Interstellar (2014)

Prvni polovina jednoznacne za 5. Druha polovina je uz bohuzel za slabsi 3.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Bohuzel jsem se smal prilis casto. Film nicim neprekvapil. Pramalo veci dava smysl. Chapu ze ne kazdeho laka Battlestar Galactica, ale pro sisrsi publikum tu byla i Gravitace a stale: V otevrenem vesmiru se nema jak sirit zvuk a nevim proc by se to v budoucnosti melo zmenit.

Need for Speed (2014)

Presne to co by clovek od NFS filmu cekal. Na nic si nehraje. 3.5*

Život Briana (1979)

Svatý grál u mě jednoznačně vede, možná až uvidím Život Briana tolikrát co Grál, změním názor.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Slabá atmosféra, jednorozměrné postavy, naprosto předvídatelná zápletka, v akčních scénách opravdu nepříjemná kamera (přišla mi daleko nevhodnější než v Public Enemies). Člověk nemusí být Scorsese, aby natočil dobrou gangsterku, ale možná by nebylo od věci se na klasiky žánru před natáčením alespoň podívat. SPOILER Finální souboj byl více než zbytečný a navíc daleko slabší, než když se Mel Gibson pral na dvoře Dannyho Glovera ;)

Vlk z Wall Street (2013)

Mám slabost pro mafiány, takže pro mě až po Goodfellas a Casinu, ale jen o maličko.

Dějiny násilí (2005)

Nechybí ještě žánr komedie? Protože v některých scénách drží film v mezích dramatu jen a pouze hudba.

Milionář z chatrče (2008)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal, protože jsem tušil o co se jedná. První třetina mě mile překvapila a vzbudila ve mě dojem, že jsem se celé ty roky pletl. Nakonec se však žádný zázrak nekonal a stalo se přesně to co by jeden čekal. Kamera si rozhodně oscara zasloužila.