Kravaťáci (2011) (seriál)

Takový House M.D. z právnického prostředí, ovšem na rozdíl od House jsou zde případy často rozprostřeny přes více epizod a děj se daleko více prolíná (za mě mínus, protože si musím pamatovat souvislosti a "Previously on Suites" mi pomáhá jen minimálně). Každopádně je to po dlouhé době seriál, u kterého byla řada epizod, kde jsem prostě MUSEL vidět tu následující, abych věděl, jak to dopadlo (takže jako večerníček nedoporučuji, způsobuje kalná rána :). Řada silných osobností, v čele s übersympaťákem Machtem (Harvey), u mě ale vítězí Hoffman (Louis).

Dr. House (2004) (seriál)

Vynikající seriál, jehož největším problémem je určitý stereotyp. Standardní průběh epizod je: Intro - někomu se udělá špatně, ale zkolabuje někdo jiný. Titulky. House nemá o případ zájem, než je mu vysvětlen. Udělají se testy, které nic neprokáží. Zkusí první léčbu, nezabere. Dotazování pacienta a prošacování jeho bytu. Napadne je možná příčina, ale léčba pacienta málem zabije. House asociací přijde na to, co pacientovi je a zastaví nově nasazenou léčbu, která by pacientovi ublížila, a nasadí správnou léčbu. Pacient je vyléčen a jde domů. K tomu nějaký vedlejší příběh. Konec. Problém je, že když někdy tento vzorec chybí, dané epizody za moc nestojí. Nad tím vším se ale tyčí megaosobnost House M.D., na které může seriál spolehlivě stavět, taky to dělá a mnohdy to dělá sakra dobře.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Ambitious, but rubbish. How hard can it be? Nechápal jsem, co na TG všichni mají. Jako u spousty komentujících, ani mně auta nic neříkají a když jsem vybíral auto, spíš než motor a podvozek mě zajímaly praktické věci, jako trojblik či programovatelný cyklovač stěračů. Na náhodné doporučení jsem zkusil jednu z "nejlepších" epizod, docela to ušlo. Po čase jsem na COOLu náhodou narazil na speciál, který mě přikoval k obrazovce. Takže jsem začal od první série, ve které se hned objevilo několik perel, ale také hromada absolutně nezáživných reportáží. Ty jsem přežil a udělal jsem dobře. Neskutečně jsem se bavil u "3 auta do XY liber", smál jsem se u Peel P50, chlámal u P45 a Campers a málem umřel smíchy u Reliant Robin. Do toho úžasné výpravné speciály. A občas si připadám jako idiot, když na každou druhou zajímavost přítelkyni odpovídám: "No, v TG bylo..." :) TG je prostě fenomén. Trio C+H+M (magor, pokusný křeček a aristokrat) se skvěle doplňuje, reportáže jsou díky kameře, střihu a hudbě působivé. Při druhém kole sledování všech epizod jsem zjistil, že základy TG byly hned od první epizody - respekt, Wilman+Clarkson!

Městečko South Park (1997) (seriál)

První série byly dost o vlastním příběhu (vlastně asi vše, co bylo nadabováno), ale poslední série jsou hlavně parodie na aktuální dění v USA. Parodují se pořady, výrobky, celebrity, události a parodují se DOKONALE a naprosto bez servítek. Nemohu se nabažit těch totálních absurdit, které krásně demonstruje třeba Sarcastaball. Nezapomeňte, že na webu seriálu jsou komplet epizody (zdarma, proložené reklamou)! A pro příznivce seriálu je absolutní "must have" počítačová hra "South Park: The Stick of Truth".

Hra o trůny (2011) (seriál)

Vždy jsem si myslel, že fantasy mám rád. Jestli je toto čistokrevné fantasy, tak musím změnit názor. První epizodu jsem ani nedokoukal, v paměti mi zůstala jen krev a kozy. Předpokládám, že to bude hlavní důvod popularity seriálu. Nulový děj, absurdní scény, ale zajímavá výprava a dobré zpracování.

Silicon Valley (2014) (seriál)

Tvůrce nejspíš zná Valley a hard-core IT jen z vyprávění, protože některé scény mi přijdou dost uhozené. Sedmá a osmá epizoda první série byly fajn, ale čtvrtina koukatelných epizod je jaké 9. série HIMYM. Nedokáži se ztotožnit s hlavním hrdinou, byť profesně je mi velmi blízký. V dubnu 2014 HBO oznámilo druhou sérii, tak se nechám překvapit...

Superman 4 (1987)

Pro sérii Supermana s Christopherem Reevem jsem měl vždycky slabost, takže jsem schopen odpustit spoustu toho, co kritizují kolegové. V jednu chvíli jsem uvažoval dokonce o třech hvězdičkách, protože film prostě navazuje na předešlé tři díly. Na jedné hvězdičce jsem ale skončil s poslední větou filmu. SPOILER ALERT! Pokud si při zotavování uvědomil, že Nuclear Man potřebuje Slunce a už ho měl ve výtahu, proč ho prostě někam nezahrabal? Ten Měsíc se přímo nabízel...

Shrek a duch lorda Farquaada (2003)

Podle mého byla docela chyba, že to dali jako bonus na DVD, protože bez toho všeho kolem, co nabízí atrakce v parcích Universal Studios (Hollywood + Orlando), to prostě není ono a divák to nedocení. Stejně jako podobný 4D film v těchto parcích "T2 3-D: Battle Across Time", což podle mého svým způsobem patří sem do sekce "Související".

Ďábelský Santa (2005)

Něco mezi Komandem, Terminátorem a filmy se Spencerem a Hillem, v podání militantního Santy, jehož sáně táhne krvežíznivý bizon s červeným nosem. Na dnešní poměry béčkové, sprosté a ujeté, na druhou stranu mě ale potěšilo, že se takové filmy nepřestaly točit v osmdesátých. Asi nikoho nepřekvapí, že představitel Sa(n)tana má wrestlingovou minulost.

Vánoce naruby (2004)

Námět super (předpokládám, že díky knize Johna Grishama), ale všechny rádobykomické scény mi přišly prvoplánovité, předvídatelné a místy až trapné.