Akce Bororo (1972)

Film je jeden z těch co i díky hudbě a exotice působí na diváka svou zvláštní slovy nepopsatelnou atmosférou. Zajímavé jsou taky barvy. Takovej technicolor.

Architekt odpadu (2007)

Postavit si toto zazemi je muj sen. Diky tomuto jsem se o podobne koncepty zacal zajimat. Vse ale neni uplne ruzove. Earthshipneni totiz zadarmo. Pokud ma byt sobestacnej musi byt tedy byt schopen si vyrobit energii, davat pitnou vodu atp. A tyto technologie nejsou zadarmo. V podstate ten dum prijde na stejny penize oproti standartni novostavbe. Plus potrebujete vhodnej pozemek. A je jasny, ze takovej dum se nebude hodit vsude. Kazdopadne to stoji za to. Doufam, ze se z toho nestane nejaka ekomoda a neobrati se to spatnym smerem. Libi se mi prave ta vyjimecnost a originalita. Myslim si ale, ze sila projektu muze byt v tom, kdyz se spoji hodne lidi a postavi v podstate takovou vesnici. Jeden pomuze druhemu cimz by se celkove meli snizit naklady- nakupy materialu a systemu ve velkem atp. Plus uspora mista. Muze vzniknout situace, ze ti co na to maji tak skoupi pozemky siroko daleko a proste tady je Krakonosovo. Ten projekt k tomu totiz muze vybizet. Raynolds vlastne s takovou vesnickou pocita. Jde i o to, ze by se setkali lidi podobneho zamereni a kolektiv by prosel zkouskou i tim, ze by se lidi spolu naucili komunikovat prave skrzre stavbu samotnou. To vsechno tento projekt nabizi a myslim, ze toto je jeho dalsi nemene dulezity smysl. Neplést si se sektou. nebo se sdruzenim ekomagoru. V podstate to muze dopadnout jakkoli. Ale prave to nekolikalete staveni muze vztahy prosit. Toto je ale asi fakt hudba budoucnosti. Nicmene ja osobne bych asi touto cestou sel. Zkusil najit lidi, kteri chteji to same 3- XX posadek a byli by schopni si pomoci a taky spolu souzit. Jako spravni sousedi. Bydlet sam neni ono, ale zase nekde v zavistive vesnici, tak to radsi na samote. V podstate se navzajem vybrat. Jak jsem psal. Potom by stacila jedna cisticka, jeden pozemek atd. Jiste ma Raynolds toto vymysleno a pocita s tim, ale da se zapojit pripadne hlava. Je to proste vyhoda. Navic kazdej ma treba taky znami, kteri maji znami a to jsou zase naklady dole- technika ruce atp. Jit do taho ciste sam s tim, ze mi ze zacatku pomuzou kamosi, ktery uz vidim jak zdarma makaj vikendy na stavbe- firma to nepostavi- se mi zda jako slozitejsi cesta. Cas, material, financovani. Jinak ma vzniknout nekde za Prahou duchovni centrum, ale je tajne kde. Bude ho navrhovat prave Reynolds. Prsty v tom ma nase esotericka celebrita Jarda Dusek. Plus se tusim ma stavet na objednavku radnice za statni penize. Slouzilo by to jako takova propagace osveta. Je rok 2011, kdy to pisu. Takze toto se splnit nemusi. No posledni vec, kterou reknu je to, ze kdyz dokoukal tenhle dokument, tak jsem mel radost, ze neco takoveho je mozne, protoze jsem premyslel, jak byt na systemu co nejmin zavisly. Toto je castecne reseni. Jeste se zbavit dane z nemovitosti a je to :) Dale se mi nezda, ze by lod mohla vyprodukovat potraviny pro celkovou sobestacnost. To jsem neskoumal, ale zatim si to nedokazu predstavit bez normalniho pole, pokud to dotahnu jeste dal tak vlastne farmy. www.zemelod.cz

Atomová katedrála (1984)

Nevím co je na lidské práci ať už v jakémkoli režimu odpad, dle hodnocení zdejších uživatelů. Za minulé doby vzniklaly filmy na objednávku, které popisovaly peripetie z různých oborů lidské činnosti. Dnes právě toto chybí a točí se spíš a jenom pseudotragikomedie. Je to sice fajn, ale nicméně stále dokola. Kinematografie šlapala, každý si vybral- intelektuál i odpočinkový divák. Jsem rád právě za tyto filmy, i když realita byla jiná. Je to ale přece film, tedy sfilmovaný román. Narážela ale na klišé, o kterých se vědělo. Film se snažil vychovávat, na čemž nevidím nic zlého. Dnes nic takového neexistuje. Výsledek vidíme kolem sebe dnes a denně. Dávat odpad jen kvůli slovům náměstek, soudruh je nespravedlivé a značí nedostatek nadhledu a zaujatost. Taková byla doba. Dnes není o nic lepší ani horší. Něco se zlepšilo, jiné věci zase naopak. Politika je vždy špína ať jde o jakýkoli režim.

Až po uši (2014) (seriál)

Nevěra, když má člověk 2 děti není vůbec sranda. To je dlouhodobě neudržitelný a konce jsou hodně smutné. Čím víc lží, tím smutnější. Dá se rozejít zodpovědně, dospěle, ale tady o nic takového nejde. Tenhle speltákl, nám vnucuje, že se tomu všemu- těmto životním prohrám máme s hrdiny zasmát. Seriál, kde jsou všichni zajištění a jediný co komplet všechny zajímá je chtíč. Nesmí chybět homo bez toho se vztahová motanice už neobejde. Komu se líbí sračka Sex ve městě, bude jako doma. rozpočet na HBO byl asi velice skromný, nebo je něco špatně. Hřebejk do filmu obsadil komplet svý kámoše. Chybí Trojan a Macháček, protože jsou už staří. Geislerová nestárne, je to pořád kočka, navíc sázka na jistotu- je fakt sexy. Havelka je přirozenej sympaťák a hraje to co je- nic jinýho ani neumí. Hraje prostě sebe. Je to ten druh herce. Celkově je to zahráno slušně- dobrá práce. Nebylo co řešit potkáváme se , kecáme, šoustáme, hádáme se, usmiřujeme- to je pro dobrýho herce malina- měla by bejt. Seriál pro lidi okolo 26 -45 let, doma čisťoučko a sterilní nábytek z Ikey a přesně takovej z něho mám pocit.

Bago (1991) (pořad)

Šlo hlavně o rockovou hudbu, kdy, kde, jak koncerty v klubech i mega akce, rozhovory, hodně klipů atd. Ten název nikdy nezapomenu. Bago

Bezesné noci (2004)

Ukradená televize. Pak ji slohli Zeleznemu. A uz je mi tak nejak i jasne, proc ma se synem rekneme slozite vztahy. CR se z toho puce nevzpamatovala dodnes. Funkci zpravodajstvi plni z malinke casti nezavisla media za korunu padesat mesicne. A to nemuze stacit. Zbytek lzi a propaganda. Tohle je vserikajici napriklad: https://www.youtube.com/watch?v=mdtTcRi9Xg4

Bok po boku (2012)

Vzhledem k tomu, ze je to dokument o filmove technice, myslel jsem, ze nechaji mluvit predevsim techniky, inzenyry, vynalezce, zastupce od firem jako Kodak atp- vyvoj, obchodni model v case, je toho moc co se da vzpomenout. Vetsinou jedou prazdnou slamu a 5 vet na jedno brdo celej dokument. skoda. Klidne nechaji 1 myslenku zopakovat 15x. Mluvi malo a tak, aby jim rozumela mamka na materske dovolene, ktera si to prepla z halmarku. Chybi tam vedci, mohl byt detailne popsanej vyrobni proces analogu, kterej je samozrejme nesmirne zajimavej. Vseho se jen dotkne a rychle pryc. Reziseri tam meli byt minimalne a jsou tam maximalne. Spis to chtelo pojmout stylem nemeckych DW. Cekal jsem zajimave zabery z dilny a tech je zase minimum. Skoda. Mohla to byt pocta analogu a privitani digitalu.

Brazil (1985)

V době internetu, který začíná čím dál více sloužit pro přenos informací o nás, v době kdy surfování pokud nejsme hekři a nejdeme tvrdě po uhlazování našich stop se o nás dá poskládat psychologickej profil. Přitom hlavní mediální informační proudy jsou tvořeny na objednávku a ty vedlejší se dají umlčet internet dávni není tak svobodný jak by se zdálo. Stále častěji slyšíme o zneužívání dat o o 99 procentech k čemu je obří firmy a státy používají a co vše si mohou dovolit a dovolí nemáme ani potuchy. V době kdy všechny výplaty jsou kontrolovány bankami, které patří několika vyvoleným, v době vyhlášení krize, války kdykoliv a komukoliv. A jako v tomto filmu to 99 procentum lidí je úplně šumák, natož o tom mluvit nebo s tím něco udělat. Každá taková akce je ale okamžitě buď zdiskreditováne v tom lepším případě, v tom horším i krvavě potlačena. V době kdy se bez biometrických údajů nedostanete v Americe nikam a do ní taky ne. V době kdy při placení kartou vidí co jste si kupovali, kolik a jak často, kde a kdy proč. V době kdy se čipuje zboží a přemýšlejí jak to navléct aby po psech očipovali lidi. V době kdy přes satelit Vám vidí chlup v polévce. V době mobilních telefonů s trekovacím GPS. V době kdy 80 procent oběživa a obřích firem je vlastňěno 5ti procenty na vrcholku pyramidy. V době kde politikové jsou nastrčené figurky a schvalují zákony ne pro lidi, ale proti nim a to většinou šikovně pod záminkou jejich prospěchu. V době kdy je snahou centralizace. V době globalizace. V době honu na čarodějnice- pozor globální oteplování, pozor Usama bin Ladin- zabijema ve jménu ovládnutí území i svoje vlastní lidi- viz 11.9. atd. Mají nás v hrsti a mohou si dělat co se jim jen zlíbí. A to velice chytře, nenápadně, za to systematicky. Bojím se jak budou žít děti našich dětí. Pokud to tak půjde dál slovo svoboda, která je už teď v podstatě prázdný pojem, s kterým se ohánějí hlavně ti, kteří nás o ní více a více připravují. tak toto slovo změní svůj význam. SVOBODA JE OTROCTVÍ že? Jen si zkuste vystoupit z šedi, dostanete i dnes pěkně přes prsty, ale na rozdíl od minulosti už se nikam nejde schovat a bude to čím dál těžší. Kdo si myslí, že jsem blázen ať si vzpomene kde bylo lidstvo před sto lety. Je to v hajzlu. A Orwel to věděl už ve své době. S tím celou dobu žil a zemřel. Někteří ale nepochopili, že nemyslel jen komunismus, jak nám předkládají média, ale jakoukoliv totalitu, kterou je i ta naše demokracie. Doba pokročila a lidi se přes všechnu tu hrůzu stále nepoučili. Naženou nás klidně do války, do které se nikomu nebude chtít. ale půjdeme. Ti co zažili třeba druhou světovou už vymírají a logicky zbytek nemůže mít osobni zkušenost. a tak je čistě vymalováno a historie se může i přes- ironicky popíchnu- stovky protiválečných, protispolečenských románů, esejů, fejetonů od různých vizionářů jako byl třeba Orwell krásně zopakovat. Ale vždyť to byl blázen, depkař, nemyslel pozitivně, maloval čerta na zeď ne? A to je dle mého skutečný problém. Lidé si nepřipouštějí problémy, nechtějí je vidět, natož je řešit. Dalo by se napsat o každém vyjmenovaném problému tři knihy, které už stejně někdo napsal a celkově stejně nikdo nečetl, ale pro pochopení o čem tenhle film je a na co naráží to stačí. U nás pro příklad to bude tak, že budeme tak dlouho držet hubu,dokud si nebudeme moct přivézt svůj vozejček z Kauflandu. Katastrofa. Totálně mravně neuvědomělá a materiálně zpacifikovaná oblblá společnost. V tomto prostředí se ale těm co tak nějak vidí dál a sem tam si ještě skutečně uvědomí, že jsme mravenečci v obrovském vesmíru na planetě, žije nevesele, i když by to díky tomu co jsme si vybudovali mohlo vypadat na Zemi jako ráj. Nejsem optimistou. Poslední věc co o společnosti, z které si dělá tenhle film fackovacího panáka dodám, že lidi se chovají dost hrubě, drze a hovadsky, že si to snad i většina zaslouží. Stejně jako ti v tom filmu. Co s takovýma lidma chcete měnit??? Sny o změně lidského vědomí viz u nás toto hlásající Jarda Dušek, jsou už jen posledním výkřikem do tmy. Ale kdo ví, rád bych věřil. Nic jiného mne nenapadá. Jinak se ti v uvozovkách hodní z těch kurev urvi co urvi v budoucnu poserou.

Celý svet nad hlavou (1983) (TV film)

Peter Švec je jméno herce v hlavní roli, které je neuvedeno- a je to bývalý vzpierač. V tých rokoch kedy bol nakrúcaný film skutočne vzpieral za Dunajplavbu Bratislava- psal typek na YT