Zombieland (2009)

Zombieland je nejzářnějším příkladem filmu pro mladé "zombie" nadšence a fanoušky horrorových komedií. S ničím se zbytečně nesere, jde od scény ke scéně a k tomu skvěle pobaví. Protipól nudného Soumraku mrtvých se skvělým obsazením a fajným Lunaparkem. 9/10

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Hodný, zlý a ošklivý je dokonale poutavý, skvěle obsazený, drsňácky vtipný, a k tomu všemu okořeněněný hudbou jednoho z nejlepších filmových skladatelů. Zkrátka bez výhrad a i tu na první pohled samoúčelnou občanskou válku jsem napodruhé docenil. 10/10

Prci, prci, prcičky (1999)

Je až takřka neuvěřitelné, že jsem viděl celé první Prcičky až teď, a možná i proto jako odrostlejší puberťák jsem si je dokonale užil. Uvolněnější romantickou komedii pro puberťáky aby člověk pohledal. Zasloužený kult. 9/10

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Příběh mě upoutal a na konci jsem za doprovodu skvělého Desplata a mé oblíbenosti Brada Pitta brečel, nebudu vám lhát. Ač je Forrest Gump nepochybně zajímavější, vtipnější, slzy mi u něj neukáply. Děkuji vám, Brade, Davide a hlavně Alexandře za milou, dramatickou pouť Benjaminovým životem. 10/10

Terminátor (1984)

Akční Sci-Fi, které si vystačí i s nijak složitým dějem, k tomu adekvátně baví a nezačně nudit. Bod starhávám jen za křečovitého finále s "nahým" Arnoldem. Jinak je to akčňák jak má být. Nařachaný od začátku do konce a s trochou romantiky k tomu. 9/10

Skála (1996)

Skála je jeden z nejlepších akčních filmů co jsem kdy viděl. Narvaná akcí, hlášky a sympatickými herci. Není co víc dodávat. Snad jen, že v té době Bay ještě uměl natočit pořádný film, který rve koule. 9/10

Základní instinkt (1992)

Geniální atmosférický thriller, jak se sluší a patří. Goldsmith vládne a Sharon tady byla zkrátka k pomrdání. Já bych tu noc s ní stejně risknul. Přece jenom, kdo by si nepřál zemřít na vrcholu? 9/10

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Neskutečné. Britové to zase dokázali. Vytvořit vtipný seriál a k tomu ještě poukazovat na lidské využívání druhých a perverznosti mnohých z nás, lidské dopady/vzestupy, to je prostě bravurní. A ty krásné přechody mezi komedií, sci-fi a drama. Skvělé instrumentální a ducduc písničky. No prostě Wow! První série 95%, Druhá 85%. Uvidíme jak to bude vypadat ve třetí sérii. Je to prostě jízda. V angličtině samozřejmě. 9/10

Hanebný pancharti (2009)

Úsměvné, dlouhé dialogy, doplněné skvělým vedením herců a hudební podkres, který nám Quentin opět skvěle využil. Celému filmu pochopitelně vévodí závěr, který je jako útržek ze židovských snů. Pochoutka, které odpustím i to, že pancharti jsou na celém filmu to nejslabší. 10/10

500 dní se Summer (2009)

Filmek je originálně pojatý a na debut hravě natočený. Rozhodně nečekejte klasickou americkou rozprávku. K tomu si někteří z nás jistě zamilují překrásnou Zooey, zrající novou hvězdu Chloe Moretz a samozřejmě skvělého Levitta. A máme tady prostě fajn film a hlavně romantický film, který není úplně přeslazený. 9/10