The Captive (2014)

Opravdu chladný thriller. Po Zmizení je tu další podobný srdcervoucí příběh. Ztráta potomka je vážná záležitost, a je jasné, že to diváka dostane. Ale tady se mi líbilo, že se netlačilo zas tak na pilu, a byly tam i jiné dějové linie. Takže veškerá koncentrace nebyla jen na dívenku v multifunkční místnosti. Celý průběh a vyvrcholení bylo celkem očekávané. Ale jsem rád za happyend. Po herecké stránce žádné výtky, scénář si myslím obstojný. Tak mi nic asi nebrání dát tomuto dílu už slušných 70%.

Svatební cesta (2014)

Vcelku vydařený počin. V tomto filmu se sešli dva herci, kteří hrají ve dvou mých oblíbených seriálech. Rose Leslie je už z notoricky známé Game of Thrones, za to Harry P. Treadway je z Penny Dreadful. Už jen proto jsem stiskl tlačitko "play" na svém dvd přehrávači. Nutno říct, že jsem na konci nelitoval. Medové týdny, jak to přeložil nějaký tvůrce titulků, by se daly označit jako film s přívlastkem atmosférický. K tomu napomáhal fakt, že byl skvěle ozvučen. Samotný příběh není nějak světoborný, ale stavbou a aspekty v chování postav se dá popsat slovy konkurence schopný, za mně 60%.

Nejvyšší nabídka (2013)

O tomhle filmu jsem vůbec nevěděl. Narazil jsem na něj náhodou, a jsem za to velice rád. Opravdu musím vypíchnout skvělou atmosféru, kterou film oplýval po celou dobu. Celý příběh byl z mého pohledu originální. Hned od začátku, díky zajímavé zápletce, jsem pozorně sledoval slibně rozvíjející se děj. Vůbec mi nevadila ani délka filmu. Takovéto filmy by mohli mít klidně o hodinu víc, a já bych to sledoval se stejným zájmem. Velmi kvalitní film po všech stránkách, od Geoffreyho Rushe, až po režisérkou a scénáristickou stránku věci. 91%.

Labyrint: Útěk (2014)

Proč, pít vlastní moč? Takhle otázka byla stejně zbytečná jako celý film. Pokus o vytvoření trochu jiných Hunger Games se slušně řečeno nepovedl. Mysteriózní tento film opravdu byl, spousty otázek, ke kterým přibývali postupně další a další, ale žádné odpovědi. Po většinu jsem vůbec netušil o co tam šlo, a proč jsou tam ty nesympatičtí, samozřejmě teenageři, zavření. Ke konci se nám rozhodli tvůrci něco poodhalit, ale radši jen základní věci. Poté dostali pěkně stupidní nápad, udělat další díl. Mysleli si, že zvědavost dožene ostatní k tomu, aby pak si pustil další díl. Já se teda mezi tyhle zvrhlíky neřadím. Stačilo mi tohle.

Fakjů pane učiteli (2013)

Svěží komedie. Abych pravdu řekl, byl jsem trochu skeptický, už jen kvůli tomu, že je to německý film. Ale byl jsem překvapen, a to mile. Opravdu dobrý film, humor nebyl moc přehnaný. Navíc byl celkem inteligentní, žádné laciné vtípky. Prostě ideální film na uvolnění. 77%.

Zmizelá (2014)

Tohle je přesně ten typ filmu, na který si přejete jít do kina. Mě se to poštěstilo, ačkoliv jsem si 80% filmu myslel, že jsem pánem situace a že jsem Finche absolutně prokouknul. Divil jsem se proč je tento film tak opěvován. Konec mi ale úplně zbořil mé dříve pevné základy sebevědomí samozvaného filmového experta. Měl bych být nasratý, ale byl jsem rád. Protože jsem to pak následně sledoval s otevřenou papulou. Geniální závěr umocnil už tak mocný film na rovných 95%. Každý, kdo tento snímek viděl, musí se mnou souhlasit, že to není jen tak obyčejný film.

Rohy (2013)

Rohatý Harry Potter, kterému zabili Hermionu, byl už před začátkem kandidátem na film dne. V úvodu to vypadalo na parádní černou komedii. Avšak tvůrci pomalu přešli z žánrů drama, thriller, až na celkem srdcervoucí story. A já se přiznám, baštil jsem to! Radcliffe přeci jen zahrát umí, s těmi rohy mu to navíc i seklo. Příběh je tu velmi zapeklitý, a navíc se celkem pomalu vyvíjí, což mohlo dokonale mást. Pa-Roháč byl chvílemi záporák, a pak zas klaďas. To se mi líbilo, naivně jsem si myslel, že už to mám prokouklý. Ale prd, byl jsem total vedle, a přesně kvůli tomu se dívám na filmy. Spokojenost! 80%.

Lucy (2014)

Je to tak trochu podivný film, ale z hlediska originality by v této kategorii bral vavříny. Počáteční zápletka byla vcelku čitelná záležitost, čínský prvek ale tomu dodal potřebnou šťávu. Náběh to mělo po prvním seznámením s drogou opravdu dobrý, Scarlett jak jinak, než bezchybná, a co potom když ještě měla upgrade mozku. Poté se to už ale zvrtlo do sfér, které už byly trochu přehnané. Luc Besson se nechal podle mého trochu unést, a propustil uzdu své fantazii, to není vetšinou od věci, ale tady bych trochu ubral z plynu. Tempo to mělo po celou stopáž dobré, i délkou to nabralo na atraktivitě. 60% je tak na úrovni, kam bych tento film poslal.

Ten třetí (2013)

Dlouho jsem neviděl tak zajímavý film. Nutno říct, že už nějakou dobu jsem neviděl žádný film, ale po té určité pauze jsem si nemohl přát lepší film. Za tip na tento film děkuji uživateli KGB alias Honzovi Ryšánkovi. Hodně podobné filmu The Words, který jsem žral. A tak zákonitě moje sympatie směřují i k tomuto dílu. Herecké obsazení nemohlo být lepší. Velmi šikovně propletené děje, které by i samostatně stačily na plnohodnotný film, dokázaly udržet v napětí po celou dobu představení. Na konci si s námi režisér trochu pohrál, chvilku jsem myslel, že jsem se v tom ztratil. Ale nakonec si myslím, že jsem to nějak pobral. Radši ani nebudu číst rozbory od rádoby expertů a budu si žít v domnění, že jsem dostatečně inteligentní. 80%.

Očista: Anarchie (2014)

Myslím, že se to ani moc nedá srovnávat s předcházejícím, prvním dílem. Pokračování Očisty je už o něčem jiném. V jedničce to bylo bráno hodně z pasivního hlediska. Kdežto zde už je to pojato lehce aktivně, ani ne v čtvrtině filmu se nastřílelo více než za celou prvotinu. Bylo tu více akce, Frank Grillo je můj oblíbený zabiják, a tak mě to celkově bavilo. Dějově už to nebylo tak jednoduché a přímočaré, to bych nebral jako klad, ani jako zápor. Prostě nějak mezi, ale už to ztratilo originalitu jedničky, proto dávám o jednu hvězdu méně. 60%.