Kadlík

okres Brno
Čtenář z MovieZone.cz

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 17.10.2019  16:22
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Co si budem, očekávání byly větší ale i přesto jsem spokojen. Narovinu přiznávám, že mě jako duchovního pokrytce více zaujala vztahová linka mezi postavami než samotný případ, který mi přišel klasicky seriálově natahovaný. Do stropu sice skákat nebudu ale rozhodně se těším, co provede Fukunaga s novým Bondem. Režijně první řada rozhodně nestrádala. 8/10

• 6.10.2019  00:59

Zřejmě nebudu úplně ideální cílovkou, ale tato nablýskaná nuda mě příliš nezaujala. Což o to, herecká sebranka je skvělá, jen ten příběh, jen ten příběh.. jako by vypadl z jiného století? Jo, to bude ono. Bohužel mě to minulo a i finální rozuzlení mě nechalo poměrně chladným. Zkrátka film, který má své kvality pro diváky klasických detektivek. Mezi ty ale nepatřím a nemám rozhodně potřeba ho vidět znovu. 5/10

• 6.10.2019  00:34
    Kill Bill (2003)

Audiovizuálno až na prvním místě. Je to sice naprosto prostý film, ale svou formou, jak už jsme u Quentina ostatně zvyklí, nelze mrknout vedle. Užil jsem si to a osobně mi tato část sedí mnohem více než pomalejší dvojka, která dovysvětluje zbytek příběhu. Kouzlo jedničky spočívá především v tom, že o pozadí příliš nevíme a místo toho dostáváme jednu dobrou scénu za druhou. Akční revoluci bych úplně neočekával, dobrý akčnák se skvěle padnoucí hudbou ale rozhodně ano. 9/10

• 6.10.2019  00:30
    Casino (1995)

V jednotlivostech je to strhující, osobně mi ale úplně nesedlo tempo filmu, které je na moje poměry až příliš divoké. Pokud ale chcete zkusit jeden z nejlepších mafiánských filmů, určitě nešáhnete vedle. Herci si to dávají a nuda rozhodně nehrozí. 8/10

• 6.10.2019  00:28

Tenkrát v Hoolywoodu je taková pěkná přehlídka všeho, co mám na filmech rád. Hraje tady skvěle padnoucí hudba, i přes absenci děje si to užívám a pohled na herecké výkony je rovněž uspokojující. Do toho nějaký zvrat, fórek a máme tady skvělý film k Nedělnímu relaxu. Užil jsem si to a rád si ho užiju znovu. Pohled na scény s Pittem a samotné finále je pastva pro mé zvrácené oči. 8/10

• 16.8.2018  14:56
    Zvíře (1977)

Nejlepší komedie S Bébelem, mému srdci nejblíže. 10/10

• 9.8.2018  23:34
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool je vesměs dobrý film s vtipnými hláškami, narážkami a našláplou akcí, bohužel na mě osobně toho bylo až přílíš. A čeho je příliš toho je prostě moc a místy mi to přišlo doslova utahané, až jsem se modlil aby už byl konec. Příště bych prosil trošku ubrat. Snažit se být vtipný a cool za každou cenu není zrovna dobrá vizitka. Ani pro člověka, ani pro film. 7/10

• 6.8.2018  21:45

Čtverce nejvíce ubližuje velmi nevýrazný záporák, jenž se pohybuje pouze v pozadí a místy nudná kecací výplň, která zpomaluje tempo snímku. Akce je jinak vcelku fajn, po nadupané trojce ale mírny krok zpátky, i co se týče napětí. Ve výsledku je Birduv film neurážející pokračování. Ze série mi ale sedl nejméně. 7/10

• 6.8.2018  14:40

Trojka si bere to nejlepší z obou dílů a nabízí jak poctivou špionáž, tak pohled do zákulisí špionážní služby a jako bonus i doslova nabouchanou akci. Na pětku se šestkou se to sice nechytá, i tak se ale jedná o poctivý akční thriller s výborným záporákem a napínavým dějem. 8/10

• 5.8.2018  23:36

Překrásné dlouhé záběry na krajinu střídá naprosto fenomenální akce. Asi jako kdyby se v Bournovi tolik nestříhalo - tak to vypadá. No co vám budu dál povídat, je to prostě nářez od začátku do konce. Střídmější pětka ale i přesto vítězí. Fallout je ale i tak s přehledem druhý nejlepší díl série a už se těším na Huntovu cestu do vesmíru. 9/10

• 5.8.2018  23:27

Po oldschoolové jedničce s (na můj vkus) poměrně překombinovaným dějem přišla na svět uvolněnější dvojka, která je v mých očích ještě o stupínek výš. Líbí se mi, že na to šel John Woo po svém a akční scény jsou jim tak opravdu cítít (Holubice, zpomalovačky, brutalita). Hlavní hvězda Tom Cruise zde poprvé ukázal, jaký směr budou mít další díly a především za akční finále a stylovou hudbu přidávám hvězdu navíc. 7/10

• 31.5.2017  22:50

Velmi příjemné pokračování, které hravě a zcela smysluplně navazuje na původní příběh započatý v prvním díle. Pastva pro oči, padnoucí hudba a nic co by otravovalo. Film skvěle odsype a nuda rozhodně nehrozí. Nejvíce jsem si užil úvodní scénu, při které jsem smál dokonce nahlas. Pokud budou další díly v podobném duchu, nebudu se vůbec zlobit. 7/10

• 31.5.2017  22:45

Konečně Ritchie jakého známe a film plný věcí pro co ho milujem. Jeho fantasy gangsterka má skvěle padnoucí soundtrack, přesvědčivé herce a dobře vybudovanou atmosférou. Občas nepřehledné souboje mě sice sraly, zbytek mě ale prostě dostal a strašně rád bych viděl pokračování, ač se mi to asi nikdy nesplní. Po nepřesvědčivých trailerech velmi příjemné překvapení a jedno z nejlepších dospělých fantasy za hodně dlouhou dobu. 9/10

• 2.10.2016  00:26

Je to velmi slušné, zručně natočené a vskutku všechna čest Peteru Bergovi. Pokud si chcete užít skvělé hořící ropnou plošinu a solidní výkony známějších herců v katastrofickém filmu, je Deepwater Horizon tím pravým. Podruhé už si ho ale nepustím. Jednak za to může slabé prokreslení charakterů, kdy je vám daný člověk bojující o život téměř u prdele a zadruhé mě iritoval závěrečný dovětek s mrtvými, který na mě nepůsobil ani trošku tak jak měl. Slušných 7/10

• 20.7.2016  23:07
    Mandragora (1997)

Jedna z nejlepších českých komedií porevoluční éry s neuvěřitelně trefnou hudbou, herci a hláškami, kterým se filmy jako Kouř, Samotáři či Gympl opravdu nevyrovná. A že to má být spíše thriller? věřím, že pro některé i je, ale pro mě spíše velmi zábavnou prevencí, abych se náhodou neuchýlil jednoho dne stejnou cestou jako Marek. Pokud by to někomu nestačilo, doporučuji i dva dokumenty od stejného režiséra na toto téma. https://www.youtube.com/watch?v=dEWwa60rjGY

• 15.3.2016  12:19

Film, který kdyby se tolik nezajímal o romantickou linku a vsadil více na gangsterské podsvětí, udělal by ze sebe kvalitní film. Takhle je to jen místy hodně dobrá zábava (Hardy je pán!). Škoda škoda, trailer sliboval něco jiného. 5/10

• 15.3.2016  12:13
    Marťan (2015)

Marťan je biják co si s radostí pustíte v Neděli po obědě místo českých televizních pohádek, hezky si u něj odpočinete a necháte se jak bavit tak unášet svižným a relativně napínavým příběhem. Tady se mi Matt líbil skoro stejně jako v Bournově trilogii. Je to borec a tenhle film stojí zejména na něm a do formy se vracejícím Ridley Scottovi. 8/10

• 15.3.2016  12:06

Zběsilé ne jak rychle a zběsile, ale ještě o několik stupňů výše. Kdo by to byl čekal že nám důchodce naservíruje totální akční jízdu od začátku až do konce se skvělými herci a hudbou. Už aby byla dvojka kurňa. 9/10

• 15.3.2016  12:02
    Spectre (2015)

Nuda, šeď, žádné tempo, nudná akce. Zkrátka vše, co jste ještě neviděli u bondovek s Craigem a ani jste po tom netoužili. Krok zpátky a Chris Waltz byl zde opravdu mrzutý záporák. 5/10

• 15.3.2016  11:58
    Deadpool (2016)

Paráda od začátku až do brzkého konce. Škoda že nedostali tvůrci více peněz, mohly to být opravdu pořááádný jatka. I tak ale hodně dobrý a narážky na ostatní comicsovky jsou opravdovou třešničkou na dortu. ps: Kam se hrabou Avengers! 9/10

• 15.3.2016  11:53

Nejsem toho názoru, že by tento film měl silný příběh s úžasným koncem, nicméně Leoneho poutavé vyprávění mě převelice zaujalo a Morriconeho hudba mě po celý film unášela. Jediné co mě mrzí je to, že i když jsem viděl 220min verzi tak mi i tak přišlo, že tomu něco chybělo např: dvě scény s Joem Pescim opravdu nestačily a o jeho osudu se nic nedovíme. Škoda, nicméně se rád podívám znova a ty 4 hodiny tomu dám. Je to důstojný poslední film tohoto velikána. 8/10

• 15.3.2016  11:44
    Steve Jobs (2015)

Neuvěřitelně dialogově ubíjející, skoro o ničem vypovídají a pro mě jakožto Jobse neznající nic o jeho životě mě to fakt nebavilo a šel jsem raději po polovině filmu spát. Třeba někdy jindy tomu znovu šanci, na Sorkinuv svižný scénář k Sociální síťi to ale ani zdaleka nemá a mít nebude. 4/10

• 6.4.2015  15:40

Klasická Schneiderovka chodící do míst, kde se jiní komici neodváží a nebo jim to přijde trapné. Jen je škoda že ve druhé půli se to přehoupne do romantických sraček a zhatí to téměř geniální první půlku filmu. No nic, jdu se vylulat :D 6/10

• 6.4.2015  15:31

Poctivé řemeslo, které mě zahrnulo naprostým klidem a uspokojením. Oproti vynucenému dojáku v podobě Forresta Gumpa je tohle jako balzám na duši a tím víc mě zaráží, že to nedostalo ani jednoho plešouna. Darabontuv filmek z vězenského prostředí by si to kurva zasloužil. 9/10

• 5.4.2015  00:24

Sedmička F&F má už od prvního náletu kamery prokazatelně lepšího režiséra, více akčních sekvencí než posledně, ale za to méně dialogů a příběhové omáčky, což ale vůbec nevadí a je to zkrátka a jednoduše skoro stejně úžasný film jako první díl Rychle a zběsile či jako zatím nejlepší pětka. Pokud bych se měl bavit o obsazení, tak je zatím nejlepší v celé sérii a nejvíce se mi zde líbil Kurt Russell, Jason Statham, The Rock a především humorná ozdoba filmu -Tyrese Gibson. Film je také oproti minulým dílům hodně vtipný (hlavně díky Romanovi a Hobbsovi) bere se daleko méně vážně a několikrát je i překvapivě dojemný. Tomu všemu dává hezkou tečku poslední rozloučení s Paulem Walkerem, které bylo uděláno asi nejlépe jak mohlo. Mezi negativa snímku ale rozhodně patří místy až příliš nepřehledná akce a akční finále, které vzhledem k akci v horách a v Emirátech nepůsobí dostatečně majestátně a krčí se oproti jmenovaným sekvencím tak trochu v ústraní, a to asi stejně jako agent Hobbs po celou dobu filmu. I tak je to ale krásný letní film a své si v něm najde naprosto každý. Pokud máte ovšem smysl pro nadsázku na podobné úrovni jako tvůrci, žejoo.8/10

• 10.1.2015  17:35
    Šmejdi (2013)

O kvality nejde, ty jsou díky povaze dokumentů téměř nedosažitelné, nicméně by i tak měl Šmejdy každý vidět. 8/10

• 1.1.2015  23:10

Aaaano.. dvojka je dvojka, tvůrci to vědí a tak si z těch žánrových klišé dělají srandu a dokonce tak nabízejí lepší zábavu než-li poprvé. Zvlášť u obědu s rodiči či závěrečného fightu Jonaha Hilla, což jsou přesně ty momenty, u kterých se směju pěkně hlasitě od srdíčka a vůbec se za to nestydím. Zkrátka se to povedlo a klidně bych si pokuknul i trojku! 8/10

• 29.12.2014  15:07
    Interstellar (2014)

Interstellar mi dopřál vizuálně podmanivý zážitek a hned při dvou scénách jsem se solidně rozbrečel, stejně jako polovina osazenstva v kině. Příběh mě ale úplně nedodělal a je to především tím, že mě vesmír nikdy moc nezajímal, takže definitivní verdikt vyřknu až při dalších projekcích, jak už je u mého postoje k Nolanovi a jeho komplikovaných filmů zvykem. A po druhé projekci už je to pouze 8/10

• 29.12.2014  15:02

Dvojka blbého a blbějšího už bohužel není tak originální jako jednička, i přesto si drží svůj fekální standart a při jednom nudnějším odpoledni rozhodně neurazí. Ale jenom při jednom, znovu už to vidět nepotřebuji, stejně jako vysýchající obličej mého oblíbeného komika z dětství. 6/10

• 29.12.2014  14:58
    Tři bratři (2014)

Svěrákové umí, povrchnost místních postav si ale uhlídat nedokázali, což je jasné už při pohledu na obsah filmu a jeho krátkou stopáž, kdy se mají během 90 minut odvyprávět tři pohádky a příběh tří bratrů k tomu. A přesně tahle povrchnost velmi sráží jinak skvělý dojem z této úsměvné a rytmické skvěle laděné pohádky. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12