Nepřemožitelný (2006)

Sportovní příběh z Amerického fotbalu podle skutečné události. Mark Wahlberg je pro silové sportovní role jako boxer či americký fotbalista vhodným kandidátem a opět ukázal, že je to výborný herec. Tím, že je příběh podle skutečné události, tak to dává celému filmu zvláštní kouzlo, že i ve 30letech se může „obyčejný“ barman dostat do profesionálního sportu a být úspěšný. Tyto příběhy nám ukazují, že vždy záleží na tom, jak se s danou příležitostí či výzvou popereme. Let´s go Philadelphia Eagles. Zajímavosti: * Film byl natočen podle skutečného příběhu. Opravdový Vince Papale byl přítomný na stadionu v Texasu během natáčení jako poradce. Ve skutečnosti ve daleko větší, než Mark Wahlberg, který ho ve filmu ztvárnil. * Natáčení filmu oficiálně podpořil tým Philadelphia Eagles i vedení národní fotbalové ligy * Kluk, který běží po ulici v dresu s číslem 83 je syn skutečného Vince Papaleho. Jeho dcera se objeví zase jako zadák při školní hře, který centruje právě zase svému bratrovi * Vince Papale hrál za Eagles celkem tři sezóny * Vincent Papale byl nejstarším nováčkem v historii NFL – bylo mu 30let. Hodnocení: 75 %

Nepřítel před branami (2001)

Zajímavý náhled do historie 2.světové války na východní frontě. Kvalitně zpracovaný příběh o jednom z nejlepších ruských odstřelovačů a náhled do hrůz války odehrávající se na frontě v Stalingradu. Musely to být opravdu neskutečný jatka, které snad nejdou ani reálně zfilmovat. Zajímavosti: * Většina postav vychází z reálných lidí * Ve skutečném životě neměl vztah Vassili a Tanii šťastný konec. Jak se blížil konec války, oba mysleli, že ten druhý již nežije. Tania později zjistila, že je Vassili nejen živí, ale oženil se * Skutečný Vasilij Grigorjevič Zajcev (1915-1991) zneškodnil od října 1942 do ledna 1943 celkem 242 ověřených cílů. 11 z nich bylo elitních nepřátelských odstřelovačů, ostatní byli většinou důstojníci wehrmachtu. S velkou pravděpodobností má na svém kontě cílů ještě mnohem víc, ale počítají se jen doložené zásahy * Vasilij Zajcev žil na Uralu, kde byla jeho vášní lov zvěře. Díky této praxi byl po vypuknutí války zařazen ke střelcům. Již za první měsíc se mu podařilo dostat 32 německých vojáků a proto byl pověřen řízením školy pro odstřelovače. Jeho svěřencům se říkalo "zajčata" a během války se jim podařilo zasáhnout více jak 3000 cílů. Moje hodnocení: 80%

Neřízená střela (2010)

Typický anglický humor ve výborném hereckém podání Emily Blunt a Bill Nighy. Kdo má rád anglický svérázný humor určitě si přijde na své a tahle komedie ho nezklame. Emily Blunt opět dokázala, že patří k velmi talentovaným herečkám s velkou budoucností. Hodnocení: 70%

Nestyda (2008)

Moje hodnocení: 75%

Nesvatbovi (2005)

Výborná komedie, kde se ukazuje chemie mezi herci Ownem Wilsonem a Vincem Vaughn, kde bych druhého jmenovaného a jeho výkon vyzdvihl, opravdu mu tato role svědčila a plně předvedl svůj herecký potenciál pro komediální snímky. Nejlepší část filmu, která vás rychle vtáhne je série svateb rychle jdoucích po sobě. Zajímavosti: * Na italské svatbě je chlápek, který se směje vtipu Owena Wilsona ve skutečnosti jeho strýc * Obraz, který dostal Jeremy od Todda si nechal po natáčení Vince Vaughn * Většina vtipných poznámek nebyla ve scénáři, vznikly až díky improvizaci hlavních herců. Moje hodnocení: 75 %