Po čem ženy touží (2000)

Parádní - opravdu parádní romantická komedie. Skvělý nápad perfektně zpracovaný a perfektně odvedená prace Mela Gibsona. Svou roli zvládl naprosto skvěle a to, co na tom plátně předvádí, je jednu chvíli na pěst a v druhou chvíli zase děsně vtipné. Jeho zkoušení řasenky, punčocháčů a rtěnky, v pozadí s hudebním dobrovodem Allanis Morissette je prostě kouzelné. Výborná je i jeho hlavní partnerka Helen Hunt. Opravdu, pokud máte chuť na kvalitní romantickou komedii, tak tohle je to pravé.

Piráti (1999) (seriál)

Vzhledem k tomu, že v 8. a 9. třídě ZŠ jsem strávila hodně času u videokazet s touhle sérií a vzdycháním nad Ferrantem alias Nicholasem Rogersem, je to pro mně silná vzpomínkal. Když Piráti běželi nedávno v televizi a s odstupem času jsem se na ně jukla se střízlivým pohledem, bylo mi jasné, že tohle je slabota. Nápad měli tvůrci dobrý, snaha také byla a to se cení - ale nedostatek peněz, nedokonalé triky a některé herecké "výkony" jim prostě sebraly vítr z plachet. Škoda - zůstávám tedy u slušné 2 hvězdičkové vzpomínky.

Leon (1994)

Co napsat k tomuhle velkolepému dílu špičkové kvality? Těžko bych vypotila něco originálního a mám pocit, že už bylo řečeno vše, takže se nebudu opakovat a řeknu pouze tohle: ten film vás dostane.

P.U.L.S.E. Live at Earls Court 20.10.94, London (1994) (koncert)

Nádhera - jednoduše nepopsatelná nádhera, o které tady můžu psát romány, oslavovat ji ódami i nejrůznějšími superlativy a stejně to bude málo. Nádherná čistota a originalita hudby Pink Floydů zhmotněná na pódium prostřednictvím náherného hlasu Davida Gilmoura, skvělých kytar a geniálních kytarových sól. Tohle je opravdu hodně silný zážitek.

Rammstein: Lichtspielhaus (2003) (hudební videoklip)

Vivat Rammstein!!! The best of této skupiny do roku 2003 - stojí za to!

Rammstein: Live aus Berlin (1999) (koncert)

Vzhledem k tomu, že Rammstein jsou moje nejoblíbenější skupina, možná budu trochu zaujatá. Každopádně i nezasvěcený člověk, který jejich hudbu nemusí, musí uznat, že jejich vystoupení plné ohňostrojů a jiných pyrotechnických vložek je pastvou pro oči. Sama jsem je viděla live v Ostravě a musím znat, že lepší koncert jsem opravdu nezažila. Takže pokud máte rádi tvrdší hudbu a chuť, podívat se na opravdu bombastickou šou, tak neváhejte a sáhněte po Rammsteinech. Live aus Berlin není výjimkou - i když je staršího data, kvalita je zaručena.

S & M: Metallica with Michael Kamen Conducting the San Francisco Symphony Orchestra (1999) (koncert)

Jojo musí se nechat, že spojení "Metlly" a symfonického orchestru je nezvyklé, podotýkám, že ne moc originální, ale přesto plodné. Změkčení smyčci jejich hudbě vůbec neuškodilo - ba právě naopak - posunulo ji trošku do jiného (a vůbec ne špatného) rozměru. Přesto všechno si stejně radši poslechnu tvrdou řezbu v původním ostrém zvuku. A když už jsem u toho zvuku - ten na DVD mě teda hodně zklamal. Kvalita opravdu nic moc - orchestr na pozadí, kytary trošku vystupujou, ale to vše je hodně přeřvané zpěvem - James Hetfield má sice bombastický hlas (o čemž mě přesvědčil i živě ve Vídni), ale tady je ho slyšet neúměrně nahlas oproti hudbě.

Nenávist (2004)

Nemám moc ráda horory, ale na tenhle jsem se shodou okolností dívala v noci s kamarádkou, která se bála i u Constantina, na pokoji u jiného kamaráda na vedlejších kolejích. Řeknu vám - cesta z těch kolejí na naše koleje byla plná křiku a paniky. Takže je to asi dobrý horor, když nás dokázal takhle vtáhnout do děje:-) Sice Kruh zůstal nepřekonán, ale i tak, pokud máte chuť "trošku" se bát, tak Nenávist opravdu nezklame.

Nebezpečná rychlost (1994)

No kdo by to byl řekl, že s jedním autobusem se dá udělat tolik parády? A ono jo - tvůrcům se to celkem úspěšně povedlo. Sice pravda, scénář nic moc - už od začátku je jasné jak to dopadne, ale stejně je to dobrý film, který vždycky ráda vidím. Dobrý výkon krásného Reevese, sympatické Bullock a správně vyšinutého Hoppera.

Constantine (2005)

Přiznávám se, že nejsem ani moc na fantasy, ani na sci-fi. Tak proč jsem tomuhle filmu dala 4 hvězdy? Jsou to velmi jednoduché počty - originální nápad (to, že vychází z comicsu je pro mě novinka:-), dobrý scénář a perfektní herecké výkony. Pro Keanu Reevese mám velkou slabost (nejspíš za to může jeho exotické vzezření), Rachel Weisz byla taky moc dobrá a taky se mi hodně líbil Gabriel a Satan. Tak jak jsem podlehla kouzlu Reevese, tak jsem podlehla i křehkému kouzlu tohoto snímku a ráda si ho kdykoliv pustím znovu.