Atlas mraků (2012)

Atlas mraků bych určil doporučil zkouknout každému, kdo chce vidět ambiciózní dílo se skvělým střihem mezi jednotlivými příběhy. Čekal jsem ale hlubší pointu a obsahovat to srdcerevnější příběhy, je to jasných pět. Tykwer a především Wachowští ale ani v nejmenším nezklamali a opět jen dokázali, že to mají pořád v ruce i deset let od dotočení Matrixu. Už se těším na jejich Jupiter Ascending. 8/10

Hard Boiled (1992)

Jsem rád, že už konečně vím, který akční film je ten nejkompromisnější. John Woo zkrátka dokázal natočit něco, na co by se ty citlivé padavky z USA asi nikdy nezmohly. Nezapomenutelný film a pokud budu hodnotit jen akci (o nic víc defakto nejde) je to jasných 10/10

Con Air (1997)

Skvělý film z doby, kdy ještě Nicolas Cage nebyl vyloženě k smíchu a uměl si vybrat akční film. Společně se Skálou vrchol žánru, na který nynější ačkňárny (včetně expendables) ani zdaleka nemají. Bruckheimer uměl pobavit. 9/10

Tenkrát na Západě (1968)

Audiovizální pecka z westernového prostředí.. a jelikož tím nemyslím nového Djanga, který takový přesně je, kromě HZaO mě napadá pouze Tenkrát na Západě. Obsahem sice tento western nevyčnivá a možná by mohl být i kratší, tím ostatním mě ale velice uspokojil, ať už mluvíme o drsňáckých dialozích, kočičce z New Orleans či fenomenální hudbě, z které mi často naskakovala husí kůže. Zkrátka zasloužená klasika, napoprvé to ale na plné hodnocení nevidím. 9/10

Vylomeniny (2013) (pořad)

Že by po dlouhé době zábavný český pořad?Snad to vydrží, tenhle autentický humor mám hodně rád :)

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Zombie akce je super, vtipy ujdou a Alan Ford nechal svým výkonem vzpomenout na svou kultovní roli z Podfucku. Zkrátka fajn jednohubka z prostředí zombie a také fajn film na večerní film k oddechnutí. Nic víc, nic míň. Být tam více napětí a charakternějších postav, bylo by to o dost lepší. 6/10

Méďa (2012)

Méďa je Ideální kombinace romantické komedie a fekálního humoru. Sice bych raději jenom to druhé, i tak jsem se ale slušně bavil, hlavně tedy u častých popkulturních narážek (SW, Indy, Flash!). Nic vyjímečného to i tak nedělá a opravdu to není ten skvělý film, který bych si z chuťí pustil znovu. To by se totiž musel první rozhodnout, jestli to bude anál nebo romantika. Bohužel Méďa je přesně na hraně obojího, čímž chtěl zřejmě potěšit co největší publikum, což se mi ale osobně moc nelíbí a proto dávám "jenom" lehce nadprůměrné hodnocení. Čistější dvojku ale velmi rád uvítám. 7/10

Ve stínu (2012)

Technicky a dobově je to samozřejmě perfektní a David Ondříček opět prokazuje svoje kvality, zbytek mě ale příliš nenadchnul, příběh se do mě vůbec nevtěsnal a nepřinesl mi žádné uspokojení. Zkrátka nic přelomného, srdce drásajícího, pro mě jen slušné drama z doby minulé, o které už bylo natočeno dost. 7/10

Góóól! (2005)

Fotbal je můj oblíbený sport a tak mě samozřejmě zajímalo, jak si s ním poradili v snad nejznámějším fotbalovém filmu. A dopadlo to dobře, ač je to plné klišé a emotivních situací, které se vás často snaží dojmout. Snímek se tedy podle mého vydařil, svižnou režií dokáže strhnout a pokud jste k tomu fotbalový fanda, tak by vás měl i přes jistou naivitu příběhu velmi bavit. 8/10 Skvělý fotbalový online manažer, plný milovníků fotbalu. www.brejk.cz

Legenda Thierry Henry (2008) (TV film)

Jako fanouška Arsenalu mě tenhle dokument nemohl nechat klidným. Thierry Henry je pro mě legenda a jeho cesta fotbalem byla pro mě celoživotním zážitkem. Snad se k nám ještě jednou vrátí. 9/10