Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Klasická Schneiderovka chodící do míst, kde se jiní komici neodváží a nebo jim to přijde trapné. Jen je škoda že ve druhé půli se to přehoupne do romantických sraček a zhatí to téměř geniální první půlku filmu. No nic, jdu se vylulat :D 6/10

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Poctivé řemeslo, které mě zahrnulo naprostým klidem a uspokojením. Oproti vynucenému dojáku v podobě Forresta Gumpa je tohle jako balzám na duši a tím víc mě zaráží, že to nedostalo ani jednoho plešouna. Darabontuv filmek z vězenského prostředí by si to kurva zasloužil. 9/10

Rychle a zběsile 7 (2015)

Sedmička F&F má už od prvního náletu kamery prokazatelně lepšího režiséra, více akčních sekvencí než posledně, ale za to méně dialogů a příběhové omáčky, což ale vůbec nevadí a je to zkrátka a jednoduše skoro stejně úžasný film jako první díl Rychle a zběsile či jako zatím nejlepší pětka. Pokud bych se měl bavit o obsazení, tak je zatím nejlepší v celé sérii a nejvíce se mi zde líbil Kurt Russell, Jason Statham, The Rock a především humorná ozdoba filmu -Tyrese Gibson. Film je také oproti minulým dílům hodně vtipný (hlavně díky Romanovi a Hobbsovi) bere se daleko méně vážně a několikrát je i překvapivě dojemný. Tomu všemu dává hezkou tečku poslední rozloučení s Paulem Walkerem, které bylo uděláno asi nejlépe jak mohlo. Mezi negativa snímku ale rozhodně patří místy až příliš nepřehledná akce a akční finále, které vzhledem k akci v horách a v Emirátech nepůsobí dostatečně majestátně a krčí se oproti jmenovaným sekvencím tak trochu v ústraní, a to asi stejně jako agent Hobbs po celou dobu filmu. I tak je to ale krásný letní film a své si v něm najde naprosto každý. Pokud máte ovšem smysl pro nadsázku na podobné úrovni jako tvůrci, žejoo.8/10

Šmejdi (2013)

O kvality nejde, ty jsou díky povaze dokumentů téměř nedosažitelné, nicméně by i tak měl Šmejdy každý vidět. 8/10

22 Jump Street (2014)

Aaaano.. dvojka je dvojka, tvůrci to vědí a tak si z těch žánrových klišé dělají srandu a dokonce tak nabízejí lepší zábavu než-li poprvé. Zvlášť u obědu s rodiči či závěrečného fightu Jonaha Hilla, což jsou přesně ty momenty, u kterých se směju pěkně hlasitě od srdíčka a vůbec se za to nestydím. Zkrátka se to povedlo a klidně bych si pokuknul i trojku! 8/10

Interstellar (2014)

Interstellar mi dopřál vizuálně podmanivý zážitek a hned při dvou scénách jsem se solidně rozbrečel, stejně jako polovina osazenstva v kině. Příběh mě ale úplně nedodělal a je to především tím, že mě vesmír nikdy moc nezajímal, takže definitivní verdikt vyřknu až při dalších projekcích, jak už je u mého postoje k Nolanovi a jeho komplikovaných filmů zvykem. A po druhé projekci už je to pouze 8/10

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Dvojka blbého a blbějšího už bohužel není tak originální jako jednička, i přesto si drží svůj fekální standart a při jednom nudnějším odpoledni rozhodně neurazí. Ale jenom při jednom, znovu už to vidět nepotřebuji, stejně jako vysýchající obličej mého oblíbeného komika z dětství. 6/10

Tři bratři (2014)

Svěrákové umí, povrchnost místních postav si ale uhlídat nedokázali, což je jasné už při pohledu na obsah filmu a jeho krátkou stopáž, kdy se mají během 90 minut odvyprávět tři pohádky a příběh tří bratrů k tomu. A přesně tahle povrchnost velmi sráží jinak skvělý dojem z této úsměvné a rytmické skvěle laděné pohádky. 7/10

Pravdivé lži (1994)

Film plný skvělé akce, režie, s uvěřitelnými teroristy a dokonce s vtipným Arnoldem k tomu. Prostě akční devadesátka jak mý být. Takový fim se už asi jentak nenatočí. Cameron je pán! (Uvidíme co budu říkat po Avatarovi) 9/10

Vejška (2014)

Co si budem povídat, audiovizuál je u Vorla prostě cool a jako jeden z mála si ho umí v Česku pohlídat. Bohužel s poselstvím a příběhem je to už horší, naštěstí to ale opět zachraňují postavy a skvělé scény s Mádlem a Krausem, které jsou skoro tak neodolatelné, jako postava Evičky Josefíkové. Celkově jsem ale spíše spokojen a je to i přes kratší stopáž srovnatelné s Gymplem. 7/10