Wolf Creek 2 (2013)

Pustá austrálska príroda je perfektným miestom na páchanie takýchto zverstiev, ktorých svedkami sú maximálne tak klokany. Austrálsky hixplotation Wolf Creek 2 začína báječne, potom sa to trocha ukľudní, ale v závere to opäť naberá na obrátkach. Tento film nemá žiadny príbeh, je to zmes troch na seba nenadväzujúcich príbehov. Minimálne jedna, alebo dve scény sú zapamätateľné. Valiaci sa sto tonový nákladiak dolu strmým svahom a samozrejme presun klokanov cez cestu, tam som bol nadšený. Hlavný zlosyn je samozrejme hnusný a s tým chrapľavým hlasom fantasticky zahraný. Oproti jednotke vidím posun v tom, že tu už neúčinkujú uvrešťané dievčence, ale inteligentný a sympatický chlapec. Chlapec, ktorý sa v krízových situáciách správa až prekvapivo rozumne, oceňujem.

Séptimo (2013)

Príliš obyčajný film, ktorému citeľne chýba výraznejšie napätie alebo moment prekvapenia. Jeden zásadný prekvapivý zvrat tu je, ale keď mám pravdu povedať, veľmi prekvapivý nie je. Aj napriek tomu oceňujem záver, ktorý niečo naznačil, ale neprezradil všetko. Som spokojný, lebo ma to celkom zaujalo aj keď to neponúka skoro nič originálne. A k tomu všetkému samozrejme Belén Rueda. Zbadal som aj podobnosti aspoň v hrubých rysoch s filmom 96 hodín.

Naui P.S. pateuneo (2012)

Krásny film, ktorý je občas dojímavý, občas sexuálne otvorený, vzrušujúci, mimoriadne vtipný a hlavne veľmi sympatický. Jednoducho sa mi tieto kórejské romantické komédie ľúbia. Ale miestami fakt horúca erotická atmosféra, ktorá však nikdy nespadne do kategórie lacného a samoúčelného porna. Práve táto decentná sexuálna atmosféra vyvyšuje tento film do nadpriemeru. Na A-joong Kim sa mi okrem iného najviac páči jej mimika; neprestávalo ma udivovať koľko zaujímavých úškrnov a tváričiek dokáže táto žena urobiť.

Deník nymfomanky (2008)

Nebudem to hodnotiť, lebo som to nedopozeral. Aj nedávno som nadával na Nymfomanku od Larsa von Triera, ale ten ma aspoň neuspal.

Kaechimi (2013)

Výborná romantická komédia s celkom fajn kriminálnou zápletkou. Možno sa mi niektoré scény zdali až príliš nepravdepodobné, ale ľúbostnému vzťahu ústrednej sympatickej dvojice som bez problémov uveril. Krásne sa na to pozeralo, vôbec to neotravovalo, ba naopak, vtipné scénky boli podarené. A-joong Kim je kočka. Konečne som našiel svoju obľúbenú kórejskú herečku a so slzami v očiach zisťujem akú má chudobnú filmografiu.

Země kůlů (2010)

Veľmi nechápem čo sa na tomto páči toľkým ľuďom. Ja to teda zaraďujem do kolónky filmov, s ktorými už nikdy v živote nechcem mať nič spoločné. V 50. minúte som to jednoducho vypol. Nevidím dôvod prečo sa mám pozerať na film, ktorý mi ani raz za hodinu nedal pocítiť, že sa mi oplatí stráviť pri ňom čas. Zúfalá nuda a totálne o ničom, kvalitná strata času. Nechcem to už nikdy, ani omylom, vidieť.

Cheap Thrills (2013)

Celkom schematické, ale aj celkom vtipné. Finálne vyústenie v poslednej scéne snáď skúseného diváka nemôže nijak zaskočiť. Sara Paxton tu len stojí v úzadí, a povie dohromady desať viet. Niektorí herci, no skôr herečky nepotrebujú rozprávať aby boli vo filme viditeľné, Sara tu bola viditeľná! V nedávnej dobe som videl na podobnú tému minimálne dva filmy a zakaždým ma to bavilo.

Night of the Demons (2009)

Presne od momentu keď sa začne niečo diať asi v 50. minúte tak sa začne nuda, párkrát sa mi to už stalo. No ale úvod je celkom solídne porno. Masky sa mi zdali dosť slabé, mužskí herci tuctoví a scenár veľmi hlúpy, ale v takomto druhu filmu to snáď nemusí prekážať. Bolo mi jasné, že o plnohodnotný film nepôjde, a prakticky mi ostávalo len potešiť sa z nejakého gore alebo nahliadnuť do výstrihov. To prvé nakoniec nebolo, ale z výstrihov som nadšený. Ako horor 1*, ako erotický film 4*.

Godzilla (1954)

Všetci sa smejú Edu Woodovi, že použil kryty na kolesá od cadillacu ako lietajúce vesmírne UFO v Plane 9, alebo Philovi Tuckerovi keď v Robot Monsterovi použil bubliny z bublifuku ako súčasť sci-fi atmosféry. Ja zas nevidím dôvod nezasmiať sa, že v Godzille boli použité malé lego autíčka a papierové makety mesta. No ale neprišli sme hodnotiť triky, ktoré boli aj napriek tomu dobré. V mini súboji dvoch monštier však u mňa vyhráva King Kong (1933). Kým King Konga som dokázal brať ako seriózny a plnohodnotný film, pri Godzille mám vnútorné zábrany. Určite to je spôsobené aj tým, že pár hercov hralo tak, že som nevedel rozpoznať či plačú alebo sa smejú, šlo to len podľa kontextu danej situácie. Každopádne, aj keď ma to veľmi nebavilo, som rád, že som to videl.

Primal (2010)

Pravda, navonok to vyzerá že z rozpočtu šlo na triky tak 1 000 dolárov, ale to nevadí, triky nie sú podstatné. Nebavilo ma to proste, strašidelné to nie je, párkrát niekto niekoho zareže, sem- tam sa vyskytne aj nejaká dobrá atmosféra, ale väčšinou sa len beznádejne naháňajú v lese. Jednoznačne mi chýba výraznejšie zlo, zombíci sú už za zenitom.