Cizinka (2014) (seriál)

Zhlédnuto: 4.díl, Moje hodnocení: 75%

Co by kdyby (2012) (seriál)

12.-Češi válčili se Slováky

Coherence (2013)

Mpje hodnocení: 70%

Co je šeptem... (2005)

Tuto romantickou komedii táhne duo Jennifer Aniston a Kevin Costner. Jinak zajímavostí je odkaz na film Absolvent. Co říct závěrem, snad jen, že je to průměrný snímek s obyčejným scénářem. Zajímavosti: * Ve filmu je zmíněno, že Absolvent (1967) byl prvním filmem Richarda Dreyfusse. Jeho filmovým debutem byl však filmÚdolí panenek (1967), který vyšel měsíc před Absolventem * Původně se ve filmu měli objevit Dustin Hoffman a Anne Bancroft jako Beau Burroughs a Katherine Richelieu. Bohužel však Bancroft umřela a Hoffman se upsal jiným projektům. Moje hodnocení: 50 %

Co skrývá Šifra Mistra Leonarda (2005)

Z mého pohledu zasvěceného fanouška pana Browna, je to příjemný dokument, který nám ukazuje fakta a mýty použité v knižním a filmovém zpracování. Moje hodnocení: 55%

Crash (2004)

Film Crash není žádným předraženým megalomanský dílem. Byl natočen celý v Los Angeles a dává nám možnost nahlednout na rasovou problematiku tohoto města. Je zajimavé, když se nad tím člověk zamyslí hlouběji, tak si uvědomí kolikrát jedná sám na základě předsudků vůči ostatním lidem. Opravdu povedené dílo a oskara si zaslouží poprávu. Moje oblíbená hláška z filmu je: „víš proč mají autobusy MHD velké okna? Hm netuším. Aby všichni ostatní viděli, kdo v nich jede“ :-) Zajímavosti: * Poslední zaznamenaná sněhová vánice v Los Angeles byla 8. února 1989 * První nejlepší film roku (Oscar) od Rockyho (1976), který získal celkově pouhé tři ceny. Moje hodnocení: 90 %