depony

homepage

Twitter: depony

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 28.6.2009  14:05

Humornost scének se vážně nedá navodit teplými hlavními postavami ... být teplý je jedna věc, být teplý a vykroucený druhá. Trapná parodie na moje oblíbené filmy je pro mne spíše urážkou než pobavením. Ale pohledný Til Schweiger (a že vypadal vážně dobře) a půvabná Anja Kling tomu dávali aspoň nějaký příjemný, svěží a neteplý nádech. Jim patří ty 2 hvězdičky :)

• 8.2.2007  15:16

U Osirise a Ápise, dívej se mi do očí! :)) Tenhle Asterix asi vede :)) Úkoly byly naprosto úžasné a vtipné - hlavně boj s byrokratickým šimlem :))

• 1.4.2007  12:06

Názorů na tenhle snímek jsem do doby, než jsem ho viděl, slyšel hodně. Jedni opěvovali téměř všechno, druzí kritizovali strohost příběhu, nudné části atd. Můj dojem, který navnadilo několik trailerů, byl takový, že se mám každopádně na co těšit po stránce animační. A taky, že bylo. Vypracované postavy sparťanských vojáků, charakterově jasné postavy, temná atmosféra "obléhající" Řecko, monstrózní armáda Xerxése tvořená "mutanty", zrůdami a kovem protkanými jedinci [to byla nějaká móda tehdy mít tolik piercingu a šrotu na sobě? napadlo mě, zda-li to třeba nejsou hodnosti - jak mají naši vojáci hvězdičky, tak třeba čím víc kroužků, tím víc "Adidas"]. Sám Xerxés byl jako God-King velmi úlisný, namyšlený a v podání Rodriga Santora téměř ďábelský. A k filmu - mělo to děj, spád, dokonce i logickou posloupnost, napětí a prostě celkově to udělalo na mé vjemy dojem. A to jsem to neviděl v kině. Inu, někdy stačí i málo.

• 17.5.2008  21:54
    4400 (TV seriál) (2004)

Asi jsem moc náročný ... ze začátku to vypadalo slibně, ale pak se to začalo tak nějak ... kazit, chybí logické akce a reakce ... a hrozně mě v úvodní znělce štvou ty lidi, co se objeví z koule a tváří se, že neví, kde jsou ... prostě neumí hrát zmatené unesené lidi ... :) a o tom to je:)

• 25.6.2006  23:53
    8 žen (2002)

Našel jsem si v tom to své. A jsem nad míru spokojený:)

• 7.1.2007  02:41
    Abenobaši mahó šótengai (TV seriál) (2002)

Jo, tak magická obchodní pasáž Abenobashi bylo jedno z prvních anime, u kterého jsem se vážně skvěle bavil. Příběh celkem zajímavý, pěkná animace, dokonalé vnady Mune-Mune a šovinistický Sashi a hysterická Arumi a její "noviny", kterými neustále mlátí Sashiho. Já se fakt smál. A hodně:)

• 25.1.2007  17:09
    Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam) (2004)

Už trošku slabší, přesto stále vtipné ... ale takové jmelí!! :))

• 7.1.2007  02:34
    Agenti dementi (2003)

Jestli tohle někdo myslel vážně,tak se asi vážně po*ral. Bylo to trapné, zoufalé, skeče předvídatelné a naprosto stupidní. Tohle se vážně nepovedlo!

• 1.5.2008  19:00
    Agenti nula nula (2004)

Nejsem si zcela jistý, jestli je to horší nebo lepší než sračkoidní Agenti dementi ... každopádně je to hodně špatný.

• 15.1.2007  00:33
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Co dodat? Snad jen, že i když nerozumíte počítačům, tomuhle humoru rozumět budete ... je to téměř stoprocentní:))

• 18.5.2014  12:56

Symbolika tak hustá, že by se dala krájet, řezat a sekat a pořád jí není málo. Mystéria Vatikánu mi vždycky připadla zajímavá a tajemná. Jen by je znovu nemusel odkrývat Langdon. Na tenhle snímek se stačilo podívat doma, občas to přerušit, skočit si pro něco na chuť a pití, a pak zase pokračovat. Napětí do poslední chvíle, ale nejhezčí stejně byla virtuální procházka (chcete-li projížďka) op Vatikánu a Římu a jejich přístupných i nepřístupných památkách. Přesto oproti Šifře slabší a předvídatelnější.

• 23.2.2007  12:40
    Animatrix (2003)

Před Matrixem existoval Animatrix. Samozřejmě že jen časově. Tvůrci Animatrixu se s tímto snímkem objevili až po Matrixu. což je škoda. Devět různorodých příběhů, z nichž každý má návaznost na matrixový svět, na jeho využití, na jeho chyby a na jeho nástrahy. Poslední let Osirise byl dle mého názoru nejlépe ztvárněný po animační stránce. Asi nejhorší v tomto ohledu mi přišel příběh Dětský příběh. Přesto mne svými odlišnými příběhy a animací zaujali všichni. Někdy je velmi dobré si připomenout "historii", abychom se z ní mohli poučit. Řekněte mi někdo, proč se nám zdá reálnější, když sníme než když jsme vzhůru?:) Dávám plný počet. I když bych měl jisté výhrady.

• 12.12.2009  23:25
    Antikrist (2009)

Znovu bych to vidět nemohl. Prostě bych to nevydržel. Přesto mne k tomuto snímku něco velmi táhne. Viděl jsem i to, co jsem vidět nemusel, přesto jsem shlédl něco, co ve mě rozhodně zanechalo dojmy, pocity, zamyšlení. Nevím, jak to napsat, ale bylo to brutálně krásné či krásně brutální. Ta symbolika přírody mrazila.

• 29.1.2007  08:57
    Appleseed (2004)

Tohle je skvělá anime záležitost, příběh, krásná animace a akce.

• 11.5.2008  01:09

Poměrně velké zklamání. Jakkoliv se mi v prvním díle Appleseedu líbila animace, tak ať už s ní tady udělali cokoliv, celkem dost ji zbabrali. Navíc příběh ubral na zajímavosti, části příběhu znám z jiných filmů, tudíž to ztratilo i originalitu. A na konci mne dostala ona Borgská královna - co tam dělá Star Trek, to nevím :)

• 14.3.2007  12:18

Obávám se, že z celkového pohledu na tento snímek mi v mysli uvízlo jen několik velmi dobrých pasáží. Kupodivu to byly ty animované. Hrané části už byly místy velmi špatné, přehrávané a působilo to dojmem "trémy" některých herců. Logika některých dějových sekvencí - v Americe se objeví několik členů jakéhosi afrického kmene [pro svou výšku nepřehlédnutelní], kteří pomáhají Arthurovi v dopravě mezi Minimoje [Invisibles - v originále]. Tudíž, pokud budu hodnotit film po kouscích, tak: Arthur a babička - vtipné a dobré; Arthur a africký kmen - nepovedené a místy vedené do krajní trapnosti; Arthur u Minimojů - v podstatě bez chyby [možná až na scény, které mi u desetiletých dětí připadají zbytečně "dospělácké" - zamilovanost, narážka na svatbu, líbání a podobně - proč do pohádek a filmů pro děti cpát momenty, kdy se dětští hrdinové zamilovávají?]; Arthur zpátky doma - klišovité, trapné a přehnaně "akční" - ten konec byl vážně zbytečně hraný na snahu o nějakou tu akci a napětí [bod zlomu/zvratu sem prostě nepatřil]. Bohužel jsem měl možnost vidět snímek s dabingem, kde princeznu Selenii mluvila Lucie Vondráčková [původní hlas patřil Madonně!]. Takže těžko říct! Každopádně se dá Arthur a Minimojové brát jen vlažně a bez nějakého většího očekávání. A je to škoda!

• 7.1.2007  17:19

Trochu slabší Asterix, přesto mám rád tuhle animaci [i když je opět dotažená do lepší úrovně] a oba hlavní hrdiny ... a že se tam objeví rozmazlenej archaickej emo kluk a holka, která by raději byla klukem, aby se mohla rvát ... [upřímně ... holky nebiju, ale dubing téhle postavy díky "krásnému" hlasu Lucky Vondráčkový by mne přinutil k tomu ji zmlátit jak žito ... naprosto se hlasově nehodila]... tak tomu neubere tolik na kráse. naštěstí. přesto díky za dalšího animovaného Asterixe ...

• 8.2.2007  15:14

Nazdárek, Julku:)))) Opovrhování Ceasarem mne od malička naprosto dostávalo :)) Miluju příběhy těchto dvou Galů a jejich haštěřivé vesnice ... a miluju Idefixe :))

• 29.10.2016  00:37

Velmi povedený příběh slavné dvojice Galů. Skvěle jsem se bavil. A musím pochválit dabing. V tomto případě neměl absolutně chybu. Jedno z nejlepších vyprávění s novou animací. Jsem maximálně spokojený.

• 28.7.2006  11:50
    Auta (2006)

už dlouho mne nic tak nepřekvapilo. Nic jsem od toho nečekal a pak se objevil Blesk, Doktor a Sally a zajímavý příběh o zkrocení divoké a egoistické povahy na úkor přátel a fair play hry. Ani jsem neměl pocit, že by tenhle film byl vlastně pro děti. Nebo zda ho pochopí správně. Každopádně si to za skvělou animaci a působivý příběh zaslouží plný počet:)

• 6.1.2007  15:04
    Babel (2006)

Tak tenhle snímek byl takovou tou delikatesou, kterou jsem si mohl v klidu užít. Protkanost lidí po celém světě je jedna věc, poukázání na zkostnatělost byrokracie [pozdržení první pomoci, protože Amíci to považovali za teroristický útok; mexická hranice a chůva s dětmi] a lidské utrpení v jakékoliv podobě věc druhá. A bylo to hezky spojené. A tak to hodnotím tak, jak to ani jinak nejde. Moje oblíbená Cate Blanchett nezklamala. A co mne zamrazilo, tak postupné skládání těch tří dějů dohromady, které až na konci dá poznat, o co vlastně jde. Velmi zajímavé.

• 7.1.2007  02:45
    Black Books (TV seriál) (2000)

"V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka, jeho přítelkyně Fran a pomocného účetního Mannyho, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí." Co víc k tomu říct?:))

• 4.7.2004  20:47
    Blade 2 (2002)

Zlatá jednička...tohle pokračování bylo hodně slabé. škoda

• 25.1.2007  17:15
    Blaník (divadelní záznam) (1997)

Když já mám k těm pověstem takový vřelý vztah, že tohle nešlo jinak:)) a Blaník je prostě nadějí národa českého ... hlavně, když Blaničtí bojují s jezinkami, pasivitou svatého Václava a spánkovou nemocí :)) Jedno z těch nejlepších :))

• 7.1.2007  02:39
    Blood+ (TV seriál) (2005)

Povedené anime! To rozhodně stojí za vidění :) Víc neřeknu:)

• 23.2.2007  12:41

Přiznám se, že moc nemusím jednoduchý americký styl ve filmech, jímiž jsou doslova prošpikovány komediální situace. Většinou jde o trapné scény, které nemají v evropském prostředí většinou uplatnění (to se může stát jen v Americe). A přesto se objevil někdo, kdo mne rozesmál. Frank Drebin je prostě jednička. Následující díly jsou už slabší, přesto s Priscillou Presleyovou je výborná dvojka a tato parodie na...ani nevím na co...je pro mne výborným oddychovým dezertem. Moře hlášek, hodně zábavy a několik trapností (přeci jenom... ukažte mi skutečně dobrou americkou komedii, aniž bych se nemusel stydět za impertinentní narážku, která mne mlátí do očí). 8/10

• 9.2.2007  17:10

Pohodová komedie na věčné téma zbojníka Robina Hooda, která už kdysi měla šmrnc a vtip a když jsem ji zrovna dokoukal, musím říct, že až na pár trochu trapných míst šlo o vydařenou parodii. Herecké obsazení sedělo a chvilkové momenty hraní si na muzikál byly na jednu stranu dojemné [zpěv Mariany ve vaně] a taky komické [Robin "opěvuje" Marianu]. Ačkoliv to není dokonalé, k brakovým parodiím typu Scary Movie po sto padesáté to má hodně daleko a tak si to zaslouží ocenit.

• 17.5.2009  03:08
    Bohové smrti (TV seriál) (2008)

Animé, které mne zase jednou oslovilo ... vtipné, plné akcí a zvratů a postav, které si prostě získají vaše sympatie či antipatie ... ale i ten největší padouch dělá ty špatné věci s přesvědčením ... a animace byla prostě boží :) I když .. postava Excalibra by se měla ... promazat ... "Hlupáku!":)

• 7.1.2007  17:18

Asi jsem čekal něco víc. Nevím přesně co, ale každopádně to, co jsem na projekci Borata viděl, to nebylo. Jasně, zasmál jsem se, ale místy to bylo natolik nechutné, že mé konzervativní zásady nepřekously jisté pasáže a tak jsem odcházel spíš otrávený. Škoda!

• 26.6.2008  16:39
    Bratrstvo (2001)

Poněkud hloupý filmeček, kde upíři v podobě ulízaných polonahých playboyů se snaží získávat další členy svého klanu ... ale umí si vybrat ... jen zase dalšího svalnatého hezouna. Jinak nic:)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13