mraziaci. Naposledy som vôbec rozmýšľal o piatej hviezde pri V zajatí démonov, tu k tomu tiež nemám ďaleko. Pravdaže tento filmový námet už nie je veľkou novinkou, ale réžia z toho urobila neskutočnú vec. Plesám blahom. Mike, neprestávaj točiť! P.S.: Dvakrát za jeden deň si nepamätám či som vôbec niekedy dal rovnaký film, až doteraz.

Patrick (2013)

Finále ma veľmi nepresvedčilo, ale aj tak sa jedná o mimoriadne slušný horor, ktorý v prvej polovici stopáže krásne pracuje s diváckymi očakávaniami /teda s tými, ktorí nevideli pôvodnú verziu, ako ja/ a dáva jasne najavo, že niečo nedobré sa v nemocnici deje. Je to kvalitný film s áčkovými parametrami. Herci a kamera sú veľmi presvedčivé a napätie sa dá krájať. Pekný tajuplný horor, ktorý som 90% času hltal, len finálne rozuzlenie mi nesadlo ako by malo. Peta Sergeant bola dobrá už v Iron Sky.

Lístky ve větru (2014) (TV film)

Voľné pokračovanie nedávnych Kvetov v podkroví, ktoré ľahko nadväzuje na udalosti spred desiatich rokov. Pribudlo niekoľko nových postáv a nových vzťahov, viem si krásne predstaviť ako by som to čítal v knižke. V prvom filme dominovala cynická matka s bezcitným prístupom k svojím deťom, hodil som tomu veľmi priaznivé 4 hviezdy. Druhý film má prvú polovicu veľmi nenadchol, príbeh súrodeneckej lásky nie je moja obľúbená téma, ale pribúdajúcimi minútami si ma však získaval a slušne vygradovaným finále ma uspokojil.

V temnotě (2008)

No po dopozeraní som taký unudený, že sa mi ani nechce nič písať. Zlákala ma sem Blanca Suaréz, ale našťastie to už nikdy nebudem pozerať, a ani sem do profilu už nikdy neprídem! Holá!

Godzilla (2014)

Dobrý film, ktorý sa od začiatku až po koniec vôbec nezastaví, neustále sa niečo deje, až som miestami nestíhal hltať. Mňa naopak tento film dosť prekvapil. Úžasné napätie, ktorým nás tvorcovia napínajú skoro celú prvú polovicu je potom vystriedané aj trochou akcie. Ktorá na moje prekvapenie vôbec nepôsobí prvoplánovo, lebo vždy sa strihne v tom najlepšom! Godzilla sa samozrejme drží všetkých zaužívaných pravidiel blockbusterov, avšak úplne zúfalé to nie je. Minimálne jedna výborná postava neprežije ani do polovice. ..... Každý sa pri nejakom filme bál, ja sa nebojím 95% hororov, ale nenormálne ma vydesil tento, od dvanásť rokov dostupný dobrodružný film. No jednoducho mi behal mráz po chrbte v momentoch keď boli monštrá v blízkosti ľudí. Ale brutálne dobrá, napätá atmosféra. ... Čakal som akčnú, nelogickú hlúposť, dostal som však celkom inteligentný a originálne poňatý film.

Iron Sky (2012)

Už dlho som takto veľmi NEpotreboval mozog pri pozeraní nejakého filmu. Som z toho nadšený. Výborná politická satira a parodizovanie americkej politiky, v prvom rade však skvelý humor a luxusná dievčina v roli nemeckej nacistickej "zemeologičky". Netreba opomenúť prekrásny vizuál. Jednoducho, úžasný film, a jednoznačne ho chcem vidieť znova. P.S.: Akože toľko odpadov, neskutočné. Niektorí ľudia sa už nevedia zasmiať naozaj na ničom.

Ulička zázraků (1995)

Nebudem popierať, že tu sú charakterovo celkom zaujímavé postavy a jednotlivé kapitoly a vzťahy ani veľmi nenudia, ale ako celok to v mojom pohľade nestojí za veľa, viackrát to vidieť nepotrebujem. Mňa takéto bezzápletkové filmy málokedy ohromia. P.S.: Som šťastný, že som tu zahliadol môjho obľúbeného herca z telenoviel, Migel Alfonso de Techeiros Ikabajero :D

Helter Skelter (2012)

Celkom zaujímavý japonský kúsok, ktorý vyniká predovšetkým perfektným vizuálom. Obal je dokonalý, ale obsah je slabý. Naozaj som čakal 110 minút kým sa stane niečo poriadné, ale nedá sa povedať že to bolo úplne o ničom. Je tu nejaká myšlienka, ale v prvom rade sa na to krásne pozerá, z dvoch dôvodov: a/ brutálne to celé hýri farbami a aj keď je dej častokrát nudný, tak je človek zaujatý kostýmami alebo kulisami, ktoré hrajú všetkými možnými farbami, b/ Erika Sawadžiri je brutálne sexi, a keďže sa prakticky z plátna dve hodiny nepohne je to pastva pre oči.